Топ-7 дорам: що подивитися із азіатських серіалів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Топ-7 дорам: що подивитися із азіатських серіалів

Дорами – найбільш рейтингові передачі на азіатському телебаченні, і ви точно чули про них хоч раз у житті. Редакція Beauty HUB приготувала свій гід з кращих дорам, який напевно вас зацікавить.

Що таке дорама

Азія підкорює світовий ринок у всіх сферах – це факт. Кіноіндустрія не стала винятком, і Oscar за фільм режисера Пон Чжун Хо «Паразити» – тому доказ.

Дорама як жанр з’явився у Японії, а вже після так почали називати всі азіатські телесеріали і навіть фільми. Слово «дорама» походить від японського «теребі дорама», тобто «телевізійна драма», а це в свою чергу спрощення від англійського television drama. Це не означає, що в Азії знімають тільки драматичне кіно! Тут йдеться скоріше про емоційне навантаження сюжету, адже жанр прославився саме тим, що в будь-якій дорамі загострення пристрастей знаходиться практично за межею загальноприйнятого розуміння.

У абсолютно будь-якій дорамі червоною ниткою проходить любовна лінія і ніяка-небудь, а з найсильнішими стражданнями і складними перешкодами на шляху закоханих. Але не варто думати: «О, чергова «мильна опера» про казкову любов». Ви дуже здивуєтеся, але дорами абсолютно непорочні, ніяких вульгарних жартів, відвертих сцен у ліжку та іншої “малинки”. Азіатський менталітет і виховання тут відіграють ключову роль. У першу чергу дорами – це про повагу до мами і тата, бабусі і дідуся, начальства і старших, про справжню дружбу, кохання, вірність, працьовитість і честь. Надихає, чи не так?

До речі, в Азії дуже дивні стосунки з «зеленим фоном» для спецефектів, тому всі локації на зйомках абсолютно реальні. Навіть якщо один із другорядних героїв дорами відлітає, наприклад, на конференцію до Парижа, то знімальна група в повному складі переміщається до Франції. Словом, дорами – це видовищно, якісно і по-багатому.

Топ-7 дорам для знайомства з жанром

“Ітевон клас” (2020 рік)

Пак Се Рой – молодий хлопець, який бореться за справедливість. Завдяки своєму батькові, що працює у великій ресторанній корпорації “Чанга”, потрапляє в елітну школу, але практично відразу з неї вилітає, захистивши однокласника від знущань спадкоємця “Чанга”. Батька Се Роя теж звільняють, але він пишається сином, який став на захист слабкого. Батько і син вирішують відкрити бар, проте незабаром відбувається аварія, в якій Пак старший гине. Се Рой знаходить винуватця і жорстоко його б’є, за що потрапляє до в’язниці.

Пак Се Рой вирішує помститися за батька. Для початку він відкриває власний бар, де до нього з часом приєднуються четверо таких же зламаних долею молодих людей. Разом вони йдуть до своєї мрії – бару №1 в Кореї, і борються з несправедливістю і жорстокістю голови “Чанга”.

Знято на основі вебтуна (цифровий комікс, жанр зародився у Південній Кореї) Кван Джин. Дорама отримала шалену популярність почасти через саундтрек, який виконав один із учасників південнокорейського бойзбенду BTS – Ві.

“Казка про Куміхо” (2020 рік)

«Кажуть, лиси закохуються один раз на все життя», – ключові слова цієї історії. Лі Йон – тисячолітній дев’ятихвостий лис, який у минулому був могутнім гірським духом. Смерть коханої змусила його спуститися в людський світ, оскільки він вірив, що вона зможе переродитися. А що йому ще залишалося робити, якщо вбив кохану власним мечем?

Тепер він слуга своєї бабусі в «Бюро загробної еміграції», і до його обов’язків входить карати тих, хто порушив порядок між світом живих і мертвих, в обмін на воскресіння тієї, кого він втратив. І ось одного разу його «розправу» з порушниками помічає ведуча програми «Міські легенди» – Нам Джи А, саме її в дитинстві Лі Йон врятував від рук злих духів, які встигли вбити батьків дівчинки. І який збіг, Джи А – точна копія вбитої коханої… Їм доведеться багато у чому розібратися разом.

“Записки юності” (2020 рік)

Історія про міцну дружбу і складне кохання. Двоє кращих друзів з дитинства мріють стати відомими моделями. Са Хе Джун – розумний і красивий хлопець з бідної сім’ї, якому непросто пробитися в індустрію моделінга самостійно. Сім’я не приймає рішення сина стати моделлю, вважаючи це інфантильністю, і тільки дідусь підтримує прагнення і завзятість Хе Джуна в досягненні мети. А ось Вон Хе Хьо виріс у багатій родині, де мама все вирішувала за сина, і приховувала, що всі модельні контракти вона купила для сина сама. Попереду Хе Хьо зіткнеться з великим розчаруванням чи то в собі, чи то в оточуючих.

