Секс під час війни – табу чи ліки?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

секс під час війни

Говоримо про збудження і секс в нових реаліях разом з Олександрою Зайцевою – клінічним психологом, когнітивно-поведінковим консультантом та сексологом – в рамках проєкту «Стресооборона: український рецепт». Спеціалістка розповідає, що робити, якщо сексу зовсім не хочеться, як покращити сексуальні стосунки та побудувати їх на відстані.

Секс як наше право

Секс – це не табу і не ліки. Це наше право, наша можливість. Якщо я хочу, то займаюся сексом, якщо ні – не займаюся. Секс – це одна із частин нашого життя і наших стосунків, не варто ставитися до нього критично. Тим паче, якщо ви в шлюбі і кохаєте один одного, то чому ні?

Ми не маємо зараз відчувати провину. Наші захисники воюють, мерзнуть, мокнуть і виживають для того, щоб ми тут могли підтримувати психологічне, ментальне здоров’я суспільства. Щоб коли війна закінчиться, вони повернулися в здорове суспільство, а не до виснаженого соціуму. На той момент ми маємо бути натхненними, сповненими енергії людьми, які підтримували економіку держави, ЗСУ і своє психологічне здоров’я, і які мають ресурс дякувати своїм захисникам, підтримувати їх і допомагати долати психологічні наслідки війни. Тому не треба відчувати провину за секс. Адже не ми почали війну. Ми не винні, що живі. Навпаки, маємо дякувати і бути щасливими, що завдяки ЗСУ і всім причетним до захисту країни українцям ми живі. Тому не варто відмовлятися від сексу з тієї причини, що в країні війна.

секс

Як працює збудження?

У нас є педалі газу і тормозу. За аналогією з машиною, якщо педаль тормозу затиснута  в підлогу, то як би сильно ми не натискали педаль газу, автомобіль не поїде. Тобто в першу чергу потрібно розтиснути педаль тормозу – відпустити наші стреси, негативні думки, переживання. Ми маємо право на те, щоб розслабитися, важливо дозволити собі це. Займайтеся улюбленими справами, хобі, наповнюйте себе чимось новим. Врешті-решт ми почнемо мастурбувати, досліджувати своє тіло, піклуватися про нього, насолоджуватися процесом. Це дозволить відпустити педаль тормозу і натиснути педаль газу.

Для жінок особливо важливий контекст. Згадайте секс, який вам дуже сподобався, і подумайте, яка тоді була обстановка (свічки, романтика, велике ліжко тощо), яким був ваш психологічний і фізичний стан – і спробуйте знову це повторити. Навіть якщо не виходить відтворити точно так само, як було, знайдіть варіант, який наблизить вас до ідеального контексту. Шукайте шляхи до його досягнення.

секс під час війни

Ознайомитися з темою “Секс під час війни – табу чи ліки?” у відеоформаті ви можете за посиланням на наш YouTube-канал.

Як поводитися в секс-шопі?

Так само, як у продуктовому магазині, адже секс-шоп – це звичайний магазин. У багатьох з них є онлайн-магазини, тому ви можете замовити все, що вам подобається, на пошту прийде закрита посилка, і ніхто не здогадається, що всередині.

Як правило, у класних секс-шопах дуже добре підготовлений персонал, який знає не просто асортимент магазину, а все про збудження та особливості застосування секс-іграшок. Вам можуть провести повну екскурсію і розказати все, що цікавить, від їстівних смазок і білизни до вібраторів і фалоімітаторів. Вам підкажуть, що краще взяти для чоловіка, а що для жінки. Якщо ви в секс-шопі вперше і нічого не знаєте, так і зазначте консультанту – вам все розкажуть із ентузіазмом і задоволенням, покажуть тестери. Це новий досвід, який точно варто спробувати для підняття рівня гормонів радості в організмі.

Секс на відстані

На щастя, ми живемо в ХХІ столітті і маємо змогу користуватися різними прекрасними гаджетами – маємо комп’ютери, планшети, телефони, а також Інтернет. Ми можемо використовувати секс-переписки, описуючи сценарій «що би я з тобою робила, якби ми були разом». Також можна користуватися камерою і застосунками, які підтримують відеозв’язок. При цьому ви можете показувати тільки своє обличчя, обговорюючи ваші почуття, як би ви хотіли доторкнутися один до одного. Почніть із романтичної розмови і перейдіть до обіймів і поцілунків. Так ви будете і себе розкачувати фантазіями, і свого партнера.

секс на відстані

Також можна користуватися звичайним телефоном, надсилаючи фото і відео, наприклад, де ви танцюєте в напівтемряві в сексуальній білизні. Тобто ви не маєте бути повністю оголеними, якщо вам некомфортно. Тільки ви обираєте, наскільки хочете оголятися і що хочете показати. Головне – це ваш посил, а далі вже партнер дофантазує те, що потрібно.

Для людей, які готові йти далі, є прекрасні інтимні іграшки, що працюють дистанційно. Їх можна купувати окремо або набором – для чоловіка і жінки. Керувати такими іграшками можна і з пульту, і з телефону. Тобто ваш партнер конектиться до вашого девайсу і керує ним, вибираючи вібрації  та їх інтенсивність. Паралельно ви можете говорити по телефону або відеозв’язку. Це дуже класна і цікава гра для двох.

Стаття підготовлена в рамках проєкту «Стресооборона: український рецепт» за матеріалами онлайн-розмови Софії Роголь та Олександри Зайцевої.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також