Сила традицій: українські бренди етнічного одягу та прикрас

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Сила традицій: українські бренди етнічного одягу та прикрас

Beauty HUB розповідає про українські бренди, в колекціях яких ви знайдете не лише класичні вишиті сукні та сорочки, а й повсякденний одяг й аксесуари в етнічному стилі.

Усвідомлення власної ідентичності та популяризація національних цінностей зараз потрібні українцям як ніколи. Створені багато поколінь тому вишиті орнаменти на одязі й прикрасах мають у собі значно глибше, ніж просто естетичну складову. Це зв’язок з предками і шана багатовікових традицій, які ми не маємо права забувати.

Сьогодні в Україні є чимало модних брендів, які нагадують про традиційну спадщину та продовжують зберігати вічні сенси у своїх виробах, адаптуючи їх у нашу повсякденність. Вони створюють одяг і прикраси в етнічному стилі, які відображають красу й багатство української культури і традицій. Ми вибрали вісім таких брендів, проте їх значно більше.

Etnodim

Etnodim
Сорочка і хустина Etnodim
Сорочка Etnodim
Вишита сукня Etnodim
Сорочка в етнічному стилі Etnodim
Вишити сукня для дівчинки Etnodim

Instagram: @etnodim

Etnodim – один із найвідоміших брендів українського етнічного одягу, який поєднує старовинні народні традиції з символами новітньої історії України. Тут можна знайти вишиті сорочки, лляні сукні, жилети, фартухи та хустки з автентичним дизайном. Бренд випускає одяг для жінок, чоловіків і дітей.

Володимир Зеленський у вишиванці EtnodimВолодимир Зеленський у вишиванці Etnodim / Фото з Інстаграму

Вони постійно експериментують із вишивкою та створюють нові орнаменти й аплікації, натхненні українською культурою, міфологією, роботами знаменитих художників і письменників, а також різними регіонами нашої країни. Вишиванки Etnodim носять українські співаки, актори, політики та навіть президент Зеленський.

Gaptuvalnya

Одяг в етнічному стилі Gaptuvalnya
Етноодяг Gaptuvalnya
Піджак з вишивкою Gaptuvalnya
Сукня і жакет в етнічному стилі Gaptuvalnya
Френк Вайлд у вишитій сорочці Gaptuvalnya

Instagram: @gaptuvalnya

Бренд етноодягу Gaptuvalnya з Івано-Франківська оспівує самобутність аутентичної вишивки, поєднуючи її з сучасними силуетами. Засновниця бренду Наталя Гергелюк з дитинства надихалася естетикою українських орнаментів, а тепер переосмислює традиційне вбрання і робить його стильним елементом повсякдення. Серед виробів – сорочки, блузи, сукні, світшоти, жилети, піджаки з дизайнерською вишивкою і авторським кроєм.

Олена Зеленська у вишитій сукні Gaptuvalnya
Олена Зеленська і Дмитро Кулеба

Олена Зеленська у вишитій сукні та блузі Gaptuvalnya / Фото з Інстаграму

У «Ґаптувальні» є багато парних образів, вишитий одяг для всієї сім’ї, а також весільна колекція, яка поєднує народність і сучасність. Повз їхніх виробів не проходять відомі особистості. В кептарі бренду виступав лідер гурту Kalush Олег Псюк і перша леді Олена Зеленська теж неодноразово одягала вишиті сорочки і сукні Gaptuvalnya.

Varenyky Fashion

Одяг в етнічному стилі Varenyky Fashion
Вишита сукня-сорочка Varenyky Fashion
Вишиванка Varenyky Fashion
Блуза в етнічному стилі Varenyky Fashion
Сорочка в етнічному стилі Varenyky Fashion
Сукня в етнічному стилі Varenyky Fashion
Чоловіча вишиванка Varenyky Fashion

Instagram: @varenykyfashion.official

Бренд сучасного етнічного одягу Varenyky Fashion теж вправно поєднує актуальні тенденції та українські традиції. В колекціях представлені дизайнерські сукні й вишиванки, які бренд називає оберегами для всієї родини. Вироби прикрашають старовинні орнаменти і вишиті авторські візерунки, що розробляються спільно з етнологами. За створенням кожної речі ховається своя історія. Наприклад, бренд випустив чоловічу вишиту сорочку, оздоблену на комірі військовим камуфляжем, що відображає наш час.

