Антиоксиданти в косметиці: які з них шукати на етикетці

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Світ науки відкрив для нас дуже багато антиоксидантів, в яких досить складно загубитися. Ми пройдемося по основним – складемо шпаргалку, яка допоможе вам знайти найкращі й потужні антиоксиданти в засобах, зрозуміти, які проблеми вони вирішують і як взаємодіють один з одним.

Що таке антиоксиданти і навіщо вони потрібні

Антиоксиданти – це речовини, що нейтралізують дію вільних радикалів (відходів життєдіяльності клітин), які діють на нашу шкіру із зовнішнього середовища, з’являються через шкідливі звички, неправильне харчування, стреси. Вони пошкоджують здорові клітини (забирають у них відсутні в собі молекули-електрони), шкіра старіє, в’яне і в підсумку виглядає погано, а відображення в дзеркалі вже не радує. Щоб цього уникнути, для вільних радикалів існують антагоністи – це антиоксиданти.

лучшие антиоксиданты

Кращі антиоксиданти в косметиці, їхні функції і сумісність один з одним

Розібратися, які антиоксиданти необхідні для нашої шкіри, редакції Beauty HUB допомогла Оксана Пашковська, лікарка-дерматологиня, спеціалістка з естетичного вдосконалення обличчя https://www.instagram.com/doctorpashkovskaya. Далі – експертний рейтинг антиоксидантів, який стане відмінною шпаргалкою, щоб, нарешті, запам’ятати, як антиоксиданти взаємодіють один з одним і які проблеми шкіри вони здатні вирішити.

Оксана Пашковская, врач косметолог
Вітамін С (аскорбінова кислота). Це дуже крутий компонент в кремах, різних сироватках для догляду за обличчям. Потрібно розуміти, що вітамін С нестійкий у зовнішньому середовищі. І взагалі всі антиоксиданти нестійкі при взаємодії з киснем: вони втрачають свою ефективність. Тому потрібно звертати увагу на те, щоб засіб з антиоксидантом був захищений від кисню: він повинен бути з помпою і міститися в темній непрозорій баночці. Вітамін С захищає від факторів зовнішнього середовища, допомагає синтезуватися власним колагену і еластину, тому дуже круто наносити його на ніч, коли шкіра активно відновлюється. Вітамін С освітлює шкіру. Його не потрібно застосовувати з вітаміном А. Я б не рекомендувала два цих антиоксиданти в одному засобі, особливо якщо чутлива шкіра.

Вітамін А (ретинол). Дуже модний стимулятор для шкіри, дозволяє їй підвищити пружність, освітлює, хороший стимулятор колагену і антивікової терапії. Єдиний момент – часто викликає подразнення, якщо знаходиться в активній своїй формі. Тому не рекомендовано його застосовувати з вітаміном С. Тобто або ми застосовуємо на ніч ретинол в засобі, або застосовуємо засіб з вітаміном С – потрібно визначитися.

Вітамін Е (токоферол). Він дуже любить компанію з вітаміном С: якщо у вашому кремі будуть обидва ці вітаміни, це хороший тандем для зволоження, освітлення і для антиоксидантного захисту. Дуже важливо, щоб засвоювався вітамін Е, необхідна присутність селену – ще одного антиоксиданту.

Селен. Він один з потужних мінералів, який допомагає вбиратися всім перелічених вище вітамінам (А, С і Е). Тому селен обов’язково повинен бути в складі сироваток.

Коензим Q10. Жиророзчинний, допомагає вбиратися всім вище зазначеним вітамінам. Дуже потужний стимулятор колагену. У сукупності з вітамінами і селеном цей компонент маст хев в антиоксидантну засобі.

Вітамін F. Це комплекс жирних кислот, і якщо шкіра схильна до сухості, подразнення, чутлива, то цей антиоксидант незамінний у складі. Його можна знайти на етикетці під кількома назвами: вітамін F, лінолева, ліноленова і арахінонова кислота.

Вітамін К. Просто незамінний для шкіри, схильної до куперозу – появи судинних зірочок, почервоніння. Вітамін К в складі буде зміцнювати стінки капілярів, судин. Я рекомендую на ніч використовувати сироватку з вітаміном К в такому випадку.

антиоксиданты в косметике

Екстракти рослин – антиоксиданти, які теж добре зарекомендували себе.

Екстракт виноградних кісточок (ресвератрол) – кращий з них. Це дуже частий компонент в антивіковій косметиці. Він містить відразу кілька антиоксидантів, які допомагають боротися з вільними радикалами і стимулюють оновлення шкіри. Дуже добре його застосовувати при активній інсоляції – наприклад, влітку, коли шкіра схильна до впливу сонячних променів. Допоможе зміцнити структуру і поліпшити зовнішній вигляд шкіри.

Екстракт зеленого чаю – ще один рослинний компонент, який містить багато антиоксидантів. Захищає наш власний колаген від руйнувань.

Гінко білоба. Зміцнює стінки судин, підходить для чутливої шкіри.

Каротиноїди. Це жиророзчинні антиоксиданти (наприклад, бетакаротин, лікопін), які прискорюють загоєння шкіри. Каротиноїди гарні в денних літніх засобах, коли шкіра часто буває на сонці. А також особливо необхідні в засобах, які містять SPF-фактори: каротиноїди посилюватимуть захист санблоків, створюючи безпечну «парасольку» для шкіри.

Біофлаваноїди. Це фітоестрогени. З певного віку жінкам певним курсом така косметика може бути показана.

Супероксиддисмутаза. Це фермент, який знешкоджує активні форми кисню. Гарний як в денних, так і нічних засобах.

Глутатіон. Його антиоксидантна роль полягає не тільки в боротьбі з вільними радикалами, а й у здатності відновлювати інші антиоксиданти. Оскільки вітамін С, Е і бетакаротин у боротьбі з вільними радикалами окислюються і вже самі стають руйнівними для шкіри, то завдання глутатіону – пожертвувати собою і реанімувати всіх антиоксидантних захисників.

Важливо: на що звернути увагу, обираючи косметику з антиоксидантами

По-перше, резюмуємо ще раз, що в комплексі з селеном повинні бути вітаміни: селен – їхній провідник вглиб шкіри.

По-друге, всі антиоксиданти повинні правильно зберігатися: яким би якісним не був склад, якщо цей крем взаємодіє з киснем, ніякі антиоксиданти цього не витримають.

По-третє, всі засоби повинні бути якісними і коректними за своїм складом (вміст вітаміну А і С в одному засобі може бути небезпечним – особливо для чутливої шкіри).

І врешті-решт, найважливіше – це, звісно, правильне харчування і достатня кількість антиоксидантів, які надходять в організм з їжею. І тільки потім – коректний домашній догляд.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також