Saltburn: що кажуть кінокритики та чи дійсно це найсуперечливіший фільм року

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Saltburn

Аристократичний готичний сексуальний трилер Еміральд Феннелл про прагнення, одержимість, класову ненависть і помсту.

Режисерка стрічки – Еміральд Ліллі Феннелл. Англійська акторка, режисерка та письменниця. Вона отримала багато нагород і номінацій, включаючи премію «Оскар», дві премії Британської кіноакадемії, одну премію Гільдії кіноакторів, а також номінації на три премії «Еммі» в прайм-тайм і три премії «Золотий глобус». 

То що ж про цей фільм пише преса?

The Washington Post

Збочення та приховані задоволення вищих класів виставляються напоказ у Saltburn аристократичному готичному сексуальному трилері Еміральд Феннелл, дія якого розгортається серед найгаласливіших районів Англії, від Оксфорда до титулярного маєтку. 

Багатії не схожі на вас, мене чи будь-яку іншу впізнавану людину в цій історії, яка додає до шейкера з мартіні рівні частини Ф. Скотта Фіцджеральда, Патриції Хайсміт і Дафни дю Мор’є та добряче збовтує його.

І глядачі також добре проводять час. На початку фільму молодий Олівер Квік (Баррі Кеоган) щойно прибув до Оксфорда, де він сором’язливий представник робітничого класу. Він одразу ж визначає альфу в кампусі: Фелікса (Джейкоб Елорді), високого, вродливого старшокурсника, який рухається по життю з недбалою легкістю. 

Знятий у квадратному форматі, що нагадує фільми зниклої епохи, Saltburn яскраво фіксує постійно мінливу тектоніку статусу студентського життя, де так багато може залежати від того, чи вдягнути правильний светр або замовити правильний напій.

View this post on Instagram

A post shared by Saltburn (@saltburnfilm)

Соціальна ієрархія в Оксфорді зображена як особливо жорстока. У цій спільноті привілейованих невдах і веселунів немає нічого гіршого, ніж бути двієчником.

Фелікс вирізняється з-поміж них не лише своєю природною зовнішністю та впевненістю в собі, а й добротою. Він симпатизує Оліверу і привозить його на літні канікули до сімейного табору, який називається Солтберн. «Здається, ти мені подобаєшся більше, ніж торік», – каже сестра Фелікса Венеція (Елісон Олівер) Оліверу, коли в повітрі відчувається слабкий аромат небезпеки. Це передчуття сповна окупиться, коли історія стане ще більш дивною – навіть якщо глядачі вже давно здогадаються, що насправді відбувається під почергово збоченою і спокійною поверхнею.

Той факт, що Saltburn настільки очевидний – не кажучи вже про те, що в ньому так мало реального змісту, – майже пом’якшується самим стилем його зйомок: Феннелл, працюючи з оператором Лінусом Сандгреном і художником-постановником Сьюзі Девіс, створює маревно-декадентський світ успадкованого багатства – від «мертвих реляцій» на стінах Солтберна до фоліанта Шекспіра, на який Фелікс мимохіть вказує Оліверу під час екскурсії будинком. Вона спокушає нас майже кожним кадром, підвищуючи естетичні ставки з кожним коктейлем, сеансом караоке, похмільним сніданком і – у найвідомішій сцені фільму – химерним ритуалом аспірації та причастя у ванній кімнаті.

Повна стаття →

The Guardian

Наразі галас навколо Saltburn – спітнілої, хтивої стрічки Еміральд Феннелл про вихідця із середнього класу, що втрутився у безмежно багату родину, почав ділитися на два табори. З одного боку, глядачі та численні критики, які вважають фільм таким, що мав один із найуспішніших обмежених релізів цього року в США, а минулих вихідних вийшов у загальнонаціональний прокат, кричущою, самовдоволеною мішаниною порожніх провокацій. Розпусний, але веселий – так можна охарактеризувати домінуючі настрої в TikTok. 

Повна стаття →

View this post on Instagram

A post shared by Saltburn (@saltburnfilm)

The New York Times

Saltburn – це те збентеження, яке ви терпите протягом 75 хвилин. Але не всі 127. Сценаристом і режисером фільму виступила Еміральд Феннелл, чиїм попереднім фільмом була «Перспективна дівчина» – фільм жахів про зґвалтування, який водночас був комедією про помсту. Тож повірте мені: вона хоче вас розлютити. Феннелл бачила еротичні трилери, вивчала Гічкока, можливо, читала Патрицію Гайсміт, і розуміє, що якщо ви називаєте свого головного героя Олівером Квіком, він зобов’язаний зробити щось принаймні схоже на дікенсівський вчинок. Питання тут, серед усієї цієї брехні, ледарства і (зрештою, неминучої) смерті, полягає в тому – з якою метою?

Я припускаю, що Феннелл зняла фільм про токсичну елітарність, але вона зробила це так, як ІКЕА дає вам інструкцію зі збирання меблів. І це ще не все, адже найбільш кричуще класове звинувачення звучить у пісні Pet Shop Boys «Rent» під час справжнього караоке з Олівером і Фарлі. 

Повна стаття →

View this post on Instagram

A post shared by Saltburn (@saltburnfilm)

Особиста думка редакції

Фільм Saltburn наробив галасу в TikTok і завірусився із шаленою швидкістю. Яскраві та неоднозначні образи, кадри, від яких не можна відірвати очей, – іноді від краси, а іноді й від огиди. Деякі сцени у фільмі дійсно викликають дивну суміш здивування та огиди, яку ви ще довго будете смакувати. 

Тож, якщо ви все ж таки наважитесь переглянути Saltburn, готуйтесь до дивного коктейлю з відчуттів. Принаймні, саме це я відчувала всі 127 хвилин під час перегляду стрічки.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також