Як визначити підтон шкіри самостійно та навчитися підбирати косметику й одяг

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Ідеальний макіяж – той, який не створює ефекту маски, кольори не конфліктують, а навпаки, доповнюють один одного. Досягти цього можна, якщо підбирати косметику виходячи з вашого тону, підтону і відтінку шкіри. Ці знання допоможуть також при виборі кольору одягу. Як навчитися розбиратися – розповімо у статті.

Визначення підтону шкіри може допомогти у виборі правильних відтінків косметики, одягу та аксесуарів. Аби зрозуміти, який у вас тон, підтон та відтінок шкіри, необхідно розуміти, що це таке, чим відрізняються і які вони взагалі бувають.

Чим відрізняються тон, підтон і відтінок шкіри

Тон шкіри – це загальний відтінок шкіри, який може бути світлим, середнім чи темним. Їх визначення може змінюватись ззалежно від конкретного системного підходу або методики вимірювання.

Підтон – це нюанс, який визначає колірну характеристику шкіри в контексті базових тонів кольорів: холодний, теплий або нейтральний. Підтон визначається пігментацією шкіри і може впливати на вибір косметики, одягу та аксесуарів, щоб краще поєднуватися з індивідуальними особливостями шкіри.

Відтінок – це специфічний відтінок шкіри у межах її загального тону. Наприклад, може бути пісочний, оливковий, рожевий тощо. Відтінок здатен відігравати істотну роль при виборі косметики, оскільки різні відтінки можуть краще поєднуватися з різними підтонами шкіри.

Відмінності між ними можна представити таким чином: тон шкіри – це ціле число, підтон – це знак операції (позитивний, негативний або нейтральний), а відтінок – десятковий дріб, який вказує на специфічне забарвлення всередині цього тону та підтону.

Варто зазначити, що тон шкіри може змінюватися, наприклад, вгаслідок впливу ультрафіолету, подразнення, алергічної реакції чи хвороб. А ось підтон не змінюється ніколи. Нерідко трапляється, що макіяж робиться правильного кольору, але підтон не враховується. У результаті ви можете виглядати хворобливою, а шкіра набути сірого або помаранчевого відтінку.

Які бувають підтони шкіри

Підтони шкіри – це відтінки, які знаходяться під загальним кольором шкіри і можуть бути помітні при більш уважному розгляді. Помилково вважати, що у людей зі світлою шкірою холодний відтінок, а у смаглявих – теплий.

 1. Теплий (жовтий/золотистий). Шкіра з теплим підтоном має відтінок жовтуватого, золотистого або персикового кольору. Теплий підтон шкіри у Дженніфер Лопес, Кеті Холмс, Джесіки Альби, Бейонсе.
 2. Холодний (рожевий/синявий). Шкіра з холодним підтоном може мати рожевий, синюватий або фіолетовий відтінок. Холодний підтон шкіри у Ніколь Кідман, Наомі Воттс, Кейт Бланшетт.
 3. Нейтральний. Шкіра не має явного жовтого, рожевого або синього відтінку, а колір здається більш збалансованим і природним. Шкіра таких людей може легко адаптуватися до різних відтінків основ під макіяж або одяг. Яскраві представниці нейтрального підтону – Анджеліна Джолі та Джулія Робертс.
 4. Оливковий. Цей підтон має зелений відтінок і зазвичай зустрічається у людей із середземноморським або азіатським походженням. Оливкові відтінки часто мають змішані характеристики теплого і нейтрального підтонів, тому не всі фахівці виділяють його в окремий підтон.

