Як кофеїн насправді впливає на вашу шкіру

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Без чашки міцної кави з ранку часом не обійтися. Він допомагає підбадьоритися і дає прилив енергії. Але як щодо впливу кави на шкіру? На це питання у нас є відповіді експерта.

Чарівний еліксир, в миру відомий як кава, зазвичай представляється нам необхідністю, адже без нього складно прокинутися і нормально функціонувати весь день. І так, дослідження показують, що кава дійсно корисна і для нашого мозку, і для нашої нервової системи (але в допустимих нормах). Однак коли мова заходить про вплив кофеїну на шкіру, все стає трохи похмуріше. Деякі кажуть, що кава може посилити акне і сухість, в той час як інші стверджують, що кофеїн навпаки позитивно впливає на шкіру.

Що говорить наука?

Користь кофеїну для шкіри

Незалежно від того, що ви думаєте про те, як кава впливає на зовнішній вигляд шкіри, ви повинні знати, що напій може вплинути і на те, що відбувається під її поверхнею. Згідно з недавнім дослідженням, опублікованим в журналі Національного інституту раку, вживання допустимої кількості кави пов’язане зі зниженням частоти розвитку ракової меланоми. У дослідженні, проведеному протягом десяти з половиною років, вчені проаналізували харчові звички майже 450 000 людей, і те, що вони виявили, було дивним. У тих, хто вживав більше чотирьох чашок кави на день, ризик розвитку злоякісної меланоми на 20% нижче, ніж у тих, хто не вживає кави зовсім (слід зазначити, що це відноситься до звичайного кави, а не до кави без кофеїну і напоїв з добавками).

Крім того, варто пам’ятати про те, що кава багата антиоксидантами. Дослідження 2005 року показало, що кава є джерелом антиоксидантів номер один в раціоні американців. Звичайно, це не означає, що в ній міститься більше антиоксидантів, ніж в ягодах, фруктах і овочах – просто жителі США споживають більше кави, ніж корисної їжі. Дієта, багата антиоксидантами, може допомогти поліпшити здоров’я шкіри, але дослідження фактичного процесу поглинання і використання антиоксидантів в організмі все ще триває. Поки відомо, що антиоксиданти борються з вільними радикалами, а вільні радикали викликають старіння. Таким чином, антиоксиданти повинні допомогти боротися зі старінням, хоча вчені в цьому дослідженні говорять про те, що кофеїн краще застосовувати місцево. Тобто в складі кремів, сироваток і масок. Місцеве і прицільне використання антиоксидантів допоможе зберегти здоров’я і молодість шкіри набагато краще, так як косметичні продукти з кофеїном позбавлені всіх шкідливих речовин для організму, які можуть міститися в каві.

читайте також

Інші дослідження показують, що надлишок кофеїну може зневоднювати шкіру і посилює акне.

Шкода кофеїну для шкіри

Про негативні наслідки впливу кофеїну на шкіру розповідає нутриціолог Софія Рожко.

София Рожко
– Кава викликає гіперадреналізм. Цей напій стимулює наднирники виробляти гормони стресу. Цими гормонами є кортизол, адреналін і норадреналін. Зазвичай наше тіло виробляє ці гормони у відповідь на стресові фактори: проблемні події, агресивних людей або речі, які змушують нас хвилюватися, і це – лише деякі з них. Потім, коли ми більше не відчуваємо стрес, наше тіло повертається в більш розслаблений стан, відомий як режим парасимпатичної нервової системи, де наші гормони стресу знижуються. Але в сучасному суспільстві більшість людей весь час знаходяться в стані низького рівня стресу, який відомий як хронічний стрес.

Проблема тут в тому, що кава збільшує реакцію вашого організму на стрес, а це означає, що ваше тіло виробляє більше кортизолу, адреналіну і норадреналіну, ніж потрібно, принаймні, вдвічі більшу за нормальну кількість.

Ці гормони, особливо кортизол, призводять до появи прищів.

Що ще гірше, гормони стресу також змушують організм виробляти надлишок інсуліну, а він викликає реакції в нашому тілі, які збільшують ймовірність і серйозність висипань на шкірі.

Через високу кислотність кава псує кишкову флору. Це означає, що кислота вбиває корисні бактерії вашого шлунку, залишаючи місце для патогенних бактерій, які будуть процвітати без контролю. Цей стан відомий як дисбактеріоз.

Він впливає на здатність вашого організму поглинати поживні речовини з їжі і виробляти вітаміни групи В, що в кінцевому результаті впливає на ваш загальний стан здоров’я. Ваша шкіра та інші органи потребують поживних речовин, щоб бути здоровими і нормально функціонувати, і це те, в чому нам допомагає хороша кишкова флора. Коли вона порушена, ви стикаєтеся з ризиком дефіциту поживних речовин, порушення всмоктування їжі, кишки, що протікає, та інших проблем з травленням, включаючи стан шкіри, що призводить до появи прищів, а також сухості шкіри.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також