Веснянки хною: чи може тренд з TikTok бути небезпечним для шкіри

Веснушки хной: может ли тренд с TikTok быть опасным для кожи

Б'юті-тренди з соцмереж мають часто грайливий і привабливий вигляд на нашій шкірі. Але чи безпечно це? Сьогодні під прицілом тренд з TikTok на веснянки хною: чи можуть вони нанести шкоду нашій шкірі та в яких випадках?

У той момент, коли соцмережі стали одним із найбільш потужних джерел впливу, вони почали задавати тренди і в б‘юті-сфері. Серед найбільш свіжих тенденцій з TikTok, що перекочували і в Instagram та реальне життя – тимчасові веснянки хною. Вірусну популярність ця мода здобула великою мірою завдяки простій техніці нанесення і доступності компонентів. Достатньо просто розвести натуральну хну з водою і пензликом зробити невеликі цятки на щоках і носі. Враховуючи те, що хну часто використовують для тимчасового татуажу шкіри, такий макіяж може здатися навіть і безневинним. Проте як і серед усіх тенденцій, що прийшли з непевного онлайн-простору, тренд на веснянки має певні ризики для здоров‘я. На думку дерматологів, сама техніка нанесення веснянок ніколи не призведе до проблем зі шкірою, але хна викликає досить багато запитань.

@aaashleyk

I was so nervous bc they WERE BRIGHT ORANGE yesterday but now they turned brown omfg #freckles #vibes #diy 😤

♬ Sunny – Young Wave!

Найбільш важливим нюансом у створенні тимчасових веснянок є походження хни, що наноситься на обличчя. Річ у тому, що багато видів хни, яка продається на ринку, розроблені спеціально для використання на волоссі. Потрапляючи на шкіру, речовина може спричинити найрізноманітніші проблеми зі шкірою: від почервонінь, свербіння і контактної алергії, до серйозних дерматологічних захворювань. Тому при виборі хни для повторення тренду з TikTok варто звертати увагу на декілька нюансів.

Походження і призначення. Завжди уважно читайте етикетку на баночці  з хною. Виробники часто вказують, для чого саме призначений власне їхній продукт і нерідко дають рекомендації з використання. У випадку, якщо ви хочете 100% безпеки для шкіри, звертайтесь за хною до майстрів татуажу: вони переважно пропонують лише професійну сертифіковану продукцію.

Запах. Неякісну, потенційно небезпечну для шкіри хну можна легко розпізнати за запахом: при відкриванні упаковки чи баночки ви почуєте різкий неприємний запах, який трішки нагадує бензин. Природний барвник хни повинен нагадувати нам аромат лаванди, евкаліпту або інших ефірних олій, чи бути нейтральним за запахом. Але точно не переносити нас думками на заправку. Лише приємну на запах хну можна використовувати для обличчя.

Ціна. Виготовлення порошку натуральної хни потребує неабияких зусиль, відповідно цей продукт не може коштувати надто дешево. Якісна хна, яку можна використовувати для обличчя, повинна коштувати не дешевше ніж 150 грн за 100 грамів. Така сума не б‘є по кишені, але значно знижує ризик зараження шкіри.

@daisyjelley

Faux freckles by @vivis_makeup ✨ I can’t wait for my own freckles to come out more in the sun ☀️ #makeup #freckles #sunkissedlook

♬ falling – Oof

Універсальне правило: перед тим, як проводити будь-які незвичні маніпуляції зі шкірою, необхідно провести тест на алергію на зап‘ясті. У випадку з хною це важливо зробити і для того, щоб побачити наскільки довго речовина тримається на шкірі та як саме вимивається. Це вбереже від незручних ситуацій у вигляді цяток хни на обличчі в недоречний час.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також