Давні різдвяні ворожіння: як ворожити у святковий період

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Древние рождественские гадания: как гадать в праздничный период

З давніх давен на язичницькі ритуали церква накладала релігійні свята. Різдво Христове – одне з магічних свят – не тільки тому, що є народженням Спасителя, це ще і поворот Сонця на початок нового року, якому поклонялися наші пращури. Ворожили вони на врожаї, але пройшли віки, і люди ворожать, сподіваючись зазирнути у майбутнє чи побачити кохання.

Протягом всієї історії нашого народу жодне святкування не обходилось без ворожінь і пророцтв. Відтак наші предки проводили різноманітні обряди зі свічками, дзеркалами, шукали на вулиці умовні знаки, що пророкують майбутнє, чи викликали віщі сни. Однак ворожіння, проведені на Святвечір і Різдво Христове вважалися найбільш точними і віщими, тому в цей період молоді люди ворожили найбільш завзято.

Давні різдвяні ворожіння це не лише язичницький ритуал “напророчити” собі долю, але й можливість зібратися з рідними і друзями у свято і весело провести час. Тож не пропустіть нагоду наворожити собі судженого чи дізнатися, яким буде наступний рік.

Ворожіння на майбутнє

Давні різдвяні ворожіння

Ворожіння на майбутнє на воску

Ворожіння на воску здавна проводились саме на Святвечір. Раніше для ворожіння на воску розтоплювали бджолиний віск, але в наші дні для цього простіше використовувати звичайну свічку. Запаліть свічку і зачекайте, щоб вона добре розгорілася. Тоді нахиліть її над тарілочкою з водою і дайте воску стекти у воду. З періодичністю 2-3 хвилини повторіть цей ритуал тричі. У воді повинні утворитись грудки застиглих воскових крапель. На основі застиглого воску ворожать на майбутнє. Тлумачення ґрунтуються не стільки на чітких правилах, скільки на простих і зрозумілих асоціаціях ( «кільце – до весілля» і т.п.). Щоб зрозуміти логіку ворожіння на воску, досить запам’ятати лише кілька основних прикладів:

 • великі краплі застиглого воску символізують великі події та грандіозні зміни у новому році;
 • якщо застиглий у воді віск утворює смуги ви вирушите в дорогу, що змінить ваше життя. Тобто матимете важливу і доленосну поїздку;
 • зірочки, які утворилися з застиглого воску, символізують зоряний час і пророкують удачу у всіх справах;
 • чітко окреслений хрест на воску означає, що у новому році вас можуть очікувати неприємності і хвороби;
 • віск, що осів на дно млинцем віщує самотність і відсутність постійного партнера у новому році;
 • фігура звіра попереджає про появу конкурента в кар’єрі чи особистому житті;
 • обрис людини з воску віщує нових друзів, покровителів і хорошу компанію;
 • дзвін хороша звістка, що принесе радість і сприятиме вирішенню усіх проблем;
 • будинок до швидкого заміжжя і обзаведення господарством;
 • фігура кулі – до стабільності і процвітання в житті, а от кільце віщує швидке весілля;
 • квітка з застиглого воску – до взаємної любові і теплих стосунків із рідними.

Ворожіння на майбутнє на вулиці

Згідно зі ще одним різдвяним ворожінням потрібно в ніч після Святвечора розчесати своє волосся, вмитися холодною водою і стати біля вікна. Ворожіння слід виконувати на самоті і  дотримуватися тиші. Про ваше майбутнє вам підкажуть ті звуки, які ви першими почуєте з вікна. Якщо ви почуєте веселі звуки і жваві розмови людей, то жити в майбутньому році будете весело. Якщо під вікнами почуєте похмурий голос, плач чи сварки, то рік не буде радісним. Проїде повз машина – чекайте поїздок та нових вражень. Якщо, стоячи біля вікна, ніяких звуків ви не почуєте значить, і рік пройде без особливих подій і змін, а у ваше життя прийде стабільність.

Ворожіння на майбутнє з книгами

Різдвяне ворожіння на книзі ще один спосіб передбачити майбутнє цікавим способом. Для нього необхідна група людей, що сидять у колі, і декілька книг. Кожному учаснику потрібно задумати питання і взяти будь-яку книгу. Для отримання відповіді необхідно, не розкриваючи книги, назвати вголос номер сторінки, абзац зверху чи знизу і передати сусіду, аби той прочитав відповідний абзац. Відкривається сторінка в задуманому місці і вголос читається пророцтво, яке гуртом тлумачиться відповідно до запиту.

читайте також

Ворожіння на судженого

Давні різдвяні ворожіння

Ворожіння на судженого уві сні

Будь-які сни, що сняться у ніч на Різдво, наші предки вважали віщими. Отож зі снами пов’язано багато різдвяних ворожінь. Наприклад, для того, аби дізнатись, хто саме з декількох ваших залицяльників стане вашим судженим, необхідно взяти з колоди гральних карт відповідну кількість королів або валетів, покласти під подушку і лягти спати. Той, хто присниться вам, буде вашим нареченим, а у випадку, якщо не присниться ніхто жоден з парубків вам не пара.  

Якщо у вас немає пари, але хотілася б побачити обличчя свого судженого, покладіть під подушку гребінець і постарайтесь швидко заснути. Якщо у ніч на Різдво вам присниться хлопець, який розчісує вас, він і стане вашим судженим.

Ворожіння на свічці на подальшу долю стосунків

Якщо у вас уже є стосунки, в яких ви не впевнені, чи певний запит стосовно вашого партнера, тоді можна спробувати різдвяне ворожіння на свічці. Для цього необхідно взяти класичну довгасту свічку і в Святвечір опівночі поставити її на рівну поверхню та запалити:

 • спокійне і рівне сяйво обіцяє взаємні почуття, міцний союз і швидке вирішення проблем;
 • коли віск стікає тільки з одного боку обранець щось приховує від ворожбитів або видає себе за іншу людину;
 • якщо віск стікає струмками, швидко заповнюючи свічник, це віщує постійні труднощі  в стосунках;
 • чорний дим і потріскування є поганим знаком, що передвіщає неприємні новини і розставання.

Ворожіння на яєчному білку 

Для здійснення ворожіння з сирим яйцем знадобиться миска з водою і сире яйце. Потрібно відокремити білок від жовтка і вилити його у ємкість з водою. Поставити на кілька секунд (близько 10-ти) у мікрохвильову піч або розігріту духовку. За цей час білок повинен згорнутися і утворити певний візерунок або умовну фігуру.

 • Кільце або купол обіцяють вінчання, кохання, гармонійні взаємини з партнером.
 • Геометрична фігура, наприклад, трикутник говорить про розставання, невдачі. 
 • Корабель або човен віщують шлюб з іноземцем або людиною з іншого регіону, а також про можливий переїзд після заміжжя. 
 • Білок, що опустився на дно, свідчить про самотність найближчим часом.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також