Голову вище: що таке «техношия» і як попередити старіння цієї зони

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Останнім часом ми спостерігаємо рекордну кількість запусків нових продуктів з догляду за шиєю: виною всьому є явище під назвою «техношия» (tech neck, або iPosture, як ще називають це явище) – передчасне старіння шиї в результаті постійного використання смартфонів і планшетів.

Раннє старіння шиї – одна з найактуальніших сучасних б’юті-проблем. «Дякувати» за це ми маємо смартфонам і планшетам – супутникам кожної людини сьогодні. Їх використання не тільки розсіює увагу і знижує зір, але і погано впливає на поставу – зігнута шия постійно перебуває в напруженні, і без того не найсильніші м’язи в цій зоні стають ще більш млявими, на передній поверхні шиї закладаються глибокі зморшки. Лікар-косметолог і розробник Meder Beauty Science Тійна Орасмяе-Медер підкреслює, що шия починає старіти трохи раніше.

«Навантаження на шкіру шиї настільки відрізняються від навантаження на шкіру інших областей тіла, що навіть такого значного резерву (шкіра шиї відрізняється більшою еластичністю) не вистачає. Річ у тім, що шкіра шиї зазнає постійного розтягування і скручування: ми цілий день киваємо, схиляємо голову, обертаємося, витягуємо шию або втягуємо голову в плечі, так що шиї доводиться непросто. Безліч м’язів шиї можуть впоратися з навантаженням, а от шкіра в певний момент починає втрачати «силу» і поступово її слабкість стає більш помітною: виникають дрібні, а потім і більш великі зморшки і складки, щільність і пружність шкіри відчутно знижуються».

Проблема старіння шиї значно помолодшала: якщо раніше на в’ялість, зморшки і обвисання тканин скаржилися жінки за 40, то зараз контур обличчя, що «поплив», і друге підборіддя непокоїть і тих, хто ледве досяг 30. Що ж, така плата за стрімкий науково-технічний прогрес і використання соціальних мереж.

Что такое техношея

Проблема tech neck не тільки косметична: постійне навантаження на шию призводить до перманентного відчуття втоми, головних болів і надалі може посилити проблеми із спиною. У дослідженні, опублікованому New York Times близько року тому, йдеться про те, що причина депресії, тривожних станів і відсутності мотивації в роботі часто криється в неправильній поставі – зігнутих «затиснутих» плечах. За допомогою проведених експериментів вчені довели, що пряма спина під час роботи за комп’ютером – запорука стресостійкості й оптимістичного настрою.

Перша рекомендація для тих, хто проводить дні за комп’ютером, – йога або інші фізичні вправи, які допоможуть «розвантажити» шию та плечі. Асани типу «собаки мордою вниз» і «кобри» ніби спеціально створені для тих, хто весь час знаходиться перед монітором.

«Намагайтеся організувати робоче місце так, щоб екран знаходився на рівні ваших очей, – говорить фахівець в питаннях діджитал-лайфстайлу Карлі Ноблок. – Обмежуйте час, проведений за комп’ютером, а також робіть паузи в роботі – чим частіше, тим краще».

Косметичні компанії швидко підхопили хвилю, й одна за одною стали випускати спеціальні засоби для шиї. Так, французький бренд Sisley випустив оновлений крем для шиї – Crème Pour Le Cou, який марка вперше представила в 1981 році. У пресрелізі так і сказано: шия часто страждає від неправильної постави, зокрема, спричиненої постійним використанням смартфона. Італійська марка GUAM, що спеціалізується на косметиці з водоростями, випустила оновлену версію крему для шиї і декольте – тепер шукати його слід в лінії Micro Biocellulaire. Потужний засіб для цієї зони випустили американці NeoStrata і Estee Lauder, обіцяючи помітне омолодження області шиї і декольте.

Sisley пропонує схему нанесення крему на шиї, яку можна використовувати і з іншими засобами, а також для самомасажу
Creme pour le Cou, Sisley. Бореться з подвійним підборіддям і підтягує овал обличчя. За ліфтинг і ремодулювання шиї відповідають екстракт вівса, вітамін Є, соєві волокна, екстракт кінського каштана і водоростей. Магазини "Бомонд" та Aromateque Concept Store
Мікробіоклітинний крем для шиї і зони декольте. GUAM. Має потужний ліфтинг-ефект, в якому важко засумніватися, читаючи склад: тут і новий комплекс BioActivity, і бурі водорості, і морська вода, і планктон, і екстректи рослин. GUAM, Антоновича, 4
Крем для шиї та декольте New Dimension Tighten + Tone Neck / Chest Treatment, Este Lauder. Подробиці про формулу крему бренд не розголошує, зате обіцяє зволоження, ліфтинг і вирівнювання тону шкіри. Letu.ua. 1362 грн.
Крем для шиї Active Triple Firming Neck Cream, NeoStrata. У засобу потужна антивікова формула зі стовбуровими клітинами яблука і запатентованими компонентами NeoGlucosamine і NeoCitriate. Amazon.com. $ 69

Попри на велику кількість спеціальних продуктів для шиї, ви сміливо можете використовувати свій звичайний зволожувальний/живильний/антивіковий крем для обличчя, а також не забувати про очищення, відлущування і захист шкіри шиї.

«Щоденний догляд для шкіри шиї передбачає, в першу чергу, грамотне і м’яке очищення (дивно, як багато людей про це навіть не думає! Або миє шию, в кращому випадку, гелем для душу), – говорить Тійна Орасмяе-Медер. – Так само як і шкіра обличчя, шкіра шиї потребує регулярної щотижневої ексфоліації та щоденного зволоження. Ніколи не забувайте захищати шкіру шиї від ультрафіолету! Найкращим захистом, об’єктивно кажучи, є легкий шарф. Але якщо ви не любите закривати шию, використовуйте сонцезахисні засоби максимального ступеня захисту».

Крем для пружності шкіри шиї Extra-Firming Neck, Clarins. Letu.ua. 1 552 грн.
Маска Ліпо-Овал. Meder Beauty Science. Mederstore.com. $ 80 за 5 саше
Лікарський засіб для шиї Tarte Maracuja Neck Treatment. Tarte. Sephora.com. $ 40
Крем для шиї Firming Neck Therapy. Perricone MD. Perriconemd.com. $ 98

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також