Парабени в косметиці: що це і чи варто їх боятися

Парабены в косметике: что это и стоит ли их бояться

Що таке парабени, для чого їх додають у косметику, чи впливають вони на нашу шкіру і організм загалом та як саме – відповідаємо на всі популярні запитання.

Парабенами називають групу консервантів, що використовуються у косметиці, засобах особистої гігієни, харчових продуктах та фармацевтичних препаратах. Основне завдання цієї групи компонентів: запобігти передчасному псуванню продукції та вберегти її від грибків і мікробів. Парабени в складі продукції довгий час були запорукою безпечності та якості. Зокрема, ще у 80-х роках минулого століття вони були схвалені Американським управлінням з контролю за продуктами та ліками, а також отримали всі сертифікати, необхідні для компонентів косметичних засобів. Та протягом останнього часу точиться багато суперечок стосовно безпечності додавати їх в косметику і їх наслідків для організму. Тож варто розібратися, як виготовляють парабени та чи можна використовувати косметику з їхнім вмістом.

Що таке парабени

Парабени отримують з пара-гідроксибензойної кислоти (PHBA). Це природній компонент, який міститься у багатьох фруктах та овочах, таких як вишня, морква, чорниця, огірки та цибуля. PHBA також утворюється в організмі людини природним шляхом розщеплення деяких амінокислот для антиоксидантної та очищувальної дії на організм. 

Парабены в косметике: что это и стоит ли их бояться

Для чого в косметику додають парабени

Основним інгредієнтом більшості косметичних засобів як і всього живого на землі – є вода. Але вона в той же час є ідеальним середовищем для розмноження бактерій, грибків, злоякісних мікробів та токсинів абсолютно в усіх сумішах, особливо при довгому зберіганні і мінімальному контакті з повітрям. Щоб уникнути цього, в бьюті-засоби додають парабени. Вони мають потужну антисептичну дію, оберігають формули від розмноження мікробів і відповідно продовжують термін зберігання продукції.

Ще один плюс парабенів у тому, що вони виконують стабілізуючу функцію в косметичних формулах. Ці компоненти допомагають правильно поєднувати усі інгредієнти в засобах і забезпечують однорідну консистенцію.

Чи можуть парабени бути небезпечними

А тепер до найважливішого: чи приносять парабени шкоду людському організму? Останнім часом в Мережі гуляє багато інформації про те, що парабени негативно діють на жіночі гормони естрогени. За деякими лабораторними дослідженнями, вони можуть пошкоджувати роботу репродуктивної системи і викликати рак молочних залоз. Теоретично це правда, але річ у тому, що під час досліджень використовувались рекордні дози чистих парабенів, які неможливо знайти в жодних косметичних засобах. Отож лікарі стверджують, що ті дози, які містяться в косметиці, не можуть ніяким чином зашкодити вашому здоров’ю, навіть за постійного використання.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!

читайте також