Дослідження: гендерні стереотипи в житті українок у 2021 році

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Исследование: гендерные стереотипы в жизни украинок в 2021 году

Щоб краще зрозуміти сучасних українок, їх бажання, вподобання, прагнення та перепони, які вони вбачають на своєму шляху, Avon спільно з дослідницькими компаніями Gradus та Kantar вже другий рік поспіль проводить всеукраїнське дослідження жінок. Цього разу – про гендерні стереотипи.

Українки мало не з дитинства стикаються з гендерними стереотипами. Хтось з ними погоджується і проносить крізь усе своє життя, хтось протистоїть і намагається довести суспільству їх хибність. Для одних це стає шаленим поштовхом, щоб рухатися уперед, а для інших нездоланною перешкодою для досягнення мети. Згідно всеукраїнського дослідження жінок, яке вдруге ініціює Avon, 85% українок стикалися з гендерними стереотипами у 2021 році, а це +6% у порівнянні з минулим роком.

Гендерні стереотипи у житті українок

Окрема частина дослідження Avon і компаній Gradus та Kantar була присвячена виявленню гендерних стереотипів, з якими українки стикаються найчастіше в особистому, соціальному та професійному житті. Окрім виявлення стереотипів, у ході дослідження було визначено ставлення самих жінок до проблеми стереотипізації та її вплив на різні сфери життя. Лише 8% респонденток зазначали, що відчувають вплив стереотипів, а це на 5% менше, аніж минулого року. 28% зазначили, що, як впливають, так і ні. І 54% українок впевнені, що стереотипи не мають жодного впливу на їх життя. 

Дослідження: гендерні стереотипи в житті українок у 2021 році

ТОП 5 гендерних стереотипів, з якими стикалися українки у 2021 році:

 • відповідальність за дітей лежить на жінці – 54%;
 • на керівні посади частіше беруть чоловіків, ніж жінок – 40%; 
 • сім’я — це головне для жінки, робота вже на другому плані – 34%;
 • жінка не вміє / погано керує автомобілем – 33%;
 • у чоловіка більше шансів отримати роботу – 31%.

Варто зазначити, що зміни відбулися і у ставленні українок до стереотипів. Наразі 63% з них розділяють думку про наявність «чоловічих» та «жіночих» професій, а це на 6% менше ніж 2020 року. Окрім цього, змінилася думка українок щодо фінансів, тепер 50% вважають, що не важливо, хто заробляє більше. Минулого року 57% респонденток вважали, що це прерогатива чоловік.

На що вказує динаміка у сприйнятті жінки суспільством

Найпомітніші зрушення у панівних стереотипах щодо жінок — це їхнє виявлення та згода з ними. Зростання показників серед тих, хто стикається зі стереотипами у повсякденному житті можна пояснити не збільшенням кількості випадків як таких, а здатністю сучасної жінки їх розпізнати. Динаміка згоди з найпопулярнішими стереотипами — низхідна. Таким чином, статистика 2021 року вказує на те, що українки починають дивитися на себе поза межами стереотипів, що відкриває для них більше можливостей для самореалізації у всіх сферах життя.

Внесок Avon у боротьбу зі стереотипами

Компанія Avon, що вже 135 років допомагає жінкам бути красивими, здоровими, успішними та фінансово незалежними, бере на себе зобов’язання допомагати українкам протистояти гендерним стереотипам та боротися з негативними упередженнями стосовно жіноцтва, які панують у нашому суспільстві. 

Влітку цього року компанія ініціювала артпроєкт, який привернув увагу суспільства до проблеми стереотипів щодо жінок у суспільстві. Скульптура Nova стала своєрідним маніфестом, що показує жінку, яка розбиває рамки суспільних стереотипів на шляху до самореалізації. Проєкт отримав схвальні відгуки як серед пересічних українців, так і високо оцінений у професійному колі, увійшовши до шорт-листа конкурсної програми Effie Awards Ukraine 2021, головної премії України у сфері маркетингових комунікацій. 

Нагадаємо, попереднє дослідження Avon показало, що жінки, які вважають себе гарними, рідше страждають від стресу.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB

читайте також