Як визначити свій кольоротип: коротка інструкція

 • Весільний переполох

 • Пілінги: все, що потрібно знати

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові 2021

 • Абетка вітамінних добавок

  бады

Одного разу, визначивши свій кольоротип, ви зможете все життя добирати декоративну косметику, одяг та аксесуари без примірки. І не хвилюватися, що річ буде «не ваша».

Часто трапляються випадки, коли річ на полиці магазина чудова , а на вас має дешевий і неестетичний вигляд. Говорячи про косметику, для прикладу можна взяти червону помаду. Один відтінок може зробити з вас розкішну леді, інший — зіпсувати увесь образ. У чому ж секрет? А його немає. Проте є поняття кольоротипів. Річ у тім, що зовнішність кожного з нас поєднує в собі набір певних кольорів: відтінок очей та волосся, тон шкіри й губ. Вони складаються в одну картину й утворюють наш кольоротип. За ним і можна визначити, які саме кольори та їхні тони нам пасують, а які — ні.

Основні кольоротипи

У всьому світі користуються так званим сезонним методом, який ділить усіх людей на холодні кольоротипи — «Літо» та «Зиму» й теплі — «Осінь» і «Весну». Звучить дещо дивно, але це справді офіційна диференціація стилістів та дизайнерів.

Кольоротип «Весна». У зовнішності людей із кольоротипом «Весна» переважають світлі теплі відтінки. У них світла, часто тонка шкіра з теплим рожевим підтоном, світло-рожеві, бежеві або ніжно-персикові губи. Волосся зазвичай світло-русяве, часто з медовим, пшеничним або золотистим відливом. Очі у представників кольоротипу «Весна» найчастіше світло-зелені, світло-коричневі, рідше блакитні або сірі, обрамлені світлими віями та бровами.

Кольоротип «Літо». Особливістю цього кольоротипу є велика кількість світлих, але холодних кольорів у зовнішності: тон шкіри таких людей здебільшого холодний рожевий із сірим або білим підтоном, губи від природи світлого рожевого або білого відтінку. Волосся в представників кольоротипу «Літо» холодного русявого або попелястого кольору з натяком на білі або сірі відтінки. Очі можуть бути глибокими блакитними, зеленими, із сірим підтоном або світло-карими також холодного відтінку.

Кольоротип «Осінь». Цей кольоротип не дарма названий на честь «золотої» пори року, адже він передбачає руді та мідні відтінки у зовнішності. Люди цієї класифікації, переважно мають каштановий або рудий відтінок волосся. Відтінок шкіри в «осінніх людей» однозначно теплий, з персиковим підтоном, а губи вираженого персикового відтінку. Очі бурштнинові або світло-горіхові.

Кольоротип «Зима». Люди кольоротипу Зима вирізняються контрастною холодною зовнішністю. Часто їхнє волосся темних холодних відтінків, яскраво виражені темні брови і вії, очі карі, глибокого синього або зеленого відтінку. Губи у власників кольоротипу «Зима» часто насиченого рожевого кольору, а шкіра світла з холодним оливковим підтоном.

Як визначити свій кольоротип за три кроки

Крок № 1 — визначний, яка ваша зовнішність: тепла чи холодна

Для того, аби визначити тон зовнішності, варто без декоративної косметики й жодних аксесуарів на обличчі та волоссі в добре освітленому приміщенні роздивитися в дзеркалі власні риси обличчя. Якщо в них переважають теплі, жовтуваті відтінки, то у вас тепла зовнішність, якщо від очей, тону волосся віє сірими відтінками — холодна.

Лайфхак. Якщо вам складно визначити тон за рисами обличчя, можна глянути на вени на зап’ястях. Якщо вони вираженого синього кольору, у вас точно холодний кольоротип. Якщо проглядаються зелені відтінки — теплий.

Крок № 2 — визначне вашу контрастність

Тут знову слід ретельно роздивитися ваше обличчя у дзеркалі. Якщо колір очей, волосся або шкіри сильно виділяються на тлі решти, ви — контрастний тип. Якщо колір очей, волосся і шкіри перегукуються один з одним, ви — приглушений тип.

Крок № 3 — зіставте вашу контрастність та тип зовнішності

Сезонний кольоротип визначається на основі температури й контрастності.

 • Холодний і контрастний — “Зима”.
 • Холодний і приглушений — “Літо”.
 • Теплий і контрастний — “Осінь”.
 • Теплий і приглушений — “Весна”.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!