Бджолиний віск у косметології: аргументи «за» чудокомпонент

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Бджолиний віск вважається найдавнішим засобом у косметології, аналога до якого не винайшли дотепер. В чому сила цього доісторичного компонента, розповідає Beauty HUB.

Велика кількість природних компонентів сьогодні витісняється синтетичними замінниками або лабораторно створеними інгредієнтами. Проте знайти аналоги до деяких покладів природи таки не вдається через їх високу біологічну активність та унікальний склад, розроблений самою матінкою-природою. Один з таких компонентів бджолиний віск. 

Бджолиний віск основний компонент косметики ще з часів Давнього Єгипту, коли використовували лише ті продукти, які на практиці показували свої лікувальні та цілющі властивості. З плином часу і розвитком технологій древнє судження про ефективність воску тільки підтверджується. До нього додаються також підтверджені факти про ідеальну сумісність з іншими компонентами, практично нульову алергенність і чи не найбагатший склад. І все це без жодних перебільшень.

Що таке бджолиний віск

Серед продуктів бджільництва, які завжди посідали особливе місце в косметології, найбагатшим компонентом вважається бджолиний віск. За дослідженнями вчених, виготовлення воску в бджолиних сім’ях доручають лише молодим комахам, організм яких сповнений корисних ферментів і білків. Бджоли виділяють віск спеціальними залозами і використовують його для побудови воскових сот перегородок, що забезпечують антибактеріальний та антисептичний ефект для меду, запобігають бродінню та надовго зберігають всі його корисні властивості. Також потомство бджіл зростає у спеціальних воскових пергах, оскільки він наділений живильними, стимулювальними компонентами й ароматичними речовинами, що сприятливо впливають на організм.

Кропіткий процес виготовлення воску вже вселяє до нього велику довіру, так само як і його склад. Віск це нероздільна суміш корисних ефірів, вільних жирних кислот, насичених вуглеводів, мінеральних солей і корисних ароматичних речовин. За даними французьких дослідників, у ньому містяться сильні антимікробні сполуки та дуже багато вітаміну А, а також є різні вітаміни, домішки пилку, прополісу, меду, які разом утворюють унікальну суміш з максимальною ефективністю.

Застосування воску бджолиного в косметології

Захисні і поживні властивості бджолиного воску, його здатність згущувати і стабілізувати все це знайшло застосування в косметології.

Ми нечасто зустрічаємо на упаковках чи рекламах косметики гучні заяви про вміст бджолиного воску. Не дивно, оскільки він ніколи не був активним компонентом, проте може міститися практично у всіх видах косметичних засобів: від очищувальних засобів, емульсій і кремів до стікових дезодорантів, масок і скрабів. Не виключення декоративна косметика: водостійкі туші для повік, кремові продукти також містять у складі віск. Цей компонент часто лежить в основі косметичних продуктів як база, натуральний згущувач, змішувач чи стабілізатор формул і за своєю ефективністю часто перевершує більшість синтетичних аналогів. 

Віск покращує структуру і консистенцію препаратів, тому продукти з його вмістом лягають на шкіру надзвичайно ніжним серпанком, краще проникають у глибокі шари шкіри й ефективніше працюють.

Вплив бджолиного воску на шкіру

Косметологи в один голос радять робити вибір на користь продуктів, в основі яких лежить бджолиний віск. Головний аргумент – потужна антисептична і бактерицидна дія. Активні компоненти цієї речовини вбивають бактерії в клітинах шкіри, запобігають розмноженню бактерій та грибків, що часто є причиною висипань і тьмяного відтінку. Наявне акне на шкірі, до речі, бджолиний віск також заживляє завдяки рекордному вмісту вітаміну А у своєму складі.

Продукти з вмістом воску покривають шкіру тонкою плівкою, зміцнюють гідроліпідну мантію і запобігають втраті вологи. При цьому завдяки унікальному складу віск не перекриває доступ кисню до клітин і дозволяє обличчю дихати. Таке комбо, до речі, дуже важливе для хорошого функціонування і гарного вигляду шкіри і властиве дуже малій кількості компонентів. 

Завдяки в’язкій консистенції бджолиний віск пом’якшує і розігріває шкіру, покращує кровообіг у клітинах і запускає процеси регенерації. Результат такого впливу помітне покращення якості шкіри та омолодження обличчя.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також