Антиоксиданти в догляді за шкірою влітку: як працюють і навіщо потрібні

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Зараз питання про те, як правильно доглядати за шкірою влітку, актуальне як ніколи. Наш колумніст Наталія Деркач, кандидатка медичних наук, засновниця брендів Instytutum і Hyalual, розповіла, чим хороші антиоксиданти для шкіри і яку користь вони мають у спектоний сезон.

Якщо є компоненти, без яких не обійтися влітку, – це антиоксиданти. Вони захищають від негативного впливу довкілля та працюють зі шкірою на клітинному рівні, стимулюючи регенерацію і запускаючи обмінні процеси, а відповідно, покращують загальний стан шкіри. З’ясуймо, як вони працюють і чому так потрібні саме зараз.

Наталія ДеркачInstagram: @nataliia.md

Що відбувається зі шкірою влітку

Одна з актуальних теорій старіння – вільнорадикальна. З киснем в організм потрапляють вільні радикали – оксиданти. Це молекули кисню з неспареним електроном, який вони намагаються «здобути» з сусідніх клітин. Щоб отримати цей електрон, вони «атакують» клітини, запускають процеси окислення – в ДНК, білках (колаген, еластин) і ліпідах (клітинних мембранах). Цей стан називається оксидативним (або окислювальним) стресом.

Оксидативний стрес

Від надлишку вільних радикалів сповільнюється природний синтез колагену й еластину і прискорюються процеси старіння. В результаті виникають зморшки, шкіра втрачає тонус, погіршується колір обличчя. Влітку, коли ми проводимо на вулиці набагато більше часу, проблема ускладнюється.

Боротися можна за допомогою антиоксидантів. Вони заповнюють відсутній електрон, нейтралізуючи у такий спосіб вільні радикали. Але тих, які ми можемо отримати з їжею і в добавках, критично мало, і саме в шкіру в достатній кількості вони не потрапляють. Тому влітку нам потрібна антиоксидантна косметика. Дослідження підтверджують, що додавання антиоксидантів до щоденного догляду допомагає знизити шкідливий вплив вільних радикалів і «вилікувати» шкіру від оксидативного стресу.

Антиоксиданти и вільні радикали

читайте також

Переваги використання антиоксидантів

1. Вони ефективно усувають ознаки старіння шкіри.

Окислювальні процеси руйнують колаген, перешкоджають природному процесу відновлення шкіри і спричиняють запалення – від цього виникають дрібні складки, зморшки, в’ялість шкіри, висипання і пігментні плями. Усуваючи вільні радикали, антиоксиданти надають шкірі більш молодий і свіжий вигляд.

2. Вони сповільнюють фотостаріння.

Всі антиоксиданти мають протизапальні властивості, а отже – притупляють запальні реакції під час контакту з ультрафіолетом і забезпечують посилений захист від фотостаріння.

3. Вони стимулюють регенерацію шкіри.

Запальні процеси сповільнюють здатність шкіри до відновлення. Усуваючи запалення, антиоксиданти прибирають видимі пошкодження шкіри і допомагають відновити її регенеративні здібності. Деякі антиоксиданти, наприклад, вітамін С, стимулюють вироблення колагену, який дуже важливий для підтримки здорового стану шкіри.

4. Вони вирівнюють тон обличчя.

Вільні радикали і часте перебування на сонці стимулюють надмірне вироблення меланіну, від чого виникають пігментні плями, псується тон і текстура шкіри. Усуваючи фотопошкодження, антиоксиданти перешкоджають виникненню гіперпігментації. Деякі з них (той самий вітамін С) заодно сповільнюють вироблення меланіну.

Виходячи з моєї практики, найкраще антиоксиданти працюють у продуктах для інтенсивного догляду – висококонцентрованих сироватках. Влітку використовуємо їх з ранку, аби захистити шкіру протягом усього дня, а заодно – уникнути негативних наслідків восени.

Літні маст-хеви для шкіри

З обов’язкових антиоксидантів на літо я виділяю три.

Вітамін С (THD) розгладжує шкіру, вирівнює тон обличчя, має протизапальну дію. У догляді за шкірою його застосовують давно. Але на 100 компаній тільки 3-5 використовують формули, які дійсно працюють. Річ у тім, що вітамін С швидко окислюється і розпадається. Коли інгредієнт нестабільний, він не працює і провокує подразнення. Тому важливою є правильна упаковка – непрозорі флакончики з помпою перешкоджають окисленню вітаміну С.

Ще вітамін С буває водо- (аскорбінова кислота) і жиророзчинний (його позначають THD). Жиророзчинний – сильніше приблизно разів у 50, до того ж тільки він може проникнути досить глибоко в шкіру, минаючи захисну водно-ліпідну мембрану. І ще важлива концентрація, оптимальна для вітаміну С, – 15%.

Вітамін Е (токоферол) ще називають «вітаміном молодості». Він відмінно поєднується з С: продукти з цією комбінацією компонентів відмінно зволожують, освітлюють і захищають від вільних радикалів. Вітамін Е захищає захисну мантію шкіри і знижує шкідливий вплив УФ-променів. А ще – підвищує здатність клітин до регенерації, покращує їх насичення киснем і стимулює вироблення колагену, надаючи шкірі більш молодий і свіжий вигляд.

Ніацинамід (нікотинамід, нікотинова кислота) – це похідна вітаміну B3, який виробляється в організмі природним шляхом. З віком його синтез сповільнюється, що, до речі, також називають серед причин старіння шкіри.

Ніацинамід добре працює і з сухою, і з жирною шкірою, і до того ж некомедогенний. Він відмінно бореться з гіперпігментацією, стимулює вироблення колагену, покращує захисні функції шкіри і зменшує дрібні зморшки. Він також знижує трансепідермальну втрату вологи, заспокоює і має протизапальну дію. Єдиний його мінус – у специфічному запаху, до якого потрібно буде звикнути. Хоча це на любителя, звичайно. Мені не заважає.

І пам’ятаємо про техніку безпеки: під час використання продуктів з цими компонентами обов’язково користуємося сонцезахисними засобами SPF 50. Втім, хороший захист від сонця влітку – це взагалі б’юті-правило №1 ☺

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також