Їжа майбутнього: як food-технології врятують цей світ

  • Halloween

  • Рожевий жовтень

  • Барберінг

  • Трихологія

  • Акне

Еда будущего: как food-технологии спасут этот мир

Про те, як хайтек зможе уповільнити глобальне потепління і забезпечити нас їжею.

За прогнозами соціологів, до 2050 року населення нашої планети перевищить 9,7 мільярда, тому перед людством стоїть одне важливе завдання – прогодувати всіх і при цьому не прискорити глобальне потепління. Здавалося б, для цього вченим доведеться вивести принципово нові види культурних рослин (привіт, друга Зелена революція), створити новий тип добрив або ще крутіше – побудувати ферми на сусідніх планетах. Насправді ж рішення лежить на поверхні й називається воно просто – рослинний білок.

Людям властиво хотіти м’яса, особливо починаючи з деякого рівня достатку. Але яким би прекрасним не був на смак яловичий або свинячий стейк, дослідники з НАСА нагадують нам: худоба виділяє потужні парникові гази (метан, сірководень, закис азоту, аміак) «крутіше» за автомобілі, літаки і ТЕЦ разом узяті. І якщо продовжувати нарощувати поголів’я, то навіть повний перехід на електротранспорт не зменшить посилення парникового ефекту.

Але хвилюватися варто не тільки через глобальне потепління. Наприклад, від метану людина може отримати головний біль, дисфункцію серця, а в більш концентрованих дозах – смерть від задухи. А сірководню приписують знищення 90% тварин істот в історії нашої планети в минулому. Крім того, залежно від концентрації дози, цей газ може спричиняти подразнення різних органів тіла (око, горла, бронхів), мимовільні аборти, порушення функцій організму і навіть смерть.

Їжа майбутнього: як food-технології врятують цей світ

Саме тому харчові технології так сильно цікавлять багатьох свідомих членів суспільства. Загальна мета – виключення тварин з ланцюжка отримання білкової їжі потрібного складу. Ось, наприклад, птиці менше інших тварин виділяють парникові гази, але виробництво протеїну в курячому м’ясі в перерахунку на одну кілокалорію в 40 разів екологічно шкідливіше, ніж його виробництво з бобових культур. Наприклад, якщо взяти за основу соєві боби, то цього буде достатньо, щоб заощадити 80% всіх витрат (а це 3 трильйони доларів на рік) на боротьбу зі змінами клімату. Але ця рослина дуже чутлива до змін температури. Розумною альтернативою може стати вигна, відома в Африці як м’ясо бідняків. Головний плюс цієї культури в тому, що вона любить спекотну погоду і стійка до засух.

Словом, навколо теми з рослинним м’ясом життя не менш бурхливе, ніж навколо IT-технологій і віртуальної реальності. Тільки за останні кілька років запущена маса компаній і стартапів, які збирають десятки мільйонів доларів (в тому числі і від відомих філантропів Білла Гейтса, Марка Беніоффа і Сергія Бріна) на розвиток своїх ідей. Що вражає найбільше: масове веганство прийде в наш світ заради виживання, а не завдяки соціальним трендам.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також