Вітамін С для молодості шкіри: як вибрати кращий засіб

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Освітлити і продовжити молодість – вітамін С може багато чого! Про його користь і засоби, які варто спробувати, говоримо в нашій статті.

Вітамін С – один з тих речовин, які досліджували від і до, і все одно вчені підкидають нам нові способи застосування аскорбінової кислоти для своїх потреб. Переваги місцевого застосування вітаміну С для догляду за шкірою добре вивчені. Речовина вважається однією з найсильніших антиоксидантів, яка, тим не менш, відмінно підходить для щоденного застосування. Цей вітамін може кардинально змінити вашу шкіру, і ефект від нього наростає з плином часу.

Користь вітаміну С для шкіри

 • Вітамін С необхідний для нормального функціонування клітин і шкірної тканини, він задіяний у синтезі колагену, підтримці міцності й цілісності шкіри, загоєнні ран і захисту від вільних радикалів і нівелюванні шкоди від УФ-променів.
 • Вітамін С є потужним антиоксидантом, який природно міститься в шкірі в високих концентраціях. Як антиоксидант, він окисляє (нейтралізує) вільні радикали в шкірі. Вільні радикали формуються від таких факторів, як сонце, забруднення повітря, стрес і куріння. Вони пошкоджують клітини ДНК, що може привести до передчасного старіння і раку шкіри.
 • Вітамін C також підвищує вироблення колагену і відновлює пошкоджені ділянки клітин, що допомагає зберегти шкіру більш пружною і молодою. Крім того, аскорбінова кислота також допомагає освітлити веснянки і пігментні плями і запобігти появі вікових плям.
 • Вітамін С чутливий до сонячних променів, але не так, як вітамін А. У поєднанні із сонцезахисним кремом аскорбінова кислота може посилити дію SPF і більш ефективно захистити шкіру від пошкодження УФ-променями. Тому її рекомендують використовувати навіть у денний час, але тільки в поєднанні із сонцезахисними засобами. І тому багато азіатських BB і CC-кремів з високим фактором захисту від UVA і UVB променів містять вітамін С. І тому багато азіатських жінок в свої 50 виглядають на 30.
 • Якщо для використання ретинолу та інших антиоксидантів ви можете бути занадто молодою, то для вітаміну С – ніколи. Його рекомендують використовувати навіть у 20-річному віці, якщо ви хочете надовго зберегти молодість шкіри.
 • Вітамін С найефективніше працює на поверхні шкіри, тому йому зовсім не обов’язково проникати в глибокі шари дерми. Але моментального ефекту чекати не варто, аскорбінова кислота діє в довгостроковій перспективі.

Вітамін С для молодості шкіри: як вибрати кращий засіб

Як вибрати кращий засіб з вітаміном С?

Не всі косметичні засоби для догляду з аскорбіновою кислотою однаково хороші. Існує 3 основні чинники, які необхідно враховувати при пошуку ідеального продукту: форма вітаміну С, формула засобу і концентрація.

Форма вітаміну С: у косметиці для догляду аскорбінова кислота може бути в різних формах: L-аскорбінова кислота, тетрагідроксідецил аскорбат, аскорбілпальмітат і аскорбілфосфат натрію. Але не всі з них рівні з точки зору стабільності й швидкості вбирання. Як з усіма активними інгредієнтами для догляду за шкірою, важливо, щоб засіб з вітаміном С мав хорошу біодоступність і проникнення. Іншими словами, важливо, щоб інгредієнт міг дістатися, куди потрібно, і якісно виконувати своє призначення. Більшість сироваток і кремів на б’юті-ринку містять вітамін С у формі L-аскорбінової кислоти, але деякі космецевтичні марки воліють використовувати більш складну ефірну форму – тетрагідроксідецил аскорбат. Ця форма може бути більш ефективною, але вона не така стабільна, у великих концентраціях викликає подразнення.

Концентрація: в основному це фактор сили дії кислоти. Рекомендована концентрація для домашнього догляду – 5-10% L-аскорбінової кислоти. Однак є засоби, які містять 15 або 20%. Висока концентрація інгредієнта значить, що в продукті немає інших активних інгредієнтів або ж є, але в мінімальній кількості. Косметологи рекомендують засоби з вітаміном С 5-15%, які містять інші антиоксиданти і бустери, такі як вітамін Е і ферулова кислота. Це підсилює дію всіх елементів продукту. Проте, все індивідуально. Якщо у вас з’являються подразнення і почервоніння від високої концентрації компонента, краще її зменшити. Навіть 5%-й вітамін С допоможе захистити шкіру від передчасного старіння.

Формула: дослідження показують, що поєднання вітаміну С з іншими антиоксидантами може підвищити його ефективність. Існує багато доказів того, що поєднання вітаміну С з вітаміном Е і феруловою кислотою сприяє значно сильнішому антиоксидантному ефекту. Такий склад найчастіше можна знайти в антиейдж-продуктах. Сам вітамін Е діє як антиоксидант, а також покращує функцію вітаміну С. Він також допомагає підтримувати захисний бар’єр шкіри в нормі. Ферулова кислота підсилює як вітамін С, так і вітамін Е. Глутатіон – це ще один антиоксидант, який взаємодіє з вітаміном С, допомагаючи стабілізувати його. Але і вітамін С самостійно дасть відмінні результати.

Кращі засоби з вітаміном С

KIEHL'S Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate 12.5% Vitamin C

KIEHL’S Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate 12.5% Vitamin C, об’єм 50 мл, орієнтовна ціна $62

Klairs Freshly Juiced Vitamin Drop

Klairs Freshly Juiced Vitamin Drop, об’єм 35 мл, орієнтовна ціна 870 грн

Clinique Fresh Pressed Daily Booster with Pure Vitamin C 10%

Clinique Fresh Pressed Daily Booster with Pure Vitamin C 10%, об’єм 8,5 мл бустера + 0,5 г пудри, орієнтовна ціна 690 грн

COSRX Triple C Lightning Liquid

COSRX Triple C Lightning Liquid, об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 750 грн

Drunk Elephant's C-Firma™ Day Serum

Drunk Elephant’s C-Firma ™ Day Serum, об’єм 30 мл, орієнтовна ціна $80

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також