Догляд за підлітковою шкірою у домашніх умовах: поради косметолога

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Догляд за підлітковою шкірою у домашніх умовах: поради косметолога

У підлітковому віці вибудовується гормональна система організму і часто це позначається на шкірі появою прищів. Розберемося, як доглядати за підлітковою шкірою і що важливо знати при виборі засобів.

Крім гормональної системи, на шкіру підлітка неабияк впливає і робота шлунково-кишкового тракту. Саме тому дуже важливо стежити за харчуванням у будь-якому віці. Часте вживання газованої води і різноманітних продуктів фаст-фуду негативно позначаються не тільки на стані організму, але й можуть бути причиною прищів на шкірі. Тут важливо правильно донести підлітку важливість збалансованого харчування, в цьому може також допомогти гастроентеролог.

При появі підліткових прищів у жодному разі не потрібно їх давити, оскільки шкіра в цьому віці досить чутлива і можуть з’явитися сліди. Крім цього, до звичайних прищів може приєднатися інфекція, адже не кожен підліток обізнаний, як правильно давити прищі. Цей момент все ж краще довірити лікарю-косметологу. Правильним рішенням буде сходити разом із підлітком на прийом, де фахівець не тільки допоможе підібрати правильний догляд за шкірою обличчя, але й запропонує процедури, які будуть заспокоювати шкіру і зменшувати запалення, а також відповість на всі питання, що хвилюють, в тому числі і розповість, як правильно і коли можна видавити прищик.

Дарина Тищенко

Дарина Тищенко, лікар-дерматолог, косметолог

З якого віку потрібно починати доглядати за шкірою обличчя

Догляд за підлітковою шкірою у домашніх умовах: поради косметолога

Підлітковий вік – це той період, коли і хлопчикам, і дівчаткам потрібно починати доглядати за собою, в тому числі і за шкірою обличчя. Тому що саме в період статевого дозрівання відбувається гормональна перебудова організму, а оскільки робота сальних залоз регулюється переважно статевими гормонами, то це, природно, відбивається і на шкірі обличчя.

Починати доглядати за шкірою потрібно вже з 12-13 років. Правильним буде підібрати гель для обличчя, який прибере забруднення з шкіри і допоможе відрегулювати мікрофлору. Засіб для вмивання не повинен містити агресивних компонентів, спирту і мати правильно підібраний рН. У будь-якому віці його легко порушити, а в підлітковому особливо. Не можна використовувати мило, оскільки лужна реакція на шкірі буде надмірно сушити шкіру і порушувати водно-ліпідну мантію, а це створить сприятливу мікрофлору для розмноження різних бактерій. При цьому косметолог звертає увагу на схильність шкіри до сухості або, навпаки, жирності. Залежно від цього підбирається і засіб для умивання і подальший догляд. Обов’язково рекомендується використовувати і тонік-лосьйон. Цей засіб підлітки часто пропускають, а даремно. Адже саме лосьйон завершує етап очищення, зволожує і насичує корисними речовинами, які закріплює завершальний засіб (наприклад, крем-гель або емульсія).

Догляд за підлітковою шкірою у домашніх умовах: поради косметолога

Якщо в денний час з’являється жирний блиск або відчуття “брудного обличчя”, то можна використовувати спеціальні серветки, які допоможуть освіжити шкіру і прибрати присутні забруднення. А ось часто вмиватися водою не варто, оскільки це може активізувати роботу сальних залоз і призвести до їх надмірної роботі.

Професійну косметику для домашнього догляду повинен підбирати тільки лікар-косметолог. Адже сьогодні дуже багато різних засобів, і якщо помилитися з вибором, можна нашкодити молодій шкірі. У майбутньому це може привести до різних проблем.

Як підібрати засоби з догляду за підлітковою шкірою

Догляд за підлітковою шкірою у домашніх умовах: поради косметолога

Щоб підібрати правильний грамотний догляд, рекомендовано відвідати лікаря-косметолога, який після огляду і збору анамнезу підбере необхідні засоби. Безумовно, підлітки повинні приходити з батьками, оскільки необхідний дозвіл на процедуру з боку дорослих.

Правильний домашній догляд за шкірою підлітка повинен складатися з:

  • гелю за типом шкіри;
  • тоніка або лосьйону;
  • крем-гелю або емульсії за типом шкіри;
  • маски (за бажанням) за типом шкіри.

Самостійно підбирати всі ці засоби я не рекомендую, оскільки можна пропустити безліч проблем і в підсумку погіршити стан шкіри, що спричинить дороге і тривале лікування. Дуже важливо контролювати те, чим користуються підлітки, оскільки сфера б’юті-маркетингу все більше і більше вводить нас в оману, пропонує безліч засобів мас-маркету, після яких ми отримуємо або не бажаний результат, або погіршення стану шкіри.

На прийомі лікар визначає тип шкіри, розбирається в проблемі і може призначити додаткові аналізи.

Догляд за підлітковою шкірою у домашніх умовах: поради косметолога

Якщо говорити про SOS-засоби, які будуть допомагати підсушувати прищі і прибирати запалення, то можна звернути увагу на такі компоненти в них, як сірка, каолін, цинк або камфора. Використовувати їх потрібно локально, оскільки не дотримання інструкції може спричинити пересушування шкіри і як підсумок – надмірну роботу сальних залоз. А ці процеси будуть знову повертати до появи прищів на шкірі. Якщо ви сумніваєтеся у правильності вибору засобів, краще уточнити це у лікаря-косметолога.

Крім домашнього догляду, можна також скористатися і процедурами в кабінеті косметолога. Так, наприклад, в залежності від стану шкіри і її потреб, лікар-косметолог може провести процедуру поверхневого пілінгу, спеціального догляду за типом шкіри, а також механічну або ультразвукову чистку. При серйозних, запущених процесах лікар може вдатися до процедури плазмотерапіі.

Звертати увагу потрібно і на декоративну косметику, адже при появі перших прищів, крім того, як їх швидше видавити, підліток хоче їх ще і замаскувати. Не звертаючи увагу на склад таких засобів, легко посилити проблему. Лікар-косметолог може також запропонувати спеціальні професійні засоби, які будуть маскувати недоліки, які при цьому не будуть забивати пори і провокувати надмірне саловиділення. Найчастіше – це різні олівці-коректори, які містять у складі заспокійливі і підсушувальні компоненти. Наносити їх потрібно локально. А ось використовувати тональні засоби на все обличчя не рекомендується. Це може спровокувати не тільки висипання, але й стати причиною появи ранніх зморшок.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також