Визначення підтону шкіри: усі методи

 • Венозний тест. Подивіться на вени на внутрішній стороні зап’ястя при природному освітленні. Якщо вони здаються синіми або фіолетовими, у вас, мабуть, холодний підтон, а якщо зеленими, то маєте теплий підтон. Коли важко визначити колір вен і в них є як синій, так і зелений відтінки, то швидше за все, у вас нейтральний підтон.
 • Тест на ювелірні вироби. Спробуйте порівняти, які метали та каміння (срібло чи золото, білий чи жовтий) краще виглядають на вашій шкірі. Якщо срібло, у вас, ймовірно, холодний підтон, якщо золото – теплий. А коли ви спокійно перемикаєтеся між золотом і сріблом, це зазвичай вказує на те, що маєте нейтральний або оливковий підтон.
 • Тест на тканині/папері. Спробуйте тримати білу тканину/аркуш паперу поруч із обличчям. Якщо шкіра виглядає рожевою або синьою, у вас, ймовірно, холодний підтон, а якщо жовтуватою – теплий. Якщо не помічаєте ані жовтого, ані блакитного, ані рожевого відливу на шкірі, ваш підтон нейтральний.
 • Тест за одягом. Дівчата з теплим відтінком шкіри, як правило, віддають перевагу одягу помаранчевого, жовтого, зеленого, в той час як жінки з холодним відтінком найкраще виглядатимуть у фіолетовому, коліру фуксії, рожевому, білому та синьому. А ось нейтральні й оливкові кольори універсальні і можуть поєднуватися практично з будь-яким відтінком шкіри.
 • Відтінок волосся та очей. Часто підтон шкіри пов’язаний із відтінком волосся і очей. Наприклад, люди з теплим підтоном часто мають теплі відтінки волосся (золотисті, каштанові) та очей (зелені, оливкові), у той час як у людей із холодним підтоном частіше зустрічаються попелясті відтінки волосся та блакитні чи сірі очі.

Якщо вам важко визначити свій підтон, зверніться до професіонала. Візажисти та стилісти більш досвідчені, а отже, допоможуть визначити підтон шкіри та вибрати відповідні відтінки косметики й одягу.

Як вибирати косметику та одяг залежно від підтону шкіри

      1. Теплий підтон:

 • Фонд д’є тен: обирайте продукти з жовтим або золотистим відтінком.
 • Рум’яна: персикові, коралові та золотаві відтінки пасуватимуть найкраще.
 • Помади: помаранчеві та персикові відтінки додадуть обличчю теплоти.

      2. Холодний підтон:

 • Фонд д’є тен: віддайте перевагу продуктам із рожевим або нейтральним відтінком.
 • Рум’яна: рожеві або ягідні відтінки підкреслять холодний підтон шкіри.
 • Помади: ягідні, фуксієві та бузкові відтінки добре поєднуються з холодним підтоном.

     3. Нейтральний підтон. Ви маєте широкий вибір, тому можете експериментувати з різними відтінками. Найкраще пасують нейтральні відтінки фонд д’є тен, рум’ян і помад.

Пам’ятайте, що правильне поєднання відтінків допоможе створити природний та свіжий образ. Не забувайте також звертати увагу на тип шкіри (суха, жирна, комбінована), щоб обрати відповідні текстури та формули продуктів. Якщо у вас виникають сумніви, багато брендів пропонують можливість протестувати продукти перед купівлею або отримати консультацію у спеціалістів у магазинах косметики.

Якщо ви маєте теплий підтон шкіри, вибирайте одяг таких теплих відтінків, як помаранчевий, червоний, золотисто-жовтий, бурштиновий та медово-золотий. З холодних вам підійдуть відтінки зеленого та блакитного, такі як оливковий, глибокий бірюзовий. Серед нейтральних зверніть увагу на темно-сірий, колір гарячого шоколаду, вершково-білий, колір озимої пшениці і кави з молоком (латте).

Для тих, у кого холодний підтон шкіри, ідеальними теплими відтінками в одязі будуть неоново-рожевий, вишневий, рубіновий та яскраво-рожевий. З холодних відтінків обирайте яскраво-синій, сапфіровий, смарагдовий, аметистовий, темно-пурпурний, лавандовий і бузковий. А ось із нейтральної гами зверніть увагу на сірий і темно-синій.

Жінкам з нейтральним підтоном шкіри варто уникати яскравих чистих відтінків в одязі, а зупинитися на всіх відтінках сірого й деяких відтінках білого (молочний, вершковий, ванільний). Найкраще пасуватимуть тони, які знаходяться в середині колірного спектру, наприклад, світло-персиковий, курно-рожевий, ніжно-рожевий, небесно-блакитний, нефритово-зелений.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також