Що таке остеопатія: розповідає Сергій Губанов

Остеопатія − популярний напрям альтернативної медицини. Майже кожен із нас чув про остеопатію, але не кожен розібрався, що це таке. На найбільш хвилюючі питання відповідає Сергій Губанов, остеопат, засновник та ідейний натхненник Soul & Body Center.

Остеопатія − ще відносно молодий напрямок. У діагностиці остеопат не користується додатковими інструментами. Спеціаліст працює з пацієнтом комплексно, а не оперує вузькою доказовою базою в конкретній сфері. Це дає можливість пацієнтові не ходити від кабінету до кабінету, а відразу ж дізнатися причину тривожних симптомів.

Наприклад, не завжди корінь проблеми знаходиться там, де є занепокоєння. Так, якщо у вас, наприклад, захворів шлунок − причина може бути зовсім не в ньому. І прийшовши на прийом до остеопата, ви можете здивуватися, як за допомогою рук фахівець не тільки виявить корінь проблеми, а й безболісно усуне його.

Що ж відбувається на прийомі у остеопата?

Завдання остеопата − гармонізація стану пацієнта. І щоб її досягти максимально ефективно, потрібно відшукати норму для конкретного пацієнта. Особливість остеопатії як напрямку альтернативної медицини − це відсутність стресових маніпуляцій для пацієнта. Робота остеопата побудована на взаємодії з пацієнтом, саме тому варто йти до того фахівця, якому ви будете довіряти. Адже будь-який процес одужання вимагає змін, а це завжди тягне за собою зміну людини в цілому.

З якими хворобами допомагає боротися остеопатія?

Будь-які хворобливі стани, які ще не перейшли в стан гострого захворювання − привід звернутися до остеопата. Остеопатія може працювати з будь-якими захворюваннями та станами, коли випадок не сильно запущений. У складних випадках може допомогти полегшити стан і поліпшити прогноз перебігу захворювання.

Сергій Губанов є не просто остеопатом, а й лікарем (педіатр і спортивний лікар), який наполягає на комплексному підході як остеопатичних методів, так і традиційної медицини в рішенні проблем.

Важливо грамотно провести діагностику пацієнта. Так, наприклад, у практиці Сергія були випадки, коли пацієнт лікував себе таблетками, а після консультації з’ясувалося, що потрібно робити спеціальні вправи, які не тільки полегшують стан, але й вирішують проблему. Але бували й випадки, коли пацієнт лікував себе вправами, в той час коли йому потрібна була медикаментозна допомога. Саме грамотність фахівця може допомогти зробити правильний вибір щодо лікування.

Як проходить перший прийом?

На першому прийомі остеопат збирає ваш анамнез: симптоми, що вас турбують, встановлені діагнози, травми та захворювання, що ви перенесли. Спеціаліст проводить огляд, перевіряє стан хребта, шиї та спини. Також буде проведена оцінка роботи внутрішніх органів і нервової системи. Якщо у вас є результати будь-яких досліджень, візьміть їх із собою.

Як здоров’я спини впливає на нервову систему та інші органи й системи?

Хребет − це не просто опорний орган. Наш хребет знає все про наше тіло. З нього виходить дуже багато нервів, які й стимулюють роботу тіла, та відновлюють баланс. Більш того, наш хребет підлаштовується в дрібницях під роботу кожного органу й під наші рухи. Працюючи з хребтом, ми можемо впливати на стан нервової системи, можемо розподіляти нервові імпульси, які йдуть у той чи інший орган. Коли ми хочемо поміняти поставу, статику, вплинути на перебіг хронічних захворювань, немає гарантій того, що після медикаментозного лікування зміниться «пам’ять» хребта, адже він звик уже до певного положення органів. Тому дуже важливо в таких ситуаціях підключати остеопатичні методики, що допоможуть «стерти пам’ять». Крім хребта, зонами пам’яті в тілі є кисті, стопи й прикус. І якщо ми хочемо змінити свій стан, важливо працювати з цими зонами. Як? Наприклад, займатися спеціальною фізкультурою, йогою, стретчингом. Нові вправи дають нові рухи тіла й допомагають замінити старі стани та звички організму.

Супровід вагітності в Soul & Body

Вагітність досить стресовий період для організму, адже відбувається його серйозна перебудова. Якщо в якихось ділянках тіла існує напруга або спазми, звичайно ж, це може ускладнювати перебіг вагітності та приносити дискомфорт у цьому прекрасному періоді. Сусідня з погано функціонуючим органом зона буде відчувати додаткове навантаження, а це призведе до швидкого зносу. В організмі все має працювати злагоджено. Дуже важливо прийти на консультацію до остеопата після того, як ви дізналися, що вагітні. По-перше, для того, щоб підтвердити здоровий перебіг вагітності, а по-друге, щоб розуміти, які перебудови відбуваються в опорно-руховій системі, і якщо є необхідність, провести корекцію стану. Якщо все добре, другий раз потрібно прийти напередодні пологів, щоб перевірити готовність м’язів до формування родових шляхів і правильне розкриття тазу. Це виключає проблеми не тільки в самих пологах, адже дуже часто від того, як вони пройдуть, залежить фізичний розвиток дитини.

