Застосування PRP-терапії в стоматології після хірургічних операцій

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Плазмоліфтинг зубів, або PRP-терапія в стоматології, – це прогресивна медична технологія, яка сприяє регенерації (відновленню) тканин і допомагає прискорювати їх загоєння. Як відбувається процедура і в чому її переваги, з'ясовуємо разом з лікарем.

Сьогодні PRP-терапія активно використовується під час імплантації та проведення остеопластичних і щелепно-лицьових операцій, а також для лікування низки захворювань, пов’язаних з зубами. Детальніше про популярні сучасні технології ми вирішили розпитати лікаря стоматолога-терапевта топової стоматології IDEALE Кайгородову Олену Олегівну.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Топовая Стоматология 𝐈𝐃𝐄𝐀𝐋𝐄 🦷 (@ideale_stom_ua)

– Олено, розкажіть, що таке Platelet Rich Plasma, на якій ґрунтується PRP-терапія.

– PRP (Platelet Rich Plasma) – плазма крові, збагачена тромбоцитами. PRP-терапія – новий дієвий метод лікування в стоматології (а також у цій сфері медицини), заснований на використанні аутоплазми, збагаченої тромбоцитами.

– Для чого ця технологія застосовується в стоматології?

– На сьогодні ця технологія найбільш широко використовується в стоматології та косметології. Зокрема, в стоматології збагачена тромбоцитами плазма використовується для:

– усунення запалення і кровоточивості ясен;

– зміцнення тканин пародонта;

– усунення неприємного запаху з рота;

– зміцнення зуба в лунці, запобігання розхитуванню зубів;

– для лікування пародонтиту та підтримання ремісії;

– в комплексі під час лікування періодонтиту;

– під час імплантації (для стимуляції приживлення імплантату);

– для прискорення загоєння кісткових і м’яких тканин після щелепно-лицьових операцій;

– під час сучасних хірургічних стоматологічних маніпуляцій (атипове видалення зубів мудрості, остеопластика, синус-ліфтинг, пародонтологічні операції).

Лечение зубов

читайте також

.

– Розкажіть про переваги використання PRP-терапії і який ефект від неї очікувати.

– PRP-терапія на сьогодні єдина методика лікування фракціями крові, дозволена на території України. Основна перевага цього методу – це повна біосумісність плазми власної крові з тканинами організму. І як наслідок – мінімальний ризик негативних реакцій організму, в тому числі алергічних і мутагенних.

PRP-терапія сприяє регенерації та швидкому відновленню ясен і кістки, зменшує післяопераційний набряк м’яких тканин, зменшує больовий синдром, прискорює загоєння тканин після хірургічних втручань (в тому числі у пацієнтів із цукровим діабетом).

– На чому засновано її лікувальний ефект?

– Процеси регенерації в тканинах під час проведення PRP-терапії зумовлені високою концентрацією тромбоцитів в отриманій плазмі. Тромбоцити – це формені елементи крові, які під час руйнування вивільняють фактори росту. Фактори росту притягують стовбурні клітини з депо до проблемної ділянки. І в такий спосіб запускаються процеси відновлення, формування матриксу колагену і кістки, активації місцевого імунітету.

– У чому особливості проведення процедури і з яких етапів вона складається?

– PRP-терапія проводиться в кілька етапів.

1) У пацієнта береться кров з вени (близько 30-60 мл).

2) Пробірку з кров’ю поміщають в спеціальну центрифугу, проганяють і отримують дві фракції плазми – збагачену тромбоцитами і бідну тромбоцитами. Також можна отримати згусток фібрину, багатий тромбоцитами.

3) Потім плазма у вигляді ін’єкції вводиться в операційну область, в певні ділянки ясен або згусток поміщається в порожнину, де має утворитися кісткова тканина.

Під час використання цього методу в пародонтології перед початком курсу завжди здійснюється професійна гігієна порожнини рота. Курс лікування проводиться протягом тижня і передбачає 2-3 процедури з інтервалом 1-2 дні між сеансами. Для профілактики процедура проводиться раз на три місяці.

Рентген зубов

– Чи існують протипоказання або вікові обмеження до застосування PRP?

– Є низка протипоказань до цієї методики. А саме:

 • онкологічні захворювання;
 •  низький рівень тромбоцитів;
 •  захворювання крові;
 •  алергія на антикоагулянт (натрій-гепарин);
 •  шкірні інфекції;
 •  психічні захворювання.

Для довідки

IDEALE – це топова стоматологія в Києві, яку вибирають українські зірки, політики, інфлюенсери і сім’ї, які усвідомлюють важливість красивої та здорової посмішки. Клініка працює виключно з використанням матеріалів, цифрового і 3D-обладнання провідних світових лідерів сучасної стоматології. Власниками клініки IDEALE є сімейна пара Олексій та Наталя Мухіни.

Алексей и Наталья Мухины

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також