Проте хлопці товаришують і підтримують один одного без заздрості і користі. Але дров у вогонь підкине, звичайно ж, дівчина Ан Чон Ха, що працює візажистом. Вона допомогла Хе Джуну набути впевненості, бо вважає, що кожна людина здатна зробити себе сама.

читайте також

“Хлопчики красивіші за квіти” (2009)

Друга назва – «Квіточки після ягідок». Впливова корпорація «Шинхва» володіє половиною закладів і установ по всій Кореї, тому за підтримки президента корпорації була побудована елітна школа для дітей найбагатших людей країни. У школі відбуваються жахливі речі через четвірку популярних хлопців F4, які вершать долі інших школярів.

Так, дівчина Гим Чан Ді стала випадковим свідком скоєння суїциду – хлопець намагався зістрибнути з даху, тому що «провинився» перед F4. Чан Ді зупиняє школяра, таким чином привертаючи увагу ЗМІ до проблеми булінгу в школі «Шинхва». Щоб швидко зам’яти непотрібний скандал, директор пропонує дівчинці навчання у «Шинхва». Героїня не терпить несправедливості і гостра на язик, за що в перший же день отримує червону картку від F4, що робить її ізгоєм. Як Чан Ді буде протистояти найпопулярнішим хлопцям школи? Можливо, жіночі чари їй в цьому допоможуть?

«Загін «Хваран » (2016 рік)

Для любителів історичних подій підійде історія про відважних царських воїнів – загін «Хваран». Дії відбуваються у Кореї Х століття. Нинішній правитель обійняв трон у дуже юному віці, і щоб уберегти його від злих людей, мати прийняла рішення зійти на трон сама, а дитину заховати подалі від царського двору.

Коли за корону починається справжня війна серед наближених до сім’ї правителя, було прийнято рішення зібрати особливий загін з охорони палацу і царських особин. Два хварани постійно змагаються між собою – Му Мен і Мек Чжон абсолютно різні за характерами і поглядами на життя. А можливо, річ в тому, що один із них і є справжній правитель?

Це одна з найгучніших дорам як у Кореї, так і за її межами. Вся справа знову в тому самому Ві з BTS, який цього разу не просто записав саундтрек до дорами, але і взяв участь у зйомках в образі одного з шести головних хваран – Хан Сона.

“Що сталося з секретарем Кім?” (2018 рік)

Дорама знята за однойменним романом Чон Кен Юна.

Вона – Кім Мі Со, ідеальний секретар, яка завжди на кілька кроків попереду свого боса. 9 років Мі Со присвятила своєму президенту Лі Йон Джуну і компанії «Юмьон груп», але в один чудовий вечір після заходу заявляє, що збирається звільнитися, тому що хоче знайти себе. І що їй не так? Нечувано велика зарплата, творча робота і приголомшливий колектив! Є, правда, один істотний мінус… Самозакоханий і зарозумілий Лі Йон Джун, ну просто втілення нарцисизму! Та ще ненормований графік і вихідних немає, а все тому, що президент може викликати в будь-яку хвилину.

Лі Йон Джун збентежений і, здається, зовсім не розуміє, як від такого красеня і прекрасного начальника може піти секретар. Адже він піклувався про неї, як про рідну, але ось обіцянку, дану в дитинстві, виконати ще не встиг…

“Місячні закохані” (2016)

Чи є життя після смерті? Можливо, тут ви знайдете відповідь.

ХХІ століття. Молода дівчина Го Ха Джин зовсім зневірилася від низки непростих подій у житті. Одного разу вона зустрічає чоловіка, якому в пориві почуттів розповідає про всі свої невдачі і лає долю, що та до неї несправедлива. Незнайомець загадково кидає фразу про те, що виправити все можна лише померши і відродившись знову. Чи було це випадковістю, чи ні, але дівчина тоне в озері, після чого з’являється в минулому.

Ха Джин потрапляє у важкий період для країни – епоху Корьо. Назва «Корьо» є скороченням від Когурьо, одного з трьох ранньофеодальних держав Кореї, власне, сучасне слово «Корея» походить від «Корьо». Дівчина розуміє, що вона більше не належить сама собі, адже знаходиться в тілі іншої людини – дівчини на ім’я Хе Су, яка живе в родині імператора. Незважаючи на те, що за престол розгорнулася неабияка боротьба, героїня закохує в себе головного претендента на корону.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також