Струнко! Чеклист для виправлення постави

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

За результатами досліджень, 60 відсотків дітей мають проблеми з поставою, що в дорослому віці перетворюються на серйозні ускладнення зі здоров'ям. Тому важливо знати прості правила, які допоможуть виправити поставу.

Неправильна постава – це не лише естетична проблема, що забирає у нас привабливість і впевненість у собі, але й є джерелом багатьох проблем зі здоров’ям. Всі лікарі сходяться на думці, що погана постава часто є причиною головного і спинного болю, порушення кровообігу і проблем із легенями. Тому важливо розібратися, чому необхідно розвинути звичку тримати спину рівно і як за допомогою кількох простих кроків виправити поставу раз і назавжди.

Тест для швидкого визначення постави

Більшість з нас навіть не здогадується про те, що мають проблеми з поставою. Не дивно, адже за рутинними справами ми рідко помічаємо, в якому положенні сидимо і ходимо. Лікарі радять періодично перевіряти правильність постави наступним методом: стати спиною до стіни у своєму звичному положенні. Якщо у вас правильна постава, п’ятки, литки, сідниці, верхні частини обох лопаток і потилиця будуть