Пензлі для макіяжу: який для чого потрібний

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Склали повний гід по пензлях для макіяжу: які для чого потрібні і як їх краще використовувати. На головні питання про вибір кистей відповів візажист Олексій Рутковський.

Незважаючи на те, що сьогодні правила макіяжу дозволяють використовувати в якості інструменту для нанесення косметики і спонж, і ейрбрашинг, і навіть пальці, без базового набору пензлів не обійтися.

Проте, як правильно вибрати пензлі для макіяжу? Який пензель для макіяжу вибрати синтетичний або з натурального ворсу? Як правильно доглядати за пензлями для макіяжу з різними типами ворсу? Який термін зберігання пензлів для макіяжу? На всі ці та інші питання про макіяж-інструменти відповів Олексій Рутковський – офіційний візажист Maybelline New York в Україні, засновник бренду пензлів для макіяжу Al.Rutkovskiy.

Після перегляду відео-інтерв’ю з візажистом, пропонуємо розібратися, які конкретно пензлі призначені для різних засобів макіяжу.

Вибір індивідуального набору пензлів для макіяжу залежить від потреб: зрозуміло, що пензлі для тонального крему не знадобляться тим, хто користується тільки мінеральними пудровими продуктами, а найбільш пухнасті пензлики для очей не допоможуть, якщо ви наносите тільки кремові тіні. Однак є загальні рекомендації, які допоможуть зібрати базовий набір. Найкраще вибирати кожен б’юті-девайс за його призначенням. Тому ми склали цю інструкцію. Якщо ви не знаєте, який пензель для чого використовувати, зберігайте собі наш гід.

Пензлі для обличчя

Пензлі для обличчя можна умовно поділити на кілька категорій:

  • для тонального крему
  • для консилера
  • для пудрових текстур

Звісно, до наборц професійних візажистів входить набагато більше типів пензлів, але для домашнього візажу вистачить трьох: для тонального крему і консилера, для пудри, для рум’ян. Якщо ви користуєтеся контуринг-засобами і хайлайтером, то потрібно завести пензлі й для них, оскільки наносити темні й світлі продукти одним і тим же інструментом не рекомендується – вийде дуже брудний і неохайний макіяж, особливо, якщо текстури цих засобів не збігаються.

Для тонального крему

Для кремових, рідких текстур і крем-пудри знадобиться три різні пензлі. Наприклад, для дуже легких флюїдів краще використовувати плоский синтетичний кпензель-шпатель, а для найбільш щільної текстури крем-пудри знадобиться пензель кабукі. Пензлі кабукі із найбільш густим, зібраним у формі кулі ворсом, добре розподіляють мінеральні тональні основи пудрової консистенції, а ще ними вдається домогтися ефекту «відполірованої» і «відретушованої» шкіри, тому складні за текстурою засоби на кшталт крем-пудри краще наносити саме такий пензлем.

.

Giorgio Armani Maestro Shaping Foundation Brush

Giorgio Armani Maestro Shaping Foundation Brush

Foundation Brush - Clarins

Foundation Brush – Clarins

Guerlain Pinceau Lingerie de Peau

Guerlain Pinceau Lingerie de Peau

La Mer Foundation Brush

La Mer Foundation Brush

Для всіх інших тональних засобів прийнято використовувати пензель-шпатель або пензель – «язик» зі скошеним зрізом. Другі, щільні пензлі зі штучного волокна, з плоским торцем, нагадують кабукі, у яких зрізали верхівку. Вони відмінно вбивають в шкіру навіть найбільш щільні тональні засоби, найбільш тягучі текстури, і цим пензлем просто неможливо залишити нерозтушовані смуги макіяжу, чим часто грішать плоскі пензлі-шпателі. До речі, пензель – «язик» також допомагає створити ефект «заблюреної» шкіри. З його допомогою можна розподілити тональний крем максимально тонким шаром або нашаровувати продукт забиваючими рухами.

By Terry Tool Expert Stencil Foundation Brush

By Terry Tool Expert Stencil Foundation Brush

Для консилера

Пензлі для консилера мають схожість з інструментами для тонального крему, тільки розмір їх куди менше. Як правило, для щільних кремових коректорів використовуються плоскі пензлі з синтетичного ворсу, а для рідких текстур – пухнасті. Проте вибір пензля може диктуватися і призначенням. Наприклад, за допомогою маленького плоского шпателя набагато зручніше коригувати невеликі недосконалості на обличчі.

Giorgio Armani Maestro Concealer Brush

Giorgio Armani Maestro Concealer Brush

Real Techniques Expert Concealer Brush

Real Techniques Expert Concealer Brush

читайте також

Для пудри

У міру широкий і пухнастий пензель з натуральним ворсом відмінно набирає пудрові текстури. Такий інструмент повинен бути м’яким, щоб не забирати надто багато засобів і не видаляти нанесений тон. Пухнасті пензлі дуже швидко розносять пудру по обличчю, причому дуже тонким шаром.

Природно, такими пензликами можна наносити і бронзер, і рум’яна, і хайлайтер, головне під кожен продукт підібрати свій інструмент необхідного розміру. Наприклад, для фіксації макіяжу підійде навіть найбільший пензель, а ось для контурування знадобиться щось мініатюрніше. Деякі, досить зручні, пензлі для хайлайтерів являють собою ні що інше, як зменшені копії пудрових.

Важливо: аби зафіксувати макіяж і не зняти шар тонального крему, робіть поплескуючі рухи пензлем, а не махайте ним по обличчю, як віником.

