Догляд за шкірою після ін’єкцій ботулотоксину: повний гід

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Уход за кожей после инъекций ботулотоксина: полный гид

Ботулотоксин полюбився дівчатам у всьому світі за суперефективність, простоту у виконанні і відсутність періоду реабілітації. Однак для того, аби ін’єкцій краси працювали на повну потужність, важливо правильно їх комбінувати з доглядом.

Ботулінотерапія — одна з найпопулярніших косметологічних методик, яка допомагає зберегти молодість шкіри і виправити недосконалості обличчя. Ін’єкції ботулотоксину блокують нервові сигнали й розслабляють м’язову тканину. Завдяки цьому розгладжуються мімічні зморшки й заломи, а також відновлюється симетричність проблемних зон на обличчі. Однак важливо пам’ятати, що ботулінотерапія — тимчасове розв’язання проблеми. Препарат блокує міміку лише на певний проміжок часу, а коли термін його дії завершується, шкіра повертається у вихідне положення, і процедуру потрібно поновлювати.

«Якщо відкрити рекомендації виробників, то ми побачимо, що будь-який ботулотоксин обіцяє ефект на 3–4 місяці. Якщо в декого він працює трішки довше або менше заявленого часу, то причиною цьому часто є індивідуальні особливості організму», — говорить доктор медичних наук Яна Юцковська.

Медики додають, що хороший і тривалий результат від ботулотоксину можливий за правильної комбінації з домашнім доглядом.

Обмеження одразу після ін’єкцій ботоксу

«Ін’єкції ботулотоксину починають працювати через 5-6 годин після процедури, а через декілька діб (до 14-го дня включно) відбувається повне локальне блокування м’язового скорочення і, як наслідок, розгладження зморшок», — пояснює косметолог Всеукраїнської асоціації дерматовенерологів і косметологів Наталя Сачук. Для того, аби препарат проявив себе якнайкраще, а на місці ін’єкції не виникало алергічних реакцій, важливо дотримуватись певних правил. 

Медики рекомендують одну добу після процедури не використовувати декоративну косметику в зоні ін’єкції, а в догляді обмежитися базовим набором: умиванням, тонізацією і зволоженням. Також є ще декілька правил, які важливо дотримуватися наступних 3–5 діб після процедури.

 • На три дні після процедури відкладіть усі засоби для догляду за шкірою, які активно впливають на шкіру. Зокрема важливо відмовитися від продуктів, які містять ретинол, вітамін С, гідроксикислоти або бета-гідроксикислоти.
 • Упродовж кількох діб використовуйте м’який засіб для вмивання, без кислот і абразивних частинок і не тріть місце, де проводилася ін’єкція. Обережно промокніть шкіру чистим рушником і також уникайте сильного тертя.
 • Упродовж доби після процедури в душі і для вмивання використовуйте теплу воду та уникайте високих температур, щоб не подразнювати шкіру.
 • Кілька днів уникайте прямих сонячних променів.
 • Уникайте будь-яких фізичних навантажень або виснажливої діяльності протягом 24 годин після ін’єкції. Надмірне потовиділення може спричинити алергічні реакції шкіри навколо місця ін’єкції.

Ботокс і доглядальна косметика

Уход за кожей после инъекций ботулотоксина: полный гид

Медики наголошують, що після ін’єкцій краси в багатьох пацієнтів шкіра стає трішки сухішою й чутливішою, ніж зазвичай, тому можливо вам варто буде підкоригувати б’юті-рутину. Щоб уникнути сухості й подразнень, після ін’єкцій краси варто використовувати сироватки з гіалуроновою кислотою або іншими зволожувальними компонентами. Крім того, медики радять озброїтися засобами з антиоксидантами, адже вони збільшують захисну функцію шкіри, допомагають боротися з вільними радикалами й забезпечують кращий результат.

Ботокс і апаратні процедури

Уход за кожей после инъекций ботулотоксина: полный гид

Апаратні процедури, які спричиняють нагрівання тканин (наприклад, фотоомолодження), слід проводити не раніше, ніж через 1–2 тижні після введення препаратів із ботулотоксином. Коли ін’єкція зробить свою роботу й м’язи повністю розслабляться, можна спокійно записуватися за будь-які апаратні процедури. «Існує міф, що після ботулінотерапії є обмеження в апаратній косметології. Це неправда. Жодні професійні процедури жодним чином не впливають на тривалість дії ботулотоксину», — запевняє доктор медичних наук та косметолог Яна Юцковська.

Ботокс і масаж та домашні гаджети

Уход за кожей после инъекций ботулотоксина: полный гид

Будь-які механічні дії в зоні обличчя також посилюють кровообіг та обмін речовин. Тому упродовж як мінімум трьох діб не рекомендовано проводити ручні масажі, використовувати домашні гаджети, такі як скребки гуаша, ролери та гаджети з мікрострумом. Однак коли ботулотоксин подіє, можна діставати будь-які прилади і працювати з ними у звичному режиму, але краще перед використанням ознайомитися з інструкцією. Наприклад, бренд Foreo на своїх гаджетах вказує, що їх можна комбінувати з ботулотоксином.

Ботокс і пілінги

Уход за кожей после инъекций ботулотоксина: полный гид

Різні види пілінгів рекомендується проводити через один або два тижні після ін’єкції. За цей час ботулотоксин остаточно розслабить м’язи та розгладить шкіру, й пілінг у цьому випадку подіє ефективніше.

«Жодні види пілінгів не є протипоказанням для пацієнтів з ін’єкціями ботулотоксину», — говорить Яна Юцковська.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також