Японський манікюр як альтернатива гель-лаку: переваги та недоліки

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Японський манікюр сьогодні не менш популярний тренд у нейл-арті, ніж гель-лак. Його роблять жінки, які віддають перевагу натуральній красі, у тому числі й нігтей. Розкажемо, в чому особливості японського манікюру, чим він кращий за гель-лак і як зробити японський манікюр у домашніх умовах.

Японський манікюр – це стиль манікюру, який походить з Японії та характеризується натуральним і ніжним дизайном нігтів. Цей вид манікюру надає нігтям природного і здорового вигляду, підкреслюючи їхню красу без використання яскравих кольорів або складних візерунків.

Японський манікюр: особливості

Японський манікюр популярний завдяки своїй природності й витонченості, що робить його відмінним вибором для тих, хто віддає перевагу делікатному та вишуканому вигляду нігтів. Головна мета проведення такого манікюру – оздоровлення нігтів та шкіри рук без використання штучних елементів. Японський манікюр є дуже корисним, якщо необхідно відновити нігті, особливо після осінньо-зимового сезону. Зробіть такий манікюр, коли вирушаєте в далеку подорож, адже нігті виглядатимуть ідеально, навіть якщо раптом покриття пошкодиться або станеться скол нігтя.

Основні риси японського манікюру:

 • використання нейтральних або блідих відтінків лаку;
 • акцент на здоров’я нігтів і шкіри навколо них;
 • заборона на агресивний вплив на руки й нігті, наприклад, не робиться обрізання шкіри, не використовується фреза;
 • використання під час манікюру інструментів з натуральних матеріалів, наприклад, пилок з телячої шкіри, замшевого бафа або паст на основі бджолиного воску;
 • перевагу тонким декоративним елементам, таким як ніжні квіти, напівпрозорі кристали або невагомі візерунки;
 • замість нанесення лаку японський манікюр передбачає ретельне полірування нігтів для надання їм здорового блиску;
 • доглядові процедури за нігтями: лікування кутикули, полірування нігтів і використання спеціальних засобів для зміцнення та покращення їх стану.

По суті, японський манікюр – це цілий комплекс догляду за руками, а не лише гарний манікюр на нігтях. Зробити повноцінно японський манікюр у домашніх умовах практично неможливо, адже ідеальною технікою виконання володіють лише справжні майстри нейл-арту.

Як роблять японський манікюр: технологія

 1. Очищення нігтів. Почніть із ретельного очищення нігтів від старого лаку й олії. Використовуйте м’який засіб для видалення лаку та манікюрні палички.
 2. Парафінова ванна або ванна з морською сіллю допоможуть пом’якшити кутикулу, роблячи її більш податливою до обробки. Парафінова ванна також корисна для зволоження шкіри рук.
 3. Розм’якшення. Спочатку необхідно розм’якшити задній валик нігтя, а ороговілості шліфують пилками.
 4. Формування форми нігтів. За потреби підрівняйте форму нігтів, використовуючи пилки та кератолітичні засоби/ремувери.
 5. Обробка кутикули. М’яко відштовхуйте кутикулу за допомогою дерев’яної чи пластикової палички. Потім використовуйте кутикулярні ножиці або кусачки для видалення надлишків.
 6. На кожен ніготь наносять пасту, яка насичує нігтьову пластину біоактивними мікроелементами, що стимулюють зростання здорових та міцних нігтів. Пасту втирають спеціальним замшевим бафом.
 7. Полірування нігтів із застосуванням полірувальних блоків або спеціальним інструментом для надання нігтям природного блиску. Японський манікюр часто передбачає мінімум лаку, тому здоровий блиск нігтів важливий. Для полірування використовують пудру з бджолиним воском, і нігті виглядають настільки гладкими та щільними, що здаються скляними.
 8. Нанесення основного покриття. Нанесіть тонкий шар базового покриття на нігті. Він захищає від фарбування та допомагає утримувати лак.
 9. Нанесення кольорового лаку. Виберіть натуральні відтінки, характерні для японського манікюру. Часто використовуються світлі та нейтральні кольори. Нанесіть лак тонким шаром, дозволяючи кожному повністю висохнути перед нанесенням наступного.
 10.  Декорування (за бажанням). Додайте декоративні елементи, такі як стрази, паєтки або наклейки. Проте японський манікюр зазвичай дотримується принципу природності, тому декорації мають бути мінімальними.
 11. Нанесення верхнього покриття. Зафіксуйте результат, наносячи тонкий шар верхнього покриття. Він надає додаткового блиску і захищає лак від сколів.
 12. Сушіння. Дозвольте манікюру повністю висохнути. Використовуйте спеціальні засоби для прискорення сушіння, якщо це необхідно.

У чому шкода японського манікюру

 • Можливі алергічні реакції. У деяких людей можуть проявлятися реакції на компоненти, що використовуються в японському манікюрі, у вигляді подразнення шкіри, почервоніння або сверблячки.
 • Застосування абразивних матеріалів, які можуть пошкодити нігтьову пластину в разі неправильного використання.
 • Інфекційний ризик. Будь-який манікюр, зокрема японський, підвищує ризик інфекції, якщо не дотримуватися правил гігієни, наприклад, використання нестерильного обладнання або порушення правил дезінфекції.
 • Слабкість нігтів. У деяких випадках постійне застосування манікюру, зокрема японського, може призвести до послаблення нігтів через регулярне видалення кератинового шару, нігтьова пластина стоншується від постійного шліфування.
 • Складність видалення матеріалів, що використовуються в японському манікюрі. Якщо це робиться неправильно, також можна пошкодити нігті.

Японський манікюр не можна робити відразу після зняття гель-лаку, оскільки нігтьова пластина і так стоншена. Також відразу після процедури не наносять гель-лак – він просто не триматиметься на нігтях через пудру на основі бджолиного воску.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також