Вітаміни для жінок в різному гормональному статусі

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Протягом життя у кожної жінки змінюється гормональний статус. Відповідно, в кожному з них необхідні свої вітаміни або мікроелементи. Розберемося з експертом, на що варто звертати увагу, приймаючи вітаміни.

Визначити брак вітамінів можна за допомогою сигналів організму, особливо якщо у вас ненормовані прийоми їжі, ви вдаєтеся до різних дієт і мало спите. У таких ситуаціях організм починає швидко зношуватися і сигналізувати про збої. Так, наприклад, в разі нестачі вітамінів групи В можливі розлади травлення і проблеми зі шлунково-кишковим трактом, слабкість, проблеми зі сном. В разі нестачі вітаміну А можлива сухість шкіри. В разі погіршенні пам’яті та ранньої сивині у жінок організм може сигналізувати про брак фолієвої кислоти.

Заповнити запаси вітамінів і мікроелементів в організмі можна за допомогою харчування. Так, якщо вживати достатню кількість моркви, буряка, телячої печінки, можна отримувати потрібну дозу вітаміну А, тим самим допомагаючи поліпшити тон і текстуру шкіри, знизити гіперпігментацію, поліпшити синтез колагену. Важливо для дівчат вживати продукти, багаті цинком, адже він сприяє секреції статевих гормонів і допомагає поліпшити ситуацію зі шкірою в разі ураження вуграми. Вітамін С допомагає знизити синтез меланіну в шкірі, боротися з пігментацією й активізувати синтез колагену. Вживаючи банани, молодий горошок, апельсини, диню, абрикоси, можна заповнити дефіцит вітаміну В9.

Після 30 років особливо важливо приділяти час здоров’ю свого організму, адже починаються біологічні процеси старіння, саме тому потрібно стежити за своїм харчуванням і звернутися до фахівця для призначення вітамінної підтримки. Адже такі вітаміни, як Е, D, В12, необхідні для повноцінного здоров’я жіночого організму і шкіри в цілому.

витамины при приеме КОК

Приймаючи протизаплідні ліки, також варто уточнити у свого лікаря щодо прийому додаткових вітамінів. В разі нестачі вітамінів групи В, С і Е можуть бути такі симптоми, як слабкість, нудота і занепад сил. А це може призвести до нервозності, перепадів настрою, тривоги, випадіння волосся, сухості шкіри, ламкості нігтів. Якщо після закінчення місяця, після початку прийому КОК, ви стали помічати у себе такі симптоми, варто обов’язково повідомити про це своєму лікареві, аби правильно підібрати потрібний вам комплекс.

У період менопаузи жінка потребує особливого підходу до свого організму. Такі вітаміни, як Е, А, D, В6, В1, С в достатній кількості просто необхідні в щоденному раціоні. Завдяки їм відбувається зміцнення кровоносних судин, сприяння зволоженню шкіри, попередження розвитку остеопорозу, оскільки скорочується вироблення гормону естрогену. Крім цього, такі мікроелементи, як магній, кальцій, бор, допомагають у боротьбі з неприємними проявами клімаксу.

Владлена Аверіна розповіла про гормональний статус і що необхідно вжити, якщо ви помітили зміни в своєму організмі.

Владлена Аверіна, дерматовенеролог, косметолог, лікар вищої категорії, президент Асоціації естетичної гінекології та андрології, науковий директор і організатор циклу конференцій «Портрет складного пацієнта», член Ради експертів естетичної медицини України, член Наукового комітету Euromedicom, міжнародний речник компанії Galderma (Україна)

Найчастіше під гормональним статусом розуміють співвідношення статевих гормонів. Перевіряти його регулярно, я б сказала, лабораторно, не потрібно, тільки в разі виникнення будь-яких проблем. А ось гінеколога відвідувати потрібно обов’язково, не рідше одного разу на рік. Щодо вітамінів ситуація двояка. Якщо харчування незбалансоване, жінка сидить постійно на будь-яких дієтах, тоді – так, біологічно активні добавки та вітаміни необхідні. Чому необхідні вітаміни? Вони регулюють обмінні процеси, тому в разі нестачі вітамінів і мінералів, звичайно, вони порушуються, що ми можемо бачити зовні: тьмяний колір обличчя, хронічна втома, недосипання тощо. Тому, звичайно, так, але все ж вітаміни різні, і тому приймати їх необхідно після призначення лікаря. Так, наприклад, вагітним вітаміни призначає лікар-гінеколог, і зазвичай там йде примітка – пренатал. Відрізняється співвідношення самих вітамінів. Тобто більше, наприклад, вітаміну Д, для засвоєння кальцію. Також під час вагітності величезне значення має фолієва кислота. Крім того, можливий і гіпервітаміноз, саме тому краще приймати вітаміни за призначенням лікаря, а не за призначенням з інтернету. Так, наприклад, вітаміни для різних фаз менструального циклу призначають тільки тоді, коли є перебої в менструальному циклі і жінка проходить лікування. У першій фазі може бути призначена більшою мірою фолієва кислота, у другій вітамін Е і С. Але це не призначають просто так.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також