Стреси і шкірні захворювання: в чому їх зв’язок та як це побороти

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Оскільки останнім часом чи не всі жителі нашої планети страждають від постійної тривоги та частих стресів (привіт, Covid-19 і війна!), вартує розібратися, як це може вплинути на стан нашої шкіри.

“Якщо ви наповнені зсередини хорошими думками, вони будуть проявлятися сяйвом на вашому обличчі і даруватимуть прекрасний зовнішній вигляд“, ця цитата Роальда Дала, незважаючи на свій поетичний характер, абсолютно правдива з дерматологічної точки зору: позитивний настрій завжди проявляється в сяючій шкірі. Відповідно, наслідком тривог і частих стресів може стати тьмяний колір шкіри, а нерідко і серйозні дерматологічні хвороби.

Як тривога впливає на нашу шкіру

За останні декілька років стрімко розвинулася така галузь дерматології, як психодерматологія, що займається встановленням зв’язків між психікою та шкірою людини, а також лікуванням шкірних хвороб психіатричними методами. Це підтверджує те, що стреси та тривоги, які ми дуже часто переживаємо в сучасному світі, провокують багато проблем зі шкірою. Спеціалісти знаходять все більше взаємозв’язків між тривогою і такими захворюваннями, як вугрова висипка, екзема, кропив’янка, псоріаз, розацеа, а однією з причин свербіжу, надмірної пітливості, кропивниці, називають постійну психоемоційну напругу. Занепокоєння та обсесивно-компульсивні розлади натомість  втілюються в глибоких мімічних зморшках.

На думку психодерматологів почуття емоційного переживання призводить до вивільнення гормону стресу (кортизолу) і тим самим провокує появу запальних процесів на шкірі і руйнування її захисного бар’єру. Також під дією стресу дає збій робота імунної системи, і організм стає більш вразливим до потрапляння інфекцій, в тому числі і шкірних.

Стрессы и кожные заболевания: в чем их связь и как это побороть

Як побороти проблеми зі шкірою, викликані стресами

Серйозні шкірні захворювання, спровоковані стресами, необхідно лікувати виключно під наглядом лікаря тільки так можна ефективно усунути проблему без негативних наслідків. Але разом із приписами лікаря, а також у випадках, коли проблеми зі шкірою не мають чітко окресленого характеру, варто дотримуватися базових рекомендацій психодерматологів.

Не забувайте про воду! Правильний водний баланс в людському тілі впливає абсолютно на всі процеси нашого організму, включаючи гормони стресу і, звісно, здоровий колір і тонус шкіри. Випивайте щонайменше два з половиною літри рідини на день, щоб підтримувати правильний водний баланс і тримати гормони в нормі.

Виділяйте достатньо часу для сну. Шалений ритм дуже часто не залишає нам часу для сну. Проте дуже важливо спати як мінімум 8 годин на день, щоб дати можливість нервовій системі відновитися і менше піддаватися впливу стресів. Клітини шкіри не менше потребують якісного та здорового відпочинку.

Інвестуйте в масажери для обличчя. Виділивши час для масажу обличчя, можна вбити відразу двох зайців. Так, ви покращуєте стан шкіри, пришвидшуючи кровообіг, тонізуючи шкіру і стимулюючи вироблення колагену, та водночас маєте змогу порелаксувати усім тілом і позбутись негативу, накопиченого за цілий день. 

Налагодьте раціон харчування. Не слід забувати про міцний взаємозв’язок шлунково-кишкового тракту, мозку та шкіри. Природний баланс кишківника може порушуватись стресами, що натомість сприяє розвитку запальних процесів на шкірі, а недостатня кількість вітамінів в організмі має здатність підігрівати рівень тривоги. Щоб розірвати це порочне коло, виділіть час на формування здорових харчових звичок, а також, здайте аналіз на баланс вітамінів і мінералів в організмі. 

Подружіться з собою. Хороші стосунки з самим собою основа всіх основ. Тільки вміння вести діалог і домовлятися з собою, а також, пізнання того, що може вивести вас із рівноваги, допоможуть не піддаватись стресам та тривогам. Як би це дивно не звучало, але психодерматологами доведено, що подібна внутрішня рівновага дуже сприятливо відбивається на шкірі.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також