Всесвітній день боротьби з гепатитом: як вберегтися від вірусної хвороби

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Всесвітній день боротьби з гепатитом: як вберегтися від вірусної хвороби

28 липня у багатьох країнах світу визнане Всесвітнім днем боротьби з гепатитом — вірусною хворобою, яка вбиває безліч людей. У цей день редакція Beauty HUB вирішила розповісти про те, як передається гепатит і як уникнути підступної недуги.

Гепатити різного типу щороку вбивають більше людей, ніж ВІЛ/СНІД. На думку медиків, левова частка летальних випадків трапляється саме через необізнаність населення. Не всі в курсі, що таке гепатит і як він передається. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я вирішила зробити 28 липня днем боротьби з гепатитом і розповсюджувати інформацію про хворобу.

Експерти стверджують, що інформація — найефективніша зброя у питанні боротьби з вірусними захворюваннями. Бо вона допомагає не просто вилікувати, а уникнути їх.

Що таке гепатит

Всесвітній день боротьби з гепатитом: як вберегтися від вірусної хвороби

Гепатитом називають запальне захворювання, яке вражає печінку й пошкоджує її клітини. Виділяють п’ять основних типів вірусів цієї хвороби: А, В, С, D і Е. Різні типи гепатиту можуть спричиняти інші симптоми й передаються іншими способами. Наприклад, у той час, як гепатити типів А та Е спричиняють гостру форму, але у більшості випадків без проблем лікуються, то типи В і С можуть призводити до розвитку хронічного запалення печінки у мільйонів людей і є однією з головних причин цирозу та раку печінки.

Як передається гепатит

Всесвітній день боротьби з гепатитом: як вберегтися від вірусної хвороби

Різні типи гепатиту передаються різними способами. Гепатитом A та Е можна заразитися через необроблені харчові продукти (зокрема м’ясо та рибу) або забруднену воду.

Гепатит типів В і С передається через біологічні рідини організму. Тобто інфекцію можна підхопити через незахищений статевий акт, а також у випадках, коли кров або слина інфікованої людини потрапить в організм через порізи.

Найчастіше гепатитом заражають недобросовісні майстри в салонах краси, які не дезінфікують ножиці, або інші гострі прилади після кожного клієнта. Буквально одна крапля крові інфікованого на інструменті може протягом двох тижнів заражати інших людей через задирки на нігтях, подряпані прищики або інші мікротравми, які інколи навіть складно помітити неозброєним оком. Ось вам і причина, чому навіть до вибору майстра манікюру варто ставитися вкрай серйозно.

Гепатит можна підхопити також у стоматології. Інструмент зі слиною зараженого у вашому роті — прямий шлях до хвороби. Також шприци для ін’єкцій, використані повторно, можуть стати причиною зараження вірусом. Гепатит інколи передається від матері до дитини під час пологів.

Симптоми гепатиту

Всесвітній день боротьби з гепатитом: як вберегтися від вірусної хвороби

Гепатит — дуже підступне захворювання, бо часто воно не спричиняє яскраво виражених симптомів. У деяких випадках після зараження може підвищуватися температура, виникати головний біль або надмірна втомлюваність. Але оскільки симптоми дуже нагадують звичну застуду, часто їм не надається особливого значення.

Усі типи гепатиту можуть призводити до пожовтіння шкіри й очей (жовтяниці), потемніння сечі, нудоти й болю або дискомфорту в животі. Навіть один із цих симптомів — це привід звернутися до лікаря і здати аналізи, які визначають наявність у крові вірусів гепатиту.

Лікується гепатит виключно під наглядом лікаря.

Як вберегтися від гепатиту

Всесвітній день боротьби з гепатитом: як вберегтися від вірусної хвороби

Найбільш надійний варіант, як вберегти себе і своїх дітей від гепатиту — вакцина. Існують ефективні препарати для профілактики вірусного гепатиту A, B і E, а також В. Якщо щеплення — не ваш варіант, тоді не лінуйтеся раз на рік проходити медичний огляд і здавати аналізи. Навіть якщо ви ненароком підхопите захворювання, сучасні методики дозволяють вивести з організму вірус і прибрати всі його наслідки впродовж трьох місяців. Але лише в тому випадку, якщо хворобу було помічено вчасно.

Ще один спосіб вберегтися від гепатиту — обережність. Для того, аби уникнути хвороби, слід обслуговуватися лише в перевірених салонах краси та медичних центрах. Не соромтеся перепитати про стерильність інструменту, яким вам роблять манікюр чи педикюр, вищипують брови тощо. Мова йде перш за все про здоров’я й безпеку вас і ваших дітей. Не слід позичати ножиці, бритви, епілятори чи інші потенційно травматичні інструменти навіть у близьких друзів (хіба, якщо ви з друзями обмінюєтесь медичними довідками).

Обережними потрібно бути і з харчовими продуктами. Не можна пити воду невідомого походження, їсти м’ясо, рибу або інші необроблені продукти в неперевірених місцях. Особливо в подорожах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також