Вода з лимоном натщесерце: кому допомагає, а кому шкодить

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Вода з лимоном натщесерце: кому допомагає, а кому шкодить

Уже давно відомо, що ранок починається не з кави, а зі склянки води. Але якщо ми додамо туди часточку лимона, це буде набагато корисніше. Розповімо, для чого необхідно пити воду з лимоном натщесерце і кому це протипоказано.

Стакан води з ранку допомагає організму прокинутися, запускає ШКТ, готуючи його приймати тверду їжу, розгойдує метаболізм – все це ми чули і п’ємо воду вранці. Частіше стали говорити про користь води з лимоном натщесерце. Інформації про цей чудо-засіб досить багато, і маса – суперечливою. Розповімо про користь і шкоду води з лимоном, кому можна лимонну воду, а кому не можна. Публікуємо найпопулярніші рецепти лимонної води.

Чому треба пити воду з лимоном: аргументи «за»

Оскільки в воду додається лимон, в якому містяться калій і магній, вітаміни С, В і А, напій з ним також насичується вітамінами. Вперше про користь води з лимоном розповіла дієтологиня Тереза Чонг.

Вода з лимоном натщесерце: кому допомагає, а кому шкодить

  1. Вода с лимоном способствует активации работоспособности всех систем организма.
  2. Вода з лимоном сприяє активації працездатності всіх систем організму.
  3. Стимулює роботу травного тракту, послабляючи шкідливий вплив токсинів і хімікатів на кишківник.
  4. Ферменти, що містяться в лимонній воді, позитивно впливають на печінку, стимулюють вироблення жовчі та нормалізують формування шлункової кислоти.
  5. Зміцнює імунну систему, є своєрідним імуностимулятором. Має противірусні та жарознижувальні властивості завдяки присутності флавоноїдів і фітонцидів, вітаміну С.
  6. Зміцнює кісткову систему завдяки оптимальному вмісту калію і магнію.
  7. Прискорює процес схуднення шляхом активізації метаболічних процесів.
  8. Освіжає й тонізує.

Вода з лимоном натщесерце: аргументи «проти», кому не можна

  • Не можна пити воду з лимоном при запальних хворобах шлунка, особливо при гастриті з підвищеною кислотністю (можлива поява печії).
  • З обережністю вживають гіпотоникам.
  • При запаленнях сечового міхура лимонну воду пити протипоказано.
  • Лимон може спричинити опік горла при ангіні та інших запальних процесах у ротовій порожнині та травному тракті.
  • Лимон може бути алергеном, тому лимонна вода не рекомендується тим, хто страждає алергією на цитрус.

Як пити воду з лимоном: шість кращих варіантів

Вода з лимоном натщесерце: кому допомагає, а кому шкодить

Не існує універсального рецепта води з лимоном для схуднення або підтримки функціональності організму. Вибирати можна будь-який вподобаний рецепт: ефективність буде аналогічною, відмінності тільки в смаку.

Для приготування води з лимоном використовують чисту негазовану воду – в ідеалі це має бути відфільтрована вода або пляшкова.

Важливо вживати свіжий напій, оскільки приготований заздалегідь повністю втрачає свої корисні властивості й перетворюється на лимонад. П’ють лимонну воду через соломинку, оскільки склад лимона агресивний для зубної емалі.

Снідати після води з лимоном можна не раніше, ніж через пів години, щоб корисні компоненти встигли засвоїтися. Важливе застереження: на сніданок не має бути молока, щоб не спричиняти розлад шлунка.

  • Вода з лимоном і медом. У склянку з теплою водою додайте часточку лимона і чайну ложку натурального меду. Дайте трохи настоятися, а потім випийте.
  • Вода з подрібненим лимоном. Необхідно подрібнити лимон разом зі шкіркою до кашоподібного стану. Додайте в суміш теплу воду. Такий напій допоможе очистити організм від шлаків, стане детокс-засобом.
  • Лимонна вода – класичний рецепт. Стандартне дозування – сік половинки лимона на склянку води. Згодом можна перейти на дві склянки води натщесерце з додаванням соку цілого лимона. Перевищувати таке дозування не варто, оскільки це шкідливо для шлунка.
  • Вода з лимоном і корицею. Подрібнити дві палички кориці, залити літром води і додати сік половинки лимона. Залишити настоюватися на ніч, але не менше ніж на 12 годин. Вживати треба натщесерце і ще кілька разів протягом дня. Такий коктейль буде прискорювати обмінні процеси і боротися зі шкідливими мікроорганізмами в кишківнику.
  • Вода з лимоном і м’ятою. Наріжте тонкими часточками лимон і помістіть його в склянку з водою. Додайте туди ж кілька гілочок м’яти. П’ють за пів години до їжі, м’ята має нівелювати бажання з’їсти солодке.
  • Вода з лимоном й імбиром. Необхідно сік цілого лимона змішати з 700 мл теплої води. Додати туди трохи тертого імбиру і мед.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також