Методи контрацепції для жінок: які найнадійніші, як підібрати свій

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Методи контрацепції для жінок: які найнадійніші, як підібрати свій

Контрацепція – важливий аспект інтимного життя жінки. До питань контрацепції необхідно ставитися серйозно як дівчатам, які тільки починають жити статевим життям, так і зрілим жінкам, які мають одного або більше партнерів. Жінці необхідно усвідомлювати відповідальність за здоров’я й долю не лише себе, а й свого партнера.

Знайти найнадійніший спосіб контрацепції собі у XXI столітті дуже просто, важливо лише правильно його підібрати. Щоб це зробити, необхідно знати, як діє кожен із методів. Про це ми розповімо в цьому матеріалі.

Сучасні методи контрацепції: які бувають

Методи контрацепції для жінок: які найнадійніші, як підібрати свій

 • Презерватив чоловічий і жіночий

Найпопулярніший бар’єрний метод контрацепції для чоловіків. Презерватив не лише протизаплідний засіб, а й перешкоджає захворюванням, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), а також ВІЛ. Якщо в стародавньому Єгипті презервативи виготовляли з кишок або сечових міхурів тварин, то сучасні презервативи — з тонкого й міцного латексу. Можна знайти кондоми різних розмірів, ароматизовані, рельєфні, різнобарвні. Презервативи необхідно купувати виключно в аптеках, перед використанням варто перевірити термін придатності та цілісність упаковки. Презерватив надягають на статевий орган у стані ерекції перед його введенням у піхву або анус. Важливо затиснути спермоприймач пальцями, щоб у ньому не залишилося повітря та під час сексу презерватив не порвався. Якщо ви користуєтеся лубрикантом, варто вибирати мастило на водній основі.

Жіночий презерватив нагадує чохол із внутрішнім і зовнішнім кільцем. Внутрішнє кільце вставляється у піхву, а зовнішнє залишається зовні та покриває піхву. Жіночий презерватив вставляють у піхву заздалегідь, але не раніше, ніж за 8 годин до зносини. Використання жіночого презерватива не всім зручне, адже необхідно простежити, щоб пеніс пройшов через зовнішнє кільце та сперма збиралася в мішечок. Виймається жіночий презерватив дуже акуратно, інакше вміст розіллється.

Методи контрацепції для жінок: які найнадійніші, як підібрати свій

 • Оральні контрацептиви

Протизаплідні таблетки — зручний і найефективніший метод контрацепції, який проте не захищає від захворювань (ІПСШ, ВІЛ). Його рекомендують використовувати жінкам, які мають одного статевого партнера. Протизаплідні таблетки містять гормони, що перешкоджають овуляції, відповідно, вагітність наступити не може. У складі протизаплідних ін’єкцій також є статеві гормони, які перешкоджають овуляції. Їх вводять внутрішньом’язово в руку чи сідницю. Протизаплідні ін’єкції вважаються дуже надійними щодо настання вагітності, але, як і таблетки, не захищають від ІПСШ і ВІЛ.

Недоліки протизаплідних засобів: порушення гормонального фону, що спричиняє часті зміни настрою, появи апатії, дратівливості, збільшення маси тіла.

Методи контрацепції для жінок: які найнадійніші, як підібрати свій

 • Внутрішньоматкова спіраль як метод контрацепції

Метод контрацепції, який надійно захищає від небажаної вагітності, але не від ІПСШ та ВІЛ. Спіраль вводиться і видаляється тільки лікарем-гінекологом, не рекомендується жінкам, що не народжували, і підліткам. Внутрішньоматкова спіраль не дає яйцеклітині, готовій до запліднення, пересуватися трубами. ВМС має низку недоліків порівняно з іншими контрацептивами, наприклад, може посилювати вже наявні статеві інфекції, менструації можуть ставати щедрішими і бути тривалими, відомі випадки вростання стороннього тіла в тканини матки.

Методи контрацепції для жінок: які найнадійніші, як підібрати свій

 • Діафрагма та цервікальний ковпачок

Діафрагма як один з варіантів механічної бар’єрної контрацепції є опуклою гумовою чашкою з гнучким обідком, яку розміщують на шийці матки і верхній частині і бічній стінці вагіни. Діафрагму використовують разом із сперміцидами, вона легко миється після використання, тому може використовуватися повторно. Цервікальний ковпачок нагадує діафрагму, проте він меншого розміру і жорсткіший. Розмір діафрагми та цервікального ковпачка підбирає лікар-гінеколог.

Методи контрацепції для жінок: які найнадійніші, як підібрати свій

 • Сперміциди

Речовини, що руйнівно діють на сперматозоїди ще до того, як вони потрапили в порожнину матки, називаються сперміцидами. Перевага сперміцидів у тому, що деякі види перешкоджають зараженню статевими інфекціями. Сперміциди — бар’єрні методи контрацепції, їх можна використовувати до початку статевого акту. Бувають у вигляді крему, піхвових пігулок, свічок, пінного аерозолю, контрацептивної губки.

Методи контрацепції для жінок: які найнадійніші, як підібрати свій

 • Природні методи контрацепції

Календарний метод контрацепції використовують багато жінок, попри те, що його ефективність невисока. Суть календарного методу математичному обчисленні днів, коли запліднення відбутися неспроможна. Головний орієнтир – менструальний цикл, у «небезпечні» для зачаття дні утримуються від сексу або використовують надійніші методи контрацепції.

Температурний метод контрацепції заснований визначенні часу підвищення базальної температури шляхом щоденного її вимірювання. Сприятливий для зачаття час: від початку менструального циклу, доки базальна температура буде підвищена протягом трьох послідовних днів. Базальну температуру необхідно вимірювати в один і той само час одразу після пробудження, не підводячись з ліжка.

Перерваний статевий акт — найненадійніший із усіх методів контрацепції, хоч і найдавніший. Не всі жінки знають, що насіннєва рідина у мінімальних кількостях може виділятися і до еякуляції під час статевого акту.

Кожен із природних методів контрацепції не захищає пару від ІПСШ та ВІЛ.

Методи контрацепції для жінок: які найнадійніші, як підібрати свій

 • Методи екстреної контрацепції

Якщо під час сексу порвався презерватив, стався секс із незнайомцем або спонтанний незахищений статевий акт, а жінка ніяк не охоронялася, вдаються до ЕК. Перш ніж бігти до аптеки за гормональним препаратом, краще проконсультуватися з лікарем. Якщо такої можливості немає, ознайомтеся з інструкцією до препарату та дійте відповідно до правил прийому, враховуйте побічні дії таблеток. В основному необхідно прийняти таблетку найближчим часом після статевого акту, а потім контрольну.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також