Зворотний балаяж: що це за фарбування та кому підходить

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Зворотний балаяж далеко не нова техніка фарбування волосся, але 2024 року вона знову стане мегапопулярною. Вже кілька років у трендах живі та багатогранні відтінки, і досягти цього можна за допомогою складного фарбування, наприклад, реверс-балаяжу. Особливо таке фарбування популярне у теплу пору року, яке вже не за горами. Розповімо про актуальний hair-тренд детальніше.

Балаяж – техніка малювання від руки, а в перукарському мистецтві – це техніка, яка зазвичай фокусується на верхньому шарі волосся, освітлюючи його відблисками та кольором, тим самим нагадуючи мазки пензликом. З’явилася ще в 1970-х роках минулого століття, але популярності набула кілька років тому.

Зворотний балаяж – це техніка фарбування волосся, протилежна класичному балаяжу. Замість створення світлих пасм (зазвичай ближче до природного кольору волосся) на темному фоні, зворотний балаяж передбачає фарбування темних пасм на світлому фоні. Таким чином, волосся виглядає так, ніби воно обпалене сонцем, при цьому створюється ефект вигорілих кінчиків.

зворотній балаяж

Реверс-балаяж: у чому суть техніки фарбування

Зворотний балаяж дозволяє створити цікавий і стильний контраст між темними та світлими ділянками волосся, надаючи йому об’єм та глибину. Це дозволяє досягти ефекту тіньового кореня, за якого темні відтінки з’являються ближче до коренів волосся, а світлі залишаються на кінцях. Варто зазначити, що пофарбовані в такій техніці локони зберігають доглянутий вигляд на довгий період, оскільки корені відростають непомітно, а колір залишається яскравим.

Зворотний балаяж – слушний варіант для тих, хто хоче додати оригінальності своєму образу, не змінюючи радикально колір волосся. Також це ідеальний спосіб, якщо ви віддаєте перевагу більш натуральному і м’якому виду фарбування, що додає цікавий акцент до загального стилю волосся.

Реверс-балаяж може бути створений у різний спосіб, зокрема з використанням різних відтінків і технік нанесення барвника. Ця техніка надає волоссю об’єм, текстуру та цікавий візуальний ефект, допомагає зробити «дорогий» блонд, русявий, що переливається, або благородні попелясті тона. Наприклад, у реверс-балаяжі у волоссі промальовують кілька відтінків тоном темніше, залишаючи трохи світлих пасм як відблиски.

Як зазначають професійні колористи, за допомогою зворотного балаяжу можна надати глибший тон мелірованому волоссю, яке вигоріло або вицвіло, тим самим забезпечуючи натуральність. Крім того, ця техніка фарбування не несе незворотних наслідків, і завжди можна легко повернути все назад.

Зворотній балаяж

Чим зворотний балаяж відрізняється від інших технік фарбування волосся

 1. У зворотному балаяжі основний акцент робиться на створення освітлених пасм, які стають світлішими порівняно з природним кольором волосся. Це досягається нанесенням світлого барвника чи освітлювача на окремі пасма. У той час як, наприклад, у звичайному балаяжі освітлюються верхні шари волосся.
 2. Використовуються темні відтінки барвника для підкреслення розмаїття з освітленими пасмами. Це додає глибину та об’єм кольору волосся. В інших техніках, таких як омбре або сомбре, освітлення пасм поєднується зі світлішими відтінками.
 3. У зворотному балаяжі прагнуть створення плавних і природних переходів між темними і світлими ділянками волосся. Цей ефект досягається особливою ретельністю при нанесенні барвника та використанням спеціальних технік розмивання меж.
 4. Більш зональний, тобто колірні зміни обмежуються певними ділянками волосся. Це відрізняється, наприклад, від омбре, де колірні зміни рівномірніші по всій довжині пасм.
 5. Зворотний балаяж працює для всіх типів волосся й відтінків шкіри та може бути адаптований до індивідуальних уподобань клієнта. Також його використовують на волоссі різної довжини і текстури.
 6. Нерідко балаяж плутають з такими техніками, як шатуш, деграде, омбре або ейртач. Шатуш – це освітлення вибіркових пасм; балаяж – поверхневе освітлення кінчиків з плавною межею між відтінками; деграде – варіант фарбування, в якому використовують всього два контрастні кольори – темний і світлий; ейртач – заснована на частковому обдуванні пасм феном, і те волосся, що залишилося в руці, буде фарбуватися, а волосся, що вийшло з пасм, не фарбують, тільки тонують. Вибираючи техніку складного фарбування, необхідно чітко розуміти, якого ефекту хочете досягти. Так, балаяж додає волоссю об’єму незалежно від його довжини.

реверс-балаяж

У реверс-балаяжу практично немає недоліків. Якщо все ж таки зважилися пофарбувати світле волосся в цій техніці, будьте готові до темного ефекту, тому варто зважити всі «за» і «проти». При цьому якщо ви хочете змінити колір волосся на темніший і не знаєте, чи пасуватиме вам, зворотний балаяж може стати своєрідною «пробою пера» переходу з білявки в брюнетку.

Фото: @hairbynicolereyns, @nicoleoharehair

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також