Chanel Les Pinceaux de Chanel Powder Brush

Chanel Les Pinceaux de Chanel Powder Brush

Deborah Maxi Face Brush

Deborah Maxi Face Brush

Mary Kay All-Over Powder

Mary Kay All-Over Powder

Shiseido Powder Brush

Shiseido Powder Brush

Smashbox Face Cheek Brush №2

Smashbox Face Cheek Brush №2

Для рум’ян, хайлайтерів, бронзерів

Як ми вже сказали, пензель для пудрових продуктів повинен бути в міру пухнастим, щоб він не набирав багато засобів. Особливо це важливо для рум’ян і бронзерів, оскількице досить пігментований продукт. Пензель для рум’ян і контуринг-засобів сухих текстур повинен бути зроблений з натурального ворсу. Він мініатюрніше, ніж для пудри, адже призначений для локального нанесення засобу. Такі інструменти нерідко мають скошений край, особливо ті, що використовуються для контуринга – це значно полегшує розподіл засобів.

CHILLY DASH Кисть для лица 2man

CHILLY DASH Кисть для лица 2man

Givenchy Le Pinceau Blush Brush

Givenchy Le Pinceau Blush Brush

Lancome cheek brush 7

Lancome cheek brush 7

Mary Kay cheek brush

Mary Kay cheek brush

ViSTUDIO brush 104

ViSTUDIO brush 104

Для кремових і рідких продуктів варто вибирати інструменти з синтетичними волокнами, бажано з дуофіброю. Синтетичний ворс не вбирає кремові текстури, тому такі пензлі дозволяють контролювати кількість нанесеного засобу і розтушовують пігмент в легкий серпанок.

Stila Cosmetics Custom Contour Brush

Stila Cosmetics Custom Contour Brush

Yves Saint Laurent Pinceau Perfecteur Teint

Yves Saint Laurent Pinceau Perfecteur Teint

Пензлі для губ

Помаду, особливо рідку, зручно наносити прямо з тюбика, але на акуратне прокрашування може піти дуже багато часу. Для цього краще використовувати пензель. Для кремових і рідких помад підійде будь-який маленький пензель зі штучним ворсом. Найзручніше користуватися компактним складним варіантом з ковпачком, який дозволяє носити пензель з собою в сумочці. Залежно від особистих переваг, ви можете вибирати пензлі зі скошеним торцем або рівним, злегка опуклим в центрі зрізом.

Chanel Les Pinceaux Lip Brush

Chanel Les Pinceaux Lip Brush

Пензлі для очей

Пензлів для очей величезна кількість. Вам потрібні окремі пухнасті інструменти для розтушовування тіней, щільні збиті і короткі для розтушовування олівця, скошені для промальовування брів і для підводки, плоскі для нанесення пігменту на повіку. Загалом, пензлів для очей дуже багато.

Скошеним пензлем легко вивести стрілки навіть новачкам в макіяжі – ця форма геніальна і дозволяє намалювати чіткі лінії. Природно, просто підводити нею нижні і верхні повіки теж можна, як і фарбувати брови. До речі, саме тому вони часто створюються зі щіточкою для причісування брів на другому кінці.

Make Up For Ever eyebrow brush

Make Up For Ever eyebrow brush

Для розтушовування найкраще вибирати пухнасті пензлі з натурального ворсу, причому розмір таких інструментів варіюється від найбільш маленького в діаметрі до величини пензля для хайлайтера. Такі допомагають розтушувати складні переходи відтінків і зробити той самий серпанок у smoky eyes. При виборі такого пензля звертайте увагу на кілька факторів: він повинен бути одночасно м’яким, але досить пружним, пухнастим, але із зібраним краєм.

NYX Eyeshadow brushes

NYX Eyeshadow brushes

The Balm Crease, Love and Happiness Brush

The Balm Crease, Love and Happiness Brush

Плоский пензель з натуральним або штучним ворсом відмінно підійде для розподілу кремових тіней, розтушовування олівця. Він може бути різних розмірів, головне, щоб ворс був досить щільно збитий. Такий інструмент стане в нагоді і для глітера, і для кольорових тіней – пігмент сильніше проявиться на очах.

Bobbi Brown Touch Up Brush

Bobbi Brown Touch Up Brush

Злегка пухнастий плоский пензель середнього розміру є універсальним варіантом, оскільки підходить і для розподілу тіней на повіках, і для розтушовування їх в складках повік.

M.A.C Synthetic Fluffy Eye Brush

M.A.C Synthetic Fluffy Eye Brush

Набори

Якщо ви новачок у макіяжі і не знаєте, з чого почати, є сенс придбати готові набори пензлів – у них зазвичай є той необхідний мінімум, якого цілком вистачить непрофесіоналові. Є набори для повноцінного макіяжу обличчя, очей і губ, а є вузько спеціальні, наприклад, набір пензлів для очей або набір тільки для контурування.

Як і з макіяжем, виробники створюють і міні-версії пензлів для тревел-наборів. У них часто є і пенал-косметичка для пензлів, і дзеркальце. А це дуже зручно в поїздці.

Dior set brush 2018

Dior set brush 2018

Real Techniques Enhanced Eye Set

Real Techniques Enhanced Eye Set

Sephora Get Glowing Highlighting Brush Set

Sephora Get Glowing Highlighting Brush Set

Chanel set brush travel

Chanel set brush travel

Kiko Milano Brush Travel Set

Kiko Milano Brush Travel Set

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також