Дихайте глибше: як правильно дихати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Дышите глубже: как правильно дишать

Те, як ми дихаємо, впливає на стан організму, наше самопочуття і навіть настрій. Тому привчити себе дихати належним чином – перша справа для всіх і кожного. Редакція Beauty HUB розібралася, як потрібно правильно дихати, аби забезпечити собі ідеальне фізичне і ментальне здоров'я.

Дихання – процес напівавтономний, який ми можемо не контролювати, займаючись, на перший погляд, більш важливими справами. З одного боку, така мультизадачність нашого організму не може не тішити, проте з іншого – для того, аби забезпечити правильне функціонування організму, потрібно натренувати себе дихати правильно. Як саме впливає на нас правильне або неправильне вдихання кисню, розповідаємо нижче. А також про те, які можливості організму можна відкрити, просто якісно вдихаючи повітря.

Основні правила правильного дихання

Вдихайте повітря діафрагмою (або животом). Дихання діафрагмою – широким м’язом, який розділяє легені й черевну порожнину – медики називають запорукою здоров’я і правильного функціонування всього організму. Техніка діафрагмального дихання дає змогу «розбудити» дихальну систему, очистити легені, зробити м’який масаж внутрішніх органів і запустити циркуляцію лімфи.

Дихайте глибше: як правильно дихати

Для того, аби перевірити, чи правильно ви дихаєте, можна зробити одну просту вправу. Займіть горизонтальне положення і покладіть ліву руку на живіт, а праву – на груди. Зробіть глибокий вдих. При правильному диханні спочатку ліва рука з м’язами живота повинна опуститися вниз, і лише після цього права за рахунок розширення легень піднятися вгору. При видиху повітря, ваші руки повинні з однаковою швидкістю опинитись на одній умовній лінії.

Завжди дихайте лише носом. Наш організм побудований так, що ми з легкістю могли б дихати за допомогою рота. Проте це свого роду запасний варіант для тих випадків, коли дихання носом неможливе (травми чи закладеність носа). У всіх інших випадках дихати необхідно лише носом, оскільки саме носове дихання правильно доставляє кисень у легені і відразу розподіляє його по всьому організму. А це, відповідно, покращує мозкову діяльність та функціонування всіх органів нашого тіла.

Ніс, з точки зору фізіології, призначений для того, аби профільтрувати повітря, яке ми вдихаємо, і забезпечити потрапляння в організм лише чистого повітря. Тому повітря, що надійшло в організм через ніс, медики називають більш якісним і корисним для тіла, аніж через рот.

Ще один аргумент “за” носове дихання: ніздрі прямо пов’язані з гіпоталамусом – частиною мозку, що регулює багато функцій нашого організму, таких як відчуття голоду і спраги, терморегуляцію організму, якість сну та інші. При збільшенні повітряного потоку через праву ніздрю спостерігається підвищення активності лівої півкулі мозку, що відповідає за логіку та аналіз, а при збільшенні повітряного потоку через ліву ніздрю спостерігається підвищення активності правої півкулі мозку, що відповідає за обробку невербальної інформації та просторової орієнтації. Отож носове дихання – запорука чистого розуму. Наскільки б патетично це не звучало – це чиста правда.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також