Валерія Ходос про відкриття власної акторської школи, українське кіно та кращого друга

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Валерія Ходос

За останній рік у житті української актриси Валерії Ходос змінилося багато чого. Ексклюзивно для Beauty HUB вона розповіла про відкриття своєї власної акторської школи, подальші творчі плани та найкраще проведення часу з новим другом.

Лєро, цього року ви відкрили власну акторську школу. Як зважилися на такий крок у період пандемії? Що надихнуло на нього?

Я навіть не помітила, що ми відкрилися під час пандемії. Ми всі так довго сиділи на карантині, тому все, що було після нього, набагато краще та легше морально і фінансово, а це означає, що ми відкрилися у дуже гарний час!

У грудні 2020 року я закінчила співпрацю з однією акторською школою, де викладала багато років. Це рішення для мене було вкрай складним, але воно виявилося не лише правильним, а й доленосним. У той період мій зведений брат сказав: “Тобі потрібно відкрити свою школу!” Я запротестувала: “Ти що? Як? З ким? А команда? А гроші? Ти уявляєш, скільки всього для цього потрібно?” Але якісь думки про свою школу він у мені зародив.

Минуло кілька днів, і я вже їхала дивитися приміщення, сказавши собі: “Якщо я туди потраплю 31 грудня (коли всі вдома нарізають олів’є) і якщо умови оренди мені підійдуть, то це доля”. І все склалося!

Валерія Ходос

Фото: Олена Москвичева

Я зателефонувала до чотирьох своїх друзів, і всі вони погодилися піонути зі мною в цю авантюру. Чому в авантюру? Тому що я вирішила обов’язково запустити набір 15 січня в молодик. Я захоплююсь астрологією і знаю, що це найсприятливіший період для запуску всього нового. Ось такий я бізнесмен, який будує свій бізнес за Місяцем. (Усміхається.)

Навчання мало розпочатися 1 лютого. На все був лише місяць! І в цей момент я захворіла на коронавірус. Зараз я розумію, що якби не COVID-19, ми нічого не встигли б. У той період я дуже щільно знімалася, а захворівши, у мене з’явилося 14 вільних днів, щоб запустити школу. Ми працювали ночами та все робили вперше: створювали сайт, оформляли рекламу, проводили онлайн-педради, збирали команду педагогів, планували систему навчання тощо. Я не фокусувалася ні на температурі, яка трималася всі два тижні, ні на тому, що дуже боліло тіло, адже я не могла вилежатися і відіспатися — ми відкривали школу!

І 15 лютого в новий Місяць ми відкрили набір і запустили сайт школи, а 1 лютого таки почали навчання і набрали два прекрасні курси дуже талановитої молоді! На дорослому курсі через чотири місяці навчання зняли фільм The Circle, а на молодшому — підготували слухачів до вступу та горді тим, що п’ятеро наших студентів зараз навчаються у театральному університеті.

Валерія Ходос

Фото: Олена Москвичева

Як ви розробляли власну методику викладання?

Наше навчання триває всього чотири місяці, і я повинна випустити студентів граючими! Це виклик для мене! За такий короткий термін я даю тільки те, що працює в кадрі, чим я користуюся щодня, знімаючись у кіно. Це результат аналізу мого багаторічного досвіду. Я обрала тільки те, що допомагає мені робити ролі такими цікавими і незабутніми.

У мене є своя методика, і молодь, вивчаючи її, починає грати вже за місяць. І щоразу чую фрази: «Як я цього не знала раніше? Чому мені про це не говорили інші викладачі? Чому цьому ніхто не вчить? Це мене шалено надихає і я розумію — таки так, я знаю, як треба!

Валерія Ходос

Фото: Вікторія Чернобук

Як вважаєте, для викладання важливо мати талант і покликання чи цьому можна навчитися?

Викладати треба вміти. Так, цьому можна навчитись, якщо потрібно. Але чи потрібно вам і чи не зробите ви гірше? Адже це робота з психікою студента, проте її можна травмувати. Важливо як пояснювати, як грати, а головне — бачити індивідуальність людини і підшукувати ключик безпосередньо щодо неї, мотивувати і стимулювати.

Не всі гарні артисти можуть, а головне, хочуть викладати. Це дуже складно емоційно, коли ти маєш включати, натискати, підштовхувати, показувати, якщо потрібно, і при цьому не ламаючи, а розкриваючи людину. Я витрачаю стільки сил, як під час вистави. І втомлююся так, як після 12-годинної зміни, не менше. Це важка робота, але викладання починаєш особливо любити, коли бачиш, як змінюються студенти, як вони потім грають і якими впевненими стають. І я маю спортивний інтерес: я хочу, щоб усі мої випускники якісно відрізнялися від інших.

