Чи прискорює ріст волосся касторова олія

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

За даними світової статистики від алопеції страждають 60−70% чоловіків і 30­−50% жінок. Що робить людина, яка вперше зіштовхнулася з проблемою? Звертається до народного методу лікування − касторової олії. Наскільки вона ефективна? Дізнаємося думку експертів.

Незалежно від причини, втрата волосся може бути психологічно болючою темою для багатьох із нас. Їх порідіння сильно впливає на самооцінку та впевненість у собі. Саме з цієї причини люди, охочі швидко повернути втрачений об’єм зачіски, можуть спробувати будь-який засіб, що обіцяє чарівні результати.

І хоча за останні роки методики лікування алопеції зробили величезний крок вперед, більшість людей як і раніше вірить у недорогі засоби, якими лікувалися наші бабусі й дідусі. Один із них – касторова олія. Найпопулярніші народні ліки для поліпшення росту та якості волосся.

Зайшовши в пошук Google, можна знайти тисячі статей про те, як касторова олія допомагає волоссю рости. Хоча жодне клінічне дослідження цього не підтверджує, на відміну, наприклад, від олії розмарину та вітаміну В5.

Наприклад, дослідження, опубліковане в журналі Skinmed Dermatology For The Clinician, показало, що регулярне застосування розмаринової олії два рази на день протягом шести місяців було настільки ж ефективним при лікуванні андрогенетичної алопеції, як міноксидил (активний інгредієнт препарату Rogaine, схваленого FDA). Але YouTube чомусь рясніє роликами саме про користь касторової олії при алопеції. Послухаємо, що говорять експерти.

Чи прискорює ріст волосся касторова олія

«Кетамін не впливає на ріст волосся, − говорить американський хімік-технолог, розробник косметики, Перрі Романівські. − Немає жодних доказів і ніякої наукової теорії, яка підтверджує, що касторова олія допомагає при алопеції. Це міф». За словами Романівські, в кращому випадку касторова олія може злегка поліпшити гнучкість власного волокна.

Адам Фрідман, програмний директор Медичної школи при Університеті Джорджа Вашингтона, згоден із Перрі Романівські. «Не дивлячись на те, що касторова олія має антимікробні властивості, що можуть бути корисні при боротьбі з бактеріальною або грибковою інфекцією на шкірі голови (що, до речі, може бути однією з причин алопеції), немає ніяких доказів, що вона впливає саме на ріст волосся», − говорить Адам Фрідман. До того ж, за словами фахівця, деякі люди можуть мати алергію на касторову олія та отримати запалення, у підсумку завдаючи більше шкоди шкірі голови, ніж користі.

Загалом, без підтверджених клінічних даних говорити про користь касторової олії для зміцнення волосся немає ніякого сенсу. Якщо ваш проділ помітно порідшав, все ж варто звернутися до фахівця, з’ясувати причину та підібрати індивідуальний план лікування перевіреними препаратами та методиками. Факти поки свідчать не на користь касторової олії.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також