Питання до косметолога: чому не можна колоти губи при ГВ?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Питання до косметолога: чому не можна колоти губи при ГВ?

Навколо теми чи можна колоти губи при грудному вигодовуванні витає безліч міфів і здогадів. Чи можливе збільшення губ при ГВ, і загалом які ін'єкції краси при грудному вигодовуванні можна робити, розповість експерт Beauty HUB.

Косметологія та грудне вигодовування сумісні чи ні? Спекотні суперечки на цю тему точаться в Інтернеті досі. Обговорюють усі: від  лазерної епіляції до біоревіталізації. Особливо масштабні баталії розгораються під питаннями, чи можна робити ботокс при грудному вигодовуванні.

Питання до косметолога: чому не можна колоти губи при ГВ?

Ін’єкції та ГВ: міфи та домисли

Збільшення губ при лактації небезпечне тим, що ботокс і гіалуронова кислота при ГВ потрапляють у кров, а потім у молоко – вважають одні фахівці. Особливо шкідливий ботулотоксин, який – отрута (у певній дозі). Знаходяться й ті, хто вважають, що збільшення губ при грудному вигодовуванні абсолютно безпечне, оскільки ботоксом успішно лікують навіть дітей із ДЦП. А молекулярна вага ботулотоксину чи гіалуронової кислоти не дозволяє їм проникнути у кров.

Також існує думка, що біль при ін’єкціях – це стрес для мами, що годує, чому згоряє молоко або як мінімум змінюється його смак. Є мами, які вважають, що ботокс чи гіалуронова кислота можуть у майбутньому позначитися дитині як появи алергії.

Ще за однією теорією ін’єкції краси при грудному вигодовуванні просто марні. Під час вагітності та ГВ у жінок прискорено метаболізм і змінюється гормональне тло (яке, згідно з цією науковою статтею, опублікованою в бібліотеці Національного центру біотехнологічної інформації NCBI, “впливає на експресію ферментів, що метаболізують ліки”), а тому ефект від процедур може бути не зовсім такий, як очікувалося, або він може бути короткостроковим (до місяця), або зовсім відсутнім.

Чому не можна збільшувати губи годуючим: науковий аспект

Клінічні дослідження у вагітних і тих, хто годує на тему безпеки тих чи інших процедур краси дійсно не проводилися (звідси так багато трактувань). Причин тому кілька. По-перше, щоб уникнути можливих небажаних наслідків (до того ж це не є вкрай необхідним втручанням в організм, що годує, як у разі невідкладної допомоги (наприклад, при зубному болю), або життєво важливим, як у разі малоінвазивних чи хірургічних операцій, які здатні покращити здоров’я мами на ГВ). По-друге, вагітність та лактація – протипоказання не тільки для багатьох процедур краси, але й для більшості медикаментів, які суворо регулює FDA (Федеральна агенція з харчових та лікарських продуктів США). По-третє, жоден лікар не бажає брати на себе відповідальність за здоров’я мами і дитини, що годує: простіше заборонити, ніж потім розбиратися, небезпечно це чи ні.

Питання до косметолога: чому не можна колоти губи при ГВ?

Уколи краси при грудному вигодовуванні: думка лікаря

Лікар-дерматолог, спеціаліст з естетичного вдосконалення обличчя і головлікар клініки Face Zone Оксана Пашковська солідарна з думкою медичної спільноти. Чому не можна збільшувати губи при годуванні груддю, лікар дала вичерпний і аргументовану відповідь.

«Будь-яка процедура має певні ризики. Теоретично можливо все. Наприклад, збільшення губ може спровокувати появу герпесу. А це вже вимагає призначення препарату. А як ми знаємо, для вагітних і жінок, що годують груддю, вибір медикаментів вкрай обмежений. Також, якщо гіалуронову кислоту з губ потрібно буде вивести гіалуронідазами, це той же медичний препарат, який доведеться вводити в організм мами, що годує. При грудному вигодовуванні він заборонений. Тому порада така: краще почекати!»

Через скільки після завершення ГВ можна колоти губи

Небезпечна не сама гіалуронова кислота, скільки медикаменти, які застосовуються, щоб нейтралізувати несприятливі побічні ефекти після її введення в губи. У будь-якому випадку варто пам’ятати загальну клінічну рекомендацію для вагітних і жінок, що годують, прописану на багатьох медикаментах. Її ж можна застосувати і для популярних процедур естетичної косметології: «Застосування ліків (читайте – проведення процедури) можливо тільки, якщо користь перевищує можливі ризики».

Зазвичай, після завершення грудного вигодовування немає обмежень або тимчасових рамок для уколів краси. Оптимально, колоти губи або інші ін’єкції для краси можна через 1-1,5 місяця після закінчення лактації.

Підписуйся на наш YouTube-канал та не пропускай найкорисніші відеоматеріали від Beauty HUB!

читайте також