Валерія Ходос

Фото: Анастасія Пеліхова

Розкажіть про один із ваших останніх проєктів – короткометражний фільм The Circle.

Щоб не розкривати сюжет, скажу лише, що фільм The Circle — це метафора на суспільство, яке відмовляється приймати, чути та зважати на думку оточуючих. Автором сценарію та співрежисером стала Вікторія Чорнобук, а оператором В’ячеслав Раковський.

Кінокартину ми зняли у моїй акторській школі Khodos acting school з випускниками курсу Аdult. Коли ми планували курс, навіть я не могла уявити, наскільки масштабно ми зніматимемо цей фільм, з яким розмахом і з якою величезною командою. У нас залишилися останні штрихи пост-продакшену і ми відправлятимемо фільм на різноманітні фестивалі.

Валерія Ходос

Фото: Анастасія Пеліхова

Які творчі цілі ставите собі на 2022 рік?

Ви знаєте, цілей так багато, а тих, хто краде ідеї, виявляється, теж чимало, тому поки що розповідати не буду. (Усміхається.)

Окрім розвитку власних проєктів, чи плануєте далі зніматися в кіно?

Планую зніматися, поки потрібна буду кіно. Зараз починаються зйомки у новому проєкті, але, на жаль, абсолютно нічого розголошувати поки що не можу.

Валерія Ходос

Фото: Анастасія Пеліхова

У вас величезна фільмографія. Чи є ролі/персонажі, в яких ви ще не встигли спробувати себе?

Я зараз перебуваю у своєму найкращому акторському віці – мені цього місяця 35 і я почуваюся дуже гармонійно. Я знаю всі свої сильні акторські сторони та знаю, на що здатна у кіно. Але також я бачу всі мінуси нашого українського кіно, яке так повільно розвивається, що я перестала взагалі чогось чекати.

Все у нас буде добре – кіно є і його ставатиме все більше. Просто темпи розвитку такі, що коли ми багато і якісно зніматимемо, я вже вийду на пенсію. Натомість у якісному українському кіно зніматимуться мої студенти, що не може не тішити.

Мені не вистачає цікавих історій, сміливих серіалів, кіно не лише про провінцію чи українське козацтво, бо я дуже далека від цих тем, вони мені не резонують. Зараз мені навіть позаздрити нема кому, тому що матеріалу під себе я не бачу, тому я стала сама знімати як режисер — маленькими кроками, але я вчуся і росту. У режисурі я можу реалізуватися набагато ширше, ніж у акторській професії. Відкрию вам секрет: скоро ми почнемо знімати ще один короткометражний фільм із моїми акторами. Сценарій написаний талановитими хлопцями Лізою Джухостранською та Олексієм Дорічевським.

Валерія Ходос

Фото: Олена Москвичева

Давайте поговоримо про красу. Розкажіть, як доглядаєте за шкірою вдома? І чи любите салонні процедури?

Вдома я маю кілька масок, які я періодично наношу. Салонні процедури не роблю: у мене дуже чутлива шкіра. Навіть після масажу може початися алергічна реакція, оскільки під час виконання використовуються додаткові засоби.

Яким ароматам останнім часом віддаєте перевагу?

Наразі користуюся Amo Ferragamo від Salvatore Ferragamo.

За допомогою яких фізичних навантажень зараз підтримуєте себе у формі?

Я постійно гуляю зі своїм псом Рольчиком! На все інше я не маю ні часу, ні бажання. Не можу проміняти ранкову прогулянку з ним на заняття у залі. При цьому я в хорошій формі і нарешті собі подобаюся. Можливо, взимку потрібно буде додати додаткових фізичних навантажень, коли дуже холодно буде гуляти, але поки ми кайфуємо, лазимо по пагорбах і лісах разом. На час прогулянок я навіть телефон не беру – я проводжу час із другом.

Валерія Ходос

Фото: Олена Москвичева

Як ви зважилися завести собаку з досить щільним графіком? І як з того часу змінилося ваше життя?

Рольчика мені подарували рік тому мої студенти, і з того часу все змінилося! Все життя підпорядковане йому – його графіку прогулянок та годування. Я так довго про нього мріяла, що зараз це найголовніша моя роль – бути йому таким же добрим другом, як і він мені. Я стала дуже щасливою! Це найрозумніший мій друг — веселий, трошки вередливий і неймовірний красень. Моя гордість та радість!

Чи використовуєте якісь практики, щоб тримати у формі не лише тіло, а й розум?

Щоб тримати у формі розум, я люблю працювати та вирішувати багато завдань одночасно. При перевантаженні мені вистачає одного вихідного, щоб помовчати та побути вдома.

І насамкінець: як любите проводити вільний час осінніми вечорами?

Я або працюю, або гуляю з Рольчиком. Найпрекрасніший вечір – це вечір удома.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також