3 експрес-методи: як швидко позбутися головного болю

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

як швидко позбутися головного болю

Найбільший недолік головного болю полягає в його буденності та несвоєчасності. Проте ця проблема має декілька простих і доволі швидких шляхів вирішення, які можна застосовувати будь-де.

Проблема головного болю знайома всім і кожному: нав’язливий дискомфорт може з’явитися в будь-яку хвилину і тривати від декількох хвилин до цілої доби.

Погане самопочуття може з легкістю зірвати важливі плани, пов’язані з роботою, оскільки тверезо думати при мігренях завдання не з легких. Насолоджуватись чудовим відпочинком з рідними в компанії головного болю теж доволі складно. Причин головного болю може бути безліч: іноді він є наслідком медичних захворювань, але часто це просто результат стресу, зневоднення, недоспаної ночі або просто фізичного перенавантаження.

Якщо ви помічаєте за собою хронічні головні болі, дуже важливо налагодити режим сну (не менше, ніж 7-8 годин на добу), частіше провітрювати приміщення, в якому ви проводите найбільшу частину свого дня, а також хоча б раз на день виходити на пішохідну прогулянку. Важливо також правильно харчуватися, адже головний біль може бути сигналом організму про нестачу вітамінів та мінералів. Це базові правила, яких потрібно дотримуватися щодня протягом тривалого часу, але бувають ситуації, коли головного болю необхідно позбутися терміново. Для цього редакція Beauty HUB зібрала три експрес-методи, які допоможуть позбутися дискомфорту за декілька хвилин. 

як швидко позбутися головного болю

Дихальні вправи

Глибоке дихання діє на наш організм як фізичне, психічне та емоційне перезавантаження. З біологічної точки зору це пояснюється дуже просто: коли ми вдихаємо максимальний об’єм повітря, альвеоли (повітряні мішечки в легенях) наповнюються “під зав’язку” і подають  мозку сигнал про те, що наш організм повністю забезпечений життєво необхідною речовиною. Від цього у нас з’являється відчуття безпеки і комфорту, м’язи приходять в тонус, і головний біль минає.

Для того, аби збільшити прилив кисню до головного мозку, необхідно повторити наступний ритуал:

 • повільно вдихніть носом, втягуючи живіт і розширюючи натомість грудну клітку;
 • вдихнувши максимум повітря, постарайтесь максимально розслабити тіло;
 • легко видихніть за допомогою рота все повітря;
 • повторіть ритуал мінімум 10 разів.

Ароматерапія

Одним із найбільш ефективних експрес-методів, який допомагає швидко позбутися головного болю, є використання ефірних олій. Ефірні олії евкаліпту, розмарину, сандалового дерева, лаванди, а також м’яти і ромашки приводять у тонус нервову систему і знімають дискомфорт буквально за кілька хвилин. Необхідно нанести декілька крапель будь-якої ефірної олії (або міксу різних варіантів) на кінчики пальців, розтерти для того, щоб розкрити заспокійливий аромат, і зробити пальцями легкий масаж голови в місцях, де відчувається найсильніший біль. Якщо дискомфорт відчувається у всій голові, то слід добре промасувати скроні і потилицю.

Точковий масаж голови

Експрес-метод лікування сильного болю самомасаж найбільш чутливих точок голови, під назвою акупресура. Це традиційний для східної медицини точковий масаж, який можна зробити в будь-якому місці та положенні. Необхідно м’якими круговими рухами промасувати наступні місця: точку, що знаходиться посередині між бровами, там, де перенісся перетікає в лоб, потім плавно перейти в зону під бровами і масажувати її не більше однієї хвилини легким натисненням за годинниковою стрілкою. Далі необхідно промасажувати зони з обох боків біля кінчика носа і задню частину голови за вухами.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також