Словник молодіжного сленгу: що таке чекати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Словник молодіжного сленгу: що таке чекати

Багатьох дуже дратує те, що тинейджери постійно перекручують багату українську та російську мову до невпізнання. Однак молодіжний сленг став невіддільною частиною реального світу, і нам лише залишається навчитися його розуміти. У цій статті розповімо про значення популярного слова «чекати».

У наше повсякденне життя регулярно входять неологізми, запозичені з інших мов, онлайн-ігор, соціальних мереж та інтернет-сленгу в цілому. Основною аудиторією, яка масово схоплює нові слова й адаптує їх в свою розмовну мову, є школярі та молодь.

Як це все розуміти батькам і як правильно підтримати діалог з дитиною-підлітком, якщо ви почули загадкове слово з її уст? Загляньте в словник молодіжного сленгу, який дасть відповіді на більшість ваших питань.

Що означає «чекати»

via GIPHY

Чекати (прочекати) – це вивчати, перевіряти, пробивати інформацію. Сленг походить від англійського check (перевірка, контроль). Чекати можна месенджери або електронну пошту на предмет нових повідомлень і листів, а також багато іншого (статус доставки, договір на відповідність законодавству тощо). Якщо вам потрібно точно дізнатися якусь інформацію, можливо доведеться даблчекати – перевіряти двічі.

Цей жаргонізм часто використовується геймерами й інтернет-користувачами. Так, чекати в комп’ютерній грі означає перевірити місцевість на присутність там супротивників або інших небезпек, а чекати в Інтернеті, наприклад, можна якусь особистість (тобто дізнатися про людину в Мережі всі таємниці) або правила на сайті, коли вас просять ознайомитися з призначеною для користувача угодою і поставити галочку в порожньому квадратику із словом check, якщо документ прочитано і вивчено і ви з ним згодні.

Зовсім інше значення цього сленгу надають гравці покеру. Прочекати в покері означає не поспішати, пропустити хід.

Не варто плутати слово «чекнути» з терміном зачекинитися. Попри те, що він був теж запозичений з англійської мови, а саме від виразу check in (перевірка, реєстрація), молодь вкладає в нього інший зміст. Слово «зачекинитися» в молодіжному сленгу можна трактувати як «зареєструватися» (Ми вже зачекинилися на рейс», тобто зареєстрували квитки).

Користувачі соціальних мереж використовують слово «зачекинитися» в значенні позначити своє місце розташування на карті за допомогою функції визначення геолокації на мобільному пристрої («Не можу зрозуміти, як зачекинитися в Фейсбуці»).

Приклади використання слова «чекати»

***

Колян, тут до мене один чел в друзі набивається, треба б його прочекати.

***

Можеш чекнути мого колишнього? Цікаво, у нього зараз хтось є…

***

– Один хлопець постійно лайкає мої фотки в інсті.

– Кинь посилання, чекну, раптом знаю його.

***

Якщо ти не до кінця впевнений у цій інфі, краще чекни її.

***

Вован, чекни нашого нового айтішника, якийсь він мутний.

***

Мені запропонували прочекали мід у Доті, що це означає?

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також