​​Malvy

Етнічний одяг Мальви
Корсет з вишивкою Мальви
Образ в етнічному стилі Мальви
Етно одяг Мальви
Одяг в етнічному стилі Мальви
Етнічний одяг Мальви

Instagram: @malvy.ua

«Мальви» створюють традиційний український одяг, відтворений зі старих фотографій. У них ви знайдете національне вбрання майже в ідентичному стилі, як носили українки минулих століть. Це вишиванки, сукні-сорочки, спіднички, плахти, фартушки та традиційні аксесуари українського строю: крайки (витканий поясний елемент), гамани (ладунки / поясні кишені з орнаментом), осучаснені корсети в етнічному стилі. Останні – справжній модний must have, адже з вишитими корсетами не лише легко збирати образи в народному стилі, вони вдало стилізуються і з сучасним одягом.

До комплектів можна підібрати бавовняні хустини, керамічне намисто, коралі, дукачі (ягнуски-підвіски) на шию тощо. А ще зараз бренд працює над створенням народних чобітків власного виробництва, якими можна доповнити етнічний образ, тож слідкуємо за їхніми новинами в соцмережах.

читайте також

Vita Kin

Сукня Vita Kin
Сукня в етнічному стилі Vita Kin
Етнічна сукня Vita Kin
Сукня етно Vita Kin
Сарафан етно Vita Kin

Instagram: @vitakin_originals

Вироби дизайнерки Віти Кін знають не лише в Україні, а й за кордоном. Про знамениті сукні-вишиванки цього українського бренду неодноразово писали світові медіа, їх носять голівудські зірки й супермоделі (одна з них – Кейт Мосс), а зараз вони продаються на таких відомих сайтах, як Net-a-Porter та інших. Бренд створює різноманітні сукні, сорочки, топи, спідниці, в яких втілює власне сучасне бачення традиційного українського вбрання.

Shkoura

Етно одяг Shkoura
Чоловіча куртка етно Shkoura
Олег Псюк в панамі Shkoura
Чоловічий етно одяг Shkoura
Куртка етно Shkoura
Одяг в етно стилі Shkoura

Instagram: @sh.shkoura

Shkoura – це молодий український бренд, який виготовляє одяг в етнічному стилі, дещо відмінний від звичного розуміння. Це переважно теплі кожухи, пальта, кардигани, шапки і панами (вовняну рожеву панаму для фронтмену Kalush Orchestra на «Євробачення-2022» створили саме вони). Їхні вироби ви також могли бачити в Instagram популярного німецького стиліста Френка Вайлда, який активно підтримує Україну з першого дня повномасштабного російського вторгнення і публікує свої знамениті фото в ліфті з українською символікою.

Френк Вайлд в етно одязі ShkouraФренк Вайлд в Shkoura / Фото з Інстаграму

Ключовою місією Shkoura є свідоме виробництво та сприяння раціональному споживанню. Вони створюють усю продукцію без використання електроенергії й інших ресурсів, що можуть шкодити довкіллю.

Zerno

Намисто Zerno
Етно одяг і аксесуари Zerno
Спідниця етно Zerno
Етно одяг і прикраси Zerno
Етно одяг Zerno
Хустина етно Zerno

Instagram: @zerno.fashion

Український бренд вишитого одягу, народжений у 2014 році в Києві, робить головний акцент на етнодизайні. «Ми створюємо одяг, який має сенс», – каже засновниця бренду Христина Патик. У них можна знайти як сучасний одяг з національними мотивами, так і репліки традиційного вбрання, яке носили українські жінки кілька століть тому. Різні сорочки і спідниці з вибійками ручної роботи, кептарі, жупани, а також етнічні аксесуари, як зі старої скрині. «Зерно» також пропонує широкий вибір хустинок і намиста з натуральних каменів.

2Kolory

Жилет з орнаментом етно 2Kolory
Етно одяг 2Kolory
Блуза етно 2Kolory
Сукня етно з вишивкою 2Kolory
Вишита сукня етно 2Kolory

Instagram: @2kolyory_official

Бренд 2Kolory, заснований у 2015 році подружньою парою, виготовляє не лише одяг, а й аксесуари в етнічному стилі. Їхня місія – зберегти багатовікові традиції предків і передати сакральні знання нашим дітям. Бренд створює сучасні наряди, що об’єднують традиції українського народу та світові тенденції, прославляючи Україну зокрема й за кордоном. Тут можна знайти повсякденний одяг із вишивкою та різноманітні стильні вишиванки, які хочеться носити щодня, а не лише на особливі події.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також