Якщо ж у майбутньої мами виражені набряки, підвищений тонус, болі в попереку та спині, то візит до остеопата просто необхідний. Адже набагато радісніше ходити в здоровому тілі, насолоджуючись вагітністю, ніж відчувати дискомфорт. В такому випадку остеопат допоможе тілу, що змінюється, покращити поставу, зняти напругу з м’язів, допомогти підлаштуватися внутрішнім органам і гармонізувати роботу нервової системи. Також фахівець заспокоїть майбутню маму й розповість про зміни, що відбуваються в організмі, допоможе налаштуватися на спокійні пологи.

Часто вагітних турбують крижі, (здається, що турбує поперек, але як лікар можу сказати, що біль все-таки в крижах). Це досить неприємний процес, але неминучий, бо під час вагітності змінюється будова таза й майбутня мама може відчувати такий дискомфорт. В цьому випадку дуже важливо допомогти процесу, адже це тягне за собою затискання сідничних м’язів.

Є спеціальні вправи, що допомагають у такій ситуації, наприклад, корисно стояти рачки, це покращує циркуляцію в матці та в органах, у яких мають бути зміни через зростаючий плід. Навчитися дихати правильно, відчувати своє дихання. Ще я рекомендую робити масаж (можна самому) − розминати сідничний м’яз. І, звичайно ж, бути активною, адже пологи − це як чемпіонат світу, до якого потрібно підготуватися.

У центрі є можливість ведення вагітності з суміжними спеціалістами, такими як нутриціолог, пренатальний психолог. Дуже важлива психологічна підтримка майбутньої мами, адже часто саме страх провокує виникнення проблем в організмі. Грамотна підготовка до того, що буде відбуватися з організмом протягом вагітності, під час пологів і після − запорука щасливої та здорової вагітності й пологів. У нашому центрі працюють кваліфіковані фахівці, які допоможуть зробити вашу вагітність легкою.

Всі говорять, що обов’язково потрібно показати дитину остеопату. Навіщо це потрібно?

Остеопатія допомагає створити фундамент гармонійного розвитку інтенсивно зростаючого організму. Часто під час пологів і в дитячому віці можуть відбуватися зміщення або невеликі порушення в розташуванні кісток і зв’язок. Нервова система малюків також потребує допомоги − через краніосакральну терапію гармонізується робота нервової системи, поліпшується взаємодія з мамою, й  дитина стає спокійнішою. Як було сказано вище, під час пологів можуть відбуватися абсолютно несподівані ситуації, так само як і під час вагітності, це все позначається на дитині. Саме тому я рекомендую протягом першого місяця показати малюка остеопату, крім обов’язкових планових візитів до інших лікарів.

Від себе хочеться додати, що Сергій чудово ладнає з дітьми, які із задоволенням йдуть на контакт і абсолютно спокійні протягом прийому. Позитивні відгуки мам не залишають сумнівів у правильному підході та вирішенні проблем, із якими приходять маленькі пацієнти.

У разі, якщо остеопат вам не може допомогти у вирішенні проблеми (так, і таке буває, й хороший фахівець не приховає від вас цього) − лікарі центру Soul & Body дадуть рекомендації, до якого лікаря краще звернутися. Якщо ж вам необхідна допомога остеопата, ви отримаєте рівно стільки процедур, скільки вам потрібно. Адже дуже часто при поході до мануального терапевта ваше життя зв’язується з ним на століття. В остеопатії такий підхід відсутній, лікар-остеопат вирішує не наслідок, а причину виникнення. При цьому немає травматичності проведення процедури або дискомфорту від неї.

Як Сергій, так і інші фахівці клініки створюють настільки комфортну обстановку на прийомі, що зовсім не хочеться завершувати сеанс. Але у вас завжди є можливість після сеансу насолодитися смачним чаєм і продовжити бесіду. Сергій пройшов через усі щаблі вивчення не тільки остеопатії, а й багатьох інших напрямків медицини, зумів із боку подивитися на те, що необхідно пацієнту, лише після цього став допомагати своїм пацієнтам покращувати якість їхнього життя. Кожен організм унікальний, і в центрі здоров’я Soul & Body знайдуть підхід не тільки до вдосконалення здоров’я вашого тіла, але й допоможуть створити гармонію в душі.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також