9 ознак того, що ви зустрічаєтеся з нарцисом

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові 2021

  • Листи Діду Морозу 2020

  • Адвент календар 2020

  • Стоматологія від А до Я

Американські доктора психології розповідають, як розпізнати нарциса в стосунках і що з цим робити.

1. Він непримиренний

Просто тому, що ніколи не відчуває, що поводиться неправильно. Це може по-різному проявитися в ваших стосунках, навіть у дрібницях. Але якщо він ніколи не просить вибачення і не звертає уваги на те, як це впливає на тебе, – це червоний прапор.

2. Він робить так, аби ти відчувала себе особливою

Нарцис вірить, що він унікальний, а тому оцінити його по достоїнству може тільки «особлива» людина. Він каже щось на кшталт: «Нічого собі! Ніхто не розуміє мене так, як ти» або «Ти так відрізняєшся від усіх, кого я зустрічав раніше». Навіть якщо ви щойно почали зустрічатися.

Спочатку ти будеш дійсно почуватися особливою, проте потім це може сильно виснажити. Тому що усвідомлюєш, що він не так добре тебе знає, аби стверджувати подібні речі. Адже справжня інтимність вимагає частого обміну і можливості чути один одного, але з нарцисами завжди так – вони говорять і слухають тільки про себе.

3. Його еґо потребує постійного «доторканні»

На перший погляд може здатися, що нарцис настільки любить себе, що йому не потрібно нагадувати, наскільки він великий і прекрасний. Але це саме те, що йому дійсно потрібно. Постійно.

У глибині душі всім потрібні любов і повага. Але, на відміну від інших людей, нарцис не може черпати ці почуття зі своїх внутрішніх джерел. Саме тому він спустошує тебе до дна, постійно вимагаючи уваги і компліментів. Нарциси – емоційні вампіри.

Как понять что встречаешься с нарциссом4. Він майстер маніпуляцій

Може минути деякий час, поки ти це помітиш.

Бажання нарциса контролювати інших сягає корінням його найбільшого страху – бути кинутим. Тому він буде прикладати максимум зусиль до того, щоб переконати тебе, що будь-яка проблема у стосунках – тільки твоя вина.

Партнер нарциса часто думає, що з ним щось не так. І це змушує його залишатися з нарцисом, не кидати його.

5. Йому не вистачає емпатії

Нарциса мало цікавить те, про що ти хвилюєшся, – будь то смерть близької людини або просто важкий день на роботі. Думки і почуття, які безпосередньо з ним не пов’язані, не цікавитимуть його.

Відсутність емпатії – основна ознака нарцисичного розладу.

6. Він вважає, що правий у всьому

Не важливо, як і наскільки довго ти пояснюєш нарцису свою точку зору, він не збирається переходити на іншу сторону і погоджуватися. Навіть у найважливіших питаннях про стосунки він, швидше за все, не піде на компроміс. Нарцис глибоко переконаний у своїй правоті і хоче навчити нею всіх. Його нездатність брати участь у раціональній дискусії виливається в зарозумілість.

7. Він вважає себе ідеальним

Інакше кажучи, нарцис – самозакоханий тип. Він вважає, що всі йому заздрять. І часто сам заздрить іншим.

Как понять что встречаешься с нарциссом

8. Якщо ти його бентежиш, він від тебе відмовиться

Нарцис бачить у партнері розширення своїх хороших якостей. І якщо щось йде не так (наприклад, ти втрачаєш роботу або переживаєш емоційну кризу), не варто очікувати від нарциса підтримки. Тому що він вважає, що таке «вкладення» може нашкодити або послабити його.

Нарцис дуже стурбований своєю репутацією, і ти в ваших стосунках також є статусним показником. Якщо він вважатиме, що твої проблеми можуть його дискредитувати, він тебе відштовхне.

9. Він зраджує

Існує безліч причин, через які люди зраджують партнерам. Але це не означає, що всі вони нарциси. Однак у поєднанні з перерахованими вище ознаками зрада – це серйозний дзвіночок про те, що твій партнер нарцис.

Йому постійно потрібно розширювати своє еґо, тому що він не в змозі самостійно підтримувати самооцінку. І якщо ти не виправдаєш всі його очікування, він буде шукати того, хто заповнить порожнечу.

У нормальних стосунках у людини має бути низький рівень егоїзму, вона здатна прощати, підтримувати, бути щедрою та чуйною.

Що робити, якщо твій хлопець – нарцис

Как вести себя с нарциссами

Є кілька способів спілкування з подібними людьми. Але їх оволодіння може тривати багато часу.

1. Потрібно встановити межі

Якщо ти все ж почала зустрічатися з нарцисом, тобі потрібно усвідомлювати свою самооцінку, встановити власні межі та правила, які не можна порушувати за жодних обставин. Так, він може на це відреагувати. Але саме ці кордони не дозволять йому спустошити тебе емоційно.

Наприклад, ти можеш сказати йому: «Коли ми з тобою розмовляли, я помітила, що ти не питав про мене. Це змусило мене відчути, що тобі немає до мене діла. Якщо ти хочеш, щоб я звертала увагу на тебе, зверни увагу і ти мене ».

Так, це, правда, схоже на спілкування з дитиною. Що робити.

2. Потрібно звикнути потурати його еґо

Тобі доведеться робити це часто. Але старайся хвалити його тільки тоді, коли ти дійсно вважаєш, що він на це заслуговує. Звичайно, йому хочеться чути від тебе компліменти з приводу і завжди. Але не розтікайся в похвалах, якщо думаєш, що він неправий.

Как понять что твой парень нарцисс

3. Потрібно буде шукати емпатію на стороні

Швидше за все, повної емоційної підтримки від свого нарциса ти не дочекаєшся. Шукай емпатію серед родичів і близьких друзів.

Стосунки з нарцисом – це як повноцінна робота. Без підтримки й емоційного зв’язку, на які ти розраховуєш і заслуговуєш. Так, нарциси можуть краще взаємодіяти з іншими людьми, якщо пройдуть тривалу психотерапію. Ти можеш спробувати змусити нарциса піти з тобою на терапію. Але він навряд чи погодиться. Тому що, знаєш, він нарцис.

Якщо прочитавши цей текст, ви вирішили, що нарцис – не ваш партнер, а ви самі, пройдіть цей тест. Щоб переконатися в цьому остаточно або розслабитися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!