Виправлення прикусу: брекети, капи, пластини

  • Halloween

  • Рожевий жовтень

  • Барберінг

  • Трихологія

  • Акне

Щоб домогтися гарної посмішки, багатьом доводиться прикладати чимало зусиль. Хтось носить брекети, хтось капи, а хтось віддає перевагу виключно пластині. Який вибір зробити і в чому відмінність цих засобів, розповідає експерт.

Правильний прикус – запорука не тільки красивої посмішки, але і повноцінної працездатності щелепи. Нормою вважається ортогнатичний прикус, за якого нижні зуби прикриваються верхніми не більше ніж на третину. Такий вид прикусу має більша частина людства. А ось неправильний прикус, на жаль, може стати причиною щілин між зубами, надмірного нависання верхнього зубного ряду, а також верхньої дуги, що кидається в очі. Про те, як зрозуміти, який прикус ви маєте, а також про те, якою стоматологічною конструкцією краще вирівняти прикус, розповідає Роман Нисходовський.

Роман Нисходовский

Роман Нисходовський, лікар-стоматолог, ортопед, засновник освітнього центру «Невідкладні стани в стоматологічній практиці», власник Niskhodovsky clinic

– Як зрозуміти, що у вас неправильний прикус і варто звернутися до стоматолога?

– Визначити, який у вас прикус, досить просто. Існує кілька способів визначення.

Підійдіть до дзеркала і посміхніться. У вас неправильний прикус, якщо верхні або нижні зуби розташовано нерівно в ряду – вони заходять один на одного (скупчені зуби), розташовуються вище або нижче відносно один одного або ж є проміжки між зубами.

Посміхніться. Візуально розділіть коронку нижніх передніх зубів на три частини. Якщо верхні передні зуби перекривають нижні більше ніж на 1/3 або менше ніж на 1/3, прикус порушений.

Щільно зімкніть рот. У нормі зуби верхньої та нижньої щелепи (і жувальні, і різці) мають щільно контактувати один з одним, а верхня щелепа має перекривати нижню. Якщо зуби не змикаються зовсім або стоять стик в стик, прикус порушено.

Щільно зімкніть рот і подивіться на себе в дзеркало. Візуально проведіть лінію між очей через кінчик носа вниз до підборіддя. Якщо ви бачите, що підборіддя зміщено трохи або сильно ліворуч або праворуч щодо цієї лінії, прикус порушено.

Якщо у вас відсутній один або кілька зубів, якщо зуби прорізуються другим рядом, отже, їм не вистачає місця в зубному ряду. А це ознака того, що прикус порушено.

Якщо у вас кіфоз (викривлення хребта), який характеризується сутулою спиною, витягнутою вперед шиєю і нахиленою вперед головою, то, найімовірніше, нижня щелепа у вас розташована неправильно (вона зміщена назад). А це означає, що верхні та нижні зуби у вас точно сходяться неправильно. В цьому випадку потрібно в першу чергу лікувати спину.

брекеты

Нерівні зуби – показник неправильного прикусу?

– Неправильний прикус або, як ще кажуть, криві/нерівні зуби – це неправильне розташування зубів верхньої або нижньої щелепи. Наслідками такої аномалії може стати значне порушення зубощелепної системи, а також інших порушень як морфологічних, так і естетичних!

– Яка різниця між брекетами, пластинкою і капою?

– Різниця між брекетами, капою і пластинкою полягає в такому.

Брекети являють собою незнімну конструкцію, яка за допомогою спеціальних замків і металевої дуги кріпиться до щелепи і не знімається протягом усього циклу лікування. Пластинка – знімна система. За необхідності пацієнт сам може знімати її перед відповідальними заходами, а також під час прийому їжі.

Пластинка більш показана дітям і підліткам, ніж дорослим пацієнтам. Це обумовлено малою ефективністю при запущених стадіях захворювання, тобто пластинка виправляє незначні проблеми викривлення зубів. Брекети ефективно функціонують за рахунок більш сильного тиску у дорослих пацієнтів, але також показані й дітям. Коригувальна пластина не здатна переміщати щелепні ряди. Її завдання утримати зуби в певному положенні. Брекети активно корегують весь зубний ряд, позбавляють скупченості, а також навпаки усувають великі проміжки між зубами. Простіше кажучи, у брекетів і пластин абсолютно різні завдання і функції, тому і вибір залежить не від пацієнта, а патології зубів, прикусу і віку.

Капи (капи), їх ще називають елайнери, – це відносно нова альтернатива брекет-систем. Капи використовуються не тільки для виправлення паталогій прикусу, а й як підтримувальні заходи після зняття брекетів. Ортодонтичні капи призначені для виправлення незначних дефектів зубів. Вони показані в основному дорослим і підліткам старшого віку.

капа

– В якому віці необхідно виправляти прикус?

– Зараз можна виправляти зуби в будь-якому віці. Але якщо займатися проблемою в юнацькому віці, то лікування буде більш швидким і максимально ефективним

– Яка тривалість використання брекетів, пластинки і капи?

– Термін лікування залежить від віку і діагнозу, період носіння брекетів, капи та пластинки завжди встановлюється лікарем. Мінімальний термін лікування становить 6 місяців, максимальний – 2 роки.

– Після проходження курсу лікування за допомогою брекетів, пластинки або капи є ймовірність того, що прикус повернеться в первинний вигляд?

– Зустрічається таке нечасто, але якщо ви раніше необхідного терміну зняли брекети або недобросовісно носили капи, то зуби можуть знову роз’їхатися. В такому випадку неправильне положення зубів можна виправити брекетами повторно. Аби вирішити, що робити в конкретному випадку, потрібно звернутися до лікаря-ортодонта.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також