Іригатор – модний і ефективний гаджет

  • Halloween

  • Рожевий жовтень

  • Барберінг

  • Трихологія

  • Акне

З дитинства стоматологи настійно рекомендують чистити зуби два рази на день. Але часом, сидячи в кріслі у лікаря, ми чуємо фразу «ви погано чистите зуби». Щоб запобігти такій ситуації, ми рекомендуємо вам користуватися іригатором. Про те, що це таке і навіщо він потрібен, розповідає експерт.

Іригатор – домашній стоматологічній пристрій, призначений для ефективного і ретельного видалення зубного нальоту, залишків їжі з міжзубних проміжків, а також масажу ясен. Інструмент буває двох видів: портативний і стаціонарний. Перший зручний тим, що його можна брати з собою в поїздки або на роботу, а стаціонарний зручний тим, що він вішається на стіну і в нього поміщається велика кількість рідини. Про те, як працює пристрій, з якого віку його можна використовувати і чи є він альтернативою зубної щітки, розповідає Роман Нисходовський.

Роман Нисходовский

Роман Нисходовський, лікар-стоматолог, ортопед, засновник освітнього центру «Невідкладні стани в стоматологічній практиці», власник Niskhodovsky clinic

– Що таке іригатор?

– Головне завдання іригатора полягає у швидкому та ефективному очищенні порожнини рота. І впорається він з нею шляхом подачі рідини під тиском. Струмінь води легко потрапляє навіть в найбільш віддалені місця порожнини рота, видаляючи наліт і розбиваючи накопичений зубний камінь.

что такое ирригатор

– З якого віку можна використовувати іригатор?

– Деякі стоматологи допускають застосування пристрою у віці трьох років, але я схиляюся до думки, що найкращий вік для такого способу очищення – приблизно 6-7 років, коли відбувається зміна молочних зубів.

– З якою періодичністю необхідно використовувати іригатор?

– Іригатор необхідно використовувати після кожного чищення зубів. Якщо ви носите брекети, користуватися іригатором варто після кожного вживання їжі. Навіть якщо у вас виходить користуватися іригатором всього один раз на день – це краще, ніж не користуватися ним взагалі. Головне, робити це регулярно. Тоді ви отримаєте чудову профілактику захворювань ясен і якісне очищення важкодоступних ділянок порожнини рота.

ирригатор

– Чи може іригатор замінити щоденне чищення зубів?

– Однозначно, ні. Зуби необхідно чистити двічі на день: вранці та ввечері з використанням зубної щітки і пасти. Іригатор необхідно використовувати як додаткове пристосування, що допоможе очистити ті місця, які пропустила щітка. Достатньо буде одного разу на добу, наприклад, перед сном.

– Чи є іригатор альтернативою чищення зубів у стоматолога?

– Повністю видалити зубний камінь може тільки лікар-стоматолог, тому раз на шість місяців необхідно робити професійну гігієну порожнини рота. Для підтримки більш тривалого результату необхідно використовувати зубну щітку, пасту й іригатор.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також