До Гелловіну: топ-5 фільмів жахів, заснованих на реальних подіях

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Хочете влаштувати по-справжньому похмуру вечірку на Гелловін з кінопоказом? Тоді вибирайте для сеансу фільми жахів, засновані на реальних подіях. Вони точно нагонять страху.

«Фільм засновано на реальних подіях» –  таку фразу можна побачити в синопсисі і початкових титрах до багатьох кінострічок. Однак лякає вона чомусь тільки тоді, коли йдеться про хорори. Фільми-ужастики за реальними подіями виглядають зовсім інакше: глядачеві складно абстрагуватися від того, що моторошні події дійсно колись відбувалися. Тому будь-який фільм жахів, знятий за реальною історією, буде тримати глядача в напруженні до останньої хвилини.

Якщо на Гелловін ви плануєте ввести своїх гостей в шоковий стан або ж просто шукаєте кращі хорори, пропонуємо вам добірку фільмів жахів, знятих за реальними подіями.

P. S.: розповідаємо не тільки про що картина, але і які події стали основою для написання сценарію. Із слабкими нервами і вразливим краще не читати. Для вас у нас є інша гелловінська добірка – комедійні фільми жахів.

Жах Амітивілля

2005 рік

Сюжет фільму: 1974 року до поліцейської дільниці зателефонували: в будинку сім’ї Дефео було скоєно злочин. Мешканців резиденції знайшли застреленими у своїх ліжках. Підліток Рональд Дефео зізнався у вбивстві своїх батьків і братів, розповівши поліцейським, що на злочин його штовхнули «голоси». Через рік після страшних подій в будинок поселяється сім’я Латс із трьома дітьми. Вони і не підозрюють, що їх життя під загрозою. Жах повертається в Амітивілль.

Реальна історія: Сім’я Уорренів, Ед і Лоррейн – відомі американські дослідники паранормальних явищ. Їх прославила історія, відома кожному американцеві як Жах Амітивілля. Сімейна пара з Нью-Йорка Кеті і Джорд Лац заявили, що в їхньому будинку мешкають демонічні сили, які змушують сім’ю покинути своє житло. Примітно, що вони оселилися в цьому будинку через 13 місяців після того, як Рональд Дефео вбив у ньому своїх батьків і братів.

6 березня 1976 року Уоррен провели ніч в будинку Лаців разом з телевізійною групою «Канал 5 в Нью-Йорку». Разом із репортером Майклом Ліндером з «WNEW-FM» вони досліджували будинок.

Лаци були єдиними, хто зіткнулися в будинку з паранормальними явищами. Після них будинок два роки був порожній: там проводили дослідження парапсихологи (в їх числі й Уоррен). Після цього 1977 року Джим і Барбара Кромарті викупили у банку маєток Дефео за 55 тисяч доларів. Ні вони, ні інші мешканці не стикалися з жодними надприродними явищами. За твердженнями мешканців будинку єдине, що їм досаждало, був наплив туристів.

Той, що виганяє диявола

1973 рік

Сюжет фільму: Сценарій було написано за романом Вільяма Блетті «Екзорцист». У сім’ю популярної актриси приходить біда – її неповнолітня донька поводиться не так, як раніше. Мати вирішує, що це наслідок її особистої трагедії, лікарі підозрюють психічний розлад, але не можуть поставити діагноз. Запрошений священик підозрює, що дитина одержима дияволом.

Реальна історія: На написання роману Блетті надихнула історія про хлопчика на ім’я Роланд Доу. Дитина, що жила в Маунт Рейнер, була «одержима» нечистою силою після того, як в січні 1949 року вона разом зі своєю тіткою Тіллі брала участь у спіритичних сеансах. Дитина лікувалася в психіатричній клініці Джорджтаунського університету, але їй це не допомогло. Тоді запросили священиків. Їм вдалося вигнати з хлопчика біса в Сент-Луїському університеті. Дитина відтоді знову стала поводитися нормально.

З пекла

2001 рік

Сюжет фільму: Таємничий серійний вбивця Джек-різник занурив Англію в страх. Він вбивав жінок легкої поведінки і видаляв їх внутрішні органи. Поліцейський Фред Ебберлайн намагається знайти вбивцю. Він намагається розгадати його таємницю, але це нелегко. Ебберлайн підозрює, що серійний маніяк є плодом змови Королівського дому й Ордена Масонів.

Реальна історія: Серійний маніяк Джек-різник вбивав повій з нетрів Лондона наприкінці 80-х років XIX століття. Його особистість так і залишилася таємницею. Він вбивав жінок жахливим способом, витягуючи внутрішні органи жертв з хірургічною точністю. Через те у вбивствах певний час підозрювали одного лікаря Майкла Острога. Також серед підозрюваних були божевільний Аарон Косминський, який був нібито спійманий на одному з місць злочинів, Монтег’ю Друїтт –  гомосексуал, який убив трьох своїх дружин, швець Джон Пайсер, матрос Джеймс Седлер, який був знайомий з однією з жертв.

Людина-метелик

2001 рік

Сюжет фільму: Журналіст Джон Клайн розслідує паранормальне явище. Його дружина нещодавно померла від пухлини мозку, яка утворилася після аварії. Під час ДТП вона побачила незрозумілу і дивну істоту. Через деякий час після смерті дружини журналіст почув, що в одному з містечок хтось також побачив схожу істоту. Джон одразу взявся за розслідування.

Реальна історія: У 60-ті роки XX століття жителі містечка в Західній Вірджинії розповідали про те, що бачили в околицях величезну істоту з триметровими крилами і червоними очима, що світяться. Його в Пойнт-Плезанті називали людиною-метеликом. Біологи ж припускали, що городяни мають справу з аномально великим канадським журавлем, що збився зі шляху міграції. Новини про дивну істоту закінчилися після 15 грудня 1967 року. Цього дня в місті обрушився Срібний міст через що загинуло 46 осіб. Відтоді в місті розповідають легенду про зв’язок події з дивною людиною-метеликом.

Психо

1960 рік

Сюжет фільму: Жінка, вкравши велику суму у свого роботодавця, збігає з міста і зупиняється переночувати в мотелі. Господарем виявляється молодий і симпатичний чоловік Норман Бейтс. Але щось з ним не так.

Реальна історія: Хічкок зняв свій кіношедевр за реальними подіями. Вірніше, у Нормана Бейтса був прототип. Ним став відомий американський серійний вбивця Едвард Гін. Жорстока мати Гіна, яку він любив, попри що померла. В Едварда було психічний розлад. Він розкопував старі могили, забираючи трупи з собою додому. Якось він навіть пошив костюм з жіночої шкіри. Пізніше Гіна звинуватили в жорстокому вбивстві кількох жінок. На суді його визнали неосудним і маніяк провів залишок життя в психіатричній лікарні.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також