Шарування нігтів: топ-5 причин, про які ви могли не знати

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Руки жінки – її візитівка. Де б ви не були і з ким би не були, на ваші руки завжди будуть звертати увагу не тільки чоловіки, але й оточення в цілому. Тому слід дбати не тільки про красу шкіри і нігтів, а й про їх здоров’я.

Чому розшаровуються нігті? На це питання хотіли би відповісти тисячі дівчат, ламкість і шарування нігтів поширена проблема у представниць прекрасної статі. Багато закривають на це очі, вирішуючи проблему більш частими відвідинами салонів краси. За допомогою лаків вони сподіваються, що проблема стане непомітною її можна приховати. Однак у глибині душі розуміють, що довгі й міцні нігті їм поки тільки сняться. Аби ваш сон перетворити на реальність, пропонуємо глибше копнути в проблему шарування нігтів і розібратися, чому така доля спіткала саме вас.

Розглянемо п’ять головних причини шарування й ламкості нігтів.

Причина перша – залізодефіцитна анемія

Анемія — найпоширеніша причина ламкості й шарування нігтів. Залізо в організмі у жінки відіграє ключову роль стану її шкіри, волосся, нігтів і життєдіяльності в цілому. Основними причинами низького рівня заліза є:

 • велика втрата крові під час місячних;
 • незасвоєння заліза в організмі;
 • мінімальне споживання продуктів, що містять залізо;
 • незбалансоване харчування.

Аби дізнатися точний показник рівня заліза в організмі, радимо вам здати аналіз крові. Тільки після цього ви зможете дізнатися, чому ламаються нігті, чи анемія цьому причина. У разі, якщо все ж вона, рекомендуємо вам звернутися до лікаря і скорегувати свій раціон.

слоение ногтей

Причина друга – грибок на нігтях

Якщо ви спостерігаєте не лише розшарування нігтів, а хвилясту нігтьову пластину або зміну колір – це явна ознака грибкового захворювання. Не займайтеся самолікуванням і швидше зверніться до дерматолога. На сьогодні розрізняють десятки видів грибкових захворювань, і тільки після лабораторного дослідження лікар зможе визначити чому почали розшаровуватися нігті, характер ураження і ступінь вашої проблеми і призначити відповідне лікування.

Причина третя – брак вітамінів

Брак вітамінів в організмі може також свідчити про проблему шарування і ламкості нігтів. Якого вітаміна не вистачає якщо розшаровуються нігті? Вітамін D, кальцій, цинк, залізо і кремній – найголовніші вітаміни, які відповідають за здоров’я нігтів, волосся та шкіри у жінок. На жаль, їжа, яку ми вживаємо щодня, не багата вітамінами і мінералами. І щоб заповнити дефіцит, ми щодня маємо вживати велику кількість таких продуктів. Простіше буде відвідати лікаря,  який допоможе визначити чого не вистачає якщо шаруються нігті, і порадить придбати в аптеці вітаміни в певному дозуванні. Такий спосіб на сьогодні вважається найбільш ефективним і дає позитивний результат.

Причина четверта – алергія

Шкіра і нігті на руках найчастіше страждають від зовнішніх факторів навколишнього середовища, наприклад, мийних засобів, пральних порошків, ручного прання або перепадів температури. Більшість побутової хімії містять речовини, які подразнюють слизову і шкірні покриви. Тому нігті стають м’якими та розшаровуються. Щоб уникнути всіляких проблем зі здоров’ям, зокрема і шарування нігтів, рекомендуємо перед купівлею того або іншого засобу ретельно вивчити його склад. Причиною шарування нігтів може бути алергічна реакція на хімічні засоби. Знайти повністю натуральний побутовий засіб складно, тому рекомендуємо вам запастися гумовими рукавичками і використовувати їх щоразу, коли починаєте прибирання або прання.

слоятся ногти

Причина п’ята – захворювання серцево-судинної системи

Якщо нігті мають блакитний відтінок і почали розшаровуватися – це перший дзвіночок про проблеми, пов’язані з дихальною і серцево-судинною системами. Через порушення кровообігу при таких захворюваннях нігті не отримують достатньої кількості живлення і починають розшаровуватися і ламатися. Не відкладайте на потім і терміново зверніться до фахівця. Він призначить коректне медикаментозне лікування і скоректує ваш раціон.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також