Хвороби від нервів: причини, симптоми, лікування псоріазу

  • Туризм в Україні 2021

  • Весільний переполох

  • Пілінги: все, що потрібно знати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Абетка вітамінних добавок

    бады

Кім Кардашьян слідом за своєю сестрою Кендалл Дженнер розповіла в соцмережах про проблеми зі шкірою. Вперше про те, що хворіє на псоріаз, Кім зізналася ще в 2011 році. Зараз у дівчини чергове загострення і вона пробує нові способи лікування. Що це за хвороба і кому варто її боятися?

Відвертість зараз в тренді. Крім нових сплесків уваги до їхніх персон, зізнання зірок в проблемах зі здоров’ям приносять ще й велику користь – роблять наше суспільство більш інклюзивним та психологічно здоровим.

Якщо про акне говорять і пишуть багато, кожен з нас має свій досвід боротьби з висипаннями, то псоріаз залишається дерматологічної проблемою, яку не прийнято обговорювати. Давайте розберемося, чим хворіє Кім Кардашьян та ще 2% населення Землі.

Ким Кардашьян псориаз
Псоріаз – це хронічне неінфекційне запальне захворювання. Тобто заразитися ви ніяк не зможете. Зараз лікарі схиляються до його автоімунної природи – імунні клітини організму мігрують у шкіру і вивільняють там речовини, які викликають запалення.

Зовнішній вигляд псоріатичних бляшок, так називаються елементи ураження, характерний і впізнаваний. Це червоні цятки з лущенням або білим нальотом ороговілої шкіри, злегка підняті над поверхнею здорової шкіри. При травмуванні легко кровоточать. Можуть зливатися один з одним, утворюючи плями на значній площі. Найчастіше перші бляшки з’являються у віці 15-25 років.

У групі ризику люди з сухою, чутливою, тонкою шкірою, у них захворювання розвивається частіше, ніж у людей з жирною шкірою, або у тих, хто регулярно її зволожує. Оскільки виникнення і перебіг псоріазу регулюється з внутрішньої сторони організму, спровокувати захворювання може сильний фізичний або психологічний стрес.

Що робити, якщо ви помітили плями у себе на шкірі? Через якийсь час варто починати турбуватися і звернутися до лікаря-дерматолога?

читайте також

Наталя Сачук, головна лікарка МЦ «Фармоза», дерматовенерологиня, трихологиня, дерматоонкологиня, косметологиня, членкиня Всеукраїнської академії дерматовенерології, Асоціації псоріазу, Асоціації превентивної та anti-age-медицини, Товариства трихологів України, Всеукраїнської асоціації дерматовенерологів і косметологів.

Псоріаз – це автоімунне захворювання, і, як правило, спадкове. Головними провокаторами і причинами загострення служать зазвичай інфекції, що обумовлюють зрушення в імунній відповіді (стрептокок, цитомегаловірус, кандида – грибок, що викликає молочницю), і нейроімунні провокації у вигляді стресу. Тому неправильне лікування або несвоєчасне виявлення основних провокуючих чинників призводить до відсутності поліпшення.

При перших ознаках псоріаз потрібно відразу лікувати, оскільки він має властивість прогресувати і залучати до запалення суглоби, нирки. Для постановки діагнозу необхідні аналізи і виявлення псоріатичної тріади. При постановці діагнозу лікар повинен виключити себорейний дерматит, нейродерміт, грибкові захворювання шкіри. Основним сучасним методом лікування є фототерапія, імунобіологічна терапія і лікування провокаторів.

Псоріаз супроводжує так званий феномен Кербнера, коли при будь-подряпині або травмі в цьому місці виникає нова бляшка. Імуностимуляція і мікротравмування (автогемотерапія, плазмоліфтинг, біоревіталізація) протипоказані. Всі види травмувальних пілінгів по тілу і обличчю, волосистої частини голови протипоказані теж через феномен Кербнера. Зірки, особливо Кім Кардашьян, нехтують цими правилами і використовують весь арсенал косметологічних маніпуляцій. Останнім часом вона дуже часто напоказ проводила процедури з дермароллером – «пілінг вампіра», тому й виникли висипання в не зовсім типовому для псоріазу місці – на обличчі. Це наслідок множинних мікротравм з метою омолодити себе. Її доктор повинен був знати, що цього категорично робити не можна.

читайте також

Ще 10 знаменитостей, які страждають на псоріаз

Крис Дженнер, звезда реалити Keeping Up With The Kardashians и мама Ким Кардашьян
Кара Делевинь, модель и актриса («Отряд самоубийц», «Валериан и город тысячи планет»)
Лиам Галлахер, вокалист группы Oasis
Арт Гарфанкел, участник дуэта Simon and Garfunkel, подарившего нам одну из самых меланхоличных композиций в истории музыки — The Sound of Silence (1964)
Элай Рот, режисер и актер («Доказательство смерти», «Бесславные ублюдки»)
Кэти Лоус, актриса («Скандал»)
Джон Ловитц, американский комик и актер («Стэпфордские жены», «Одноклассники 2»)
Джон Апдайк, писатель («Кролик, беги», «Иствикские ведьмы»)
Тина Кароль, певица
Олег Газманов, певец

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також