Пластик в роті, або Навіщо потрібні пластинки на зуби

  • Halloween

  • Рожевий жовтень

  • Барберінг

  • Трихологія

  • Акне

Пластинки на зуби — це дитяча розвага, їх практично ніколи не встановлюють дорослим. Редакція Beauty HUB разом зі стоматологічною клінікою D.Ante вирішила розібратися в темі, яка хвилює багатьох батьків.

Телеграм Beauty HUB

Аби дитячі зуби розвивалися правильно, батькам потрібно стежити за розвитком прикусу приблизно до 15 років. І весь цей час необхідно регулярно відвідувати стоматолога, який буде проводити діагностику та, за необхідності, призначить установлення пластинок на зуби.

Про особливості цих стоматологічних апаратів розповідає Анна Ракша, стоматолог-ортодонт київської стоматології D.Ante.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Стоматология Dentist Ante (@dentistante)

Що являють собою дитячі пластинки на зуби

По суті, пластинка на зуби – це конструкція, яка складається з пластикової основи (її роблять зі спеціального пластику або силікону) і коригувальних металевих дуг. Така пластина одягається на зубний ряд і з часом коригує прикус, напрямок росту зубів або усуває дефекти зубного ряду.

Пластинки на зубы 

Пластини на зуби бувають знімними і незнімними, встановлюються або на обидві щелепи, або тільки на одну.

Те, які саме пластини підійдуть дитині, може визначити тільки лікар-ортодонт під час діагностики в клініці.

Іноді пластинки на зуби встановлюють і дорослим, але це відбувається вже після носіння брекетів, але це швидше виняток: тиск, який пластинки мають на дорослий прикус, занадто слабкий, аби значно впливати на вирівнювання зубів.

Переваги пластинок на зуби

У пластинок є дві переваги: їхній вплив на формування прикусу і «психологічна сумісність з дітьми».

Про функціональну перевагу ми вже сказали: пластинки допомагають зробити корекцію просвіту між зубами (діастеми), прискорити або сповільнити зростання щелепи, вплинути на розвиток дефектів піднебіння або виправити некоректне зростання і зміщення зубів. 

Друга перевага не така очевидна, але при цьому не менш важлива – психологічний комфорт дитини, яка носить пластинки.

Часто діти комплексують через сторонні предмети в роті (хоча, швидше за все, причина комплексу не предмет сам по собі, а реакція інших дітей на його наявність).

Дитячі пластинки чудово вирішують цю проблему, оскільки пластмасова основа пластинки – чудовий привід не для сорому, а для гордості.

Крім того, що пластинки можуть бути зроблені будь-якого кольору, на них ще можна нанести який завгодно малюнок за бажанням дитини: квітку, єдинорога, супергероя, автомобіль, лего-фігурку… Все що завгодно.

Детские пластинки для зубов 

Через цю особливість діти із задоволенням вибирають собі малюнок і набагато легше реагують на установлення пластинок на зуби, на відміну від тих самих брекетів, де дитина може вибрати тільки колір лігатур (гумових кілець, якими брекети кріпляться до дуги).

Ну і, звичайно, основна перевага пластинок на зуби – їхня ціна. Найчастіше вона в 2-3 рази нижча, ніж вартість установлення брекетів на зуби.

Скільки дитині потрібно носити пластинки

Це залежить і від дитини, і від її батьків.

Якщо дитина відповідальна і свідома, то вона буде дотримуватися рекомендацій стоматолога і носити пластинки достатній час протягом дня (зазвичай від 16 до 22 годин на добу).

Якщо ж дитина забуває надягати пластинки, то батькам потрібно буде регулярно нагадувати їй (можливо, для цього доведеться встановити в календарі нагадування для себе).

У практиці нашої клініки були випадки, коли батьки, аби стимулювати установлення пластинок дитині, ставили пластини й собі. У такому сценарії вони навіть не нагадували дитині про те, що потрібно надіти, зняти і почистити пластинку: вони робили це разом з дитиною, показуючи власним прикладом відповідальне ставлення до зубів.

Стандартний термін носіння дитячих пластинок на зуби – від півтора до двох років. Але цей термін залежить і від дисципліни носіння, і від конкретного клінічного випадку з прикусом у дитини.

Якщо батьки вчасно виявили проблему з зубним рядом дитини (найчастіше це трапляється, якщо батьки регулярно приводять дитину на огляд до стоматолога) і дитині поставили пластинки для зубів, то вже до підліткового віку у дитини не виникне проблем із зубами.

І, відповідно, в більш дорослому віці не потрібно буде встановлювати брекети або вдаватися до хірургічного втручання для вирівнювання зубного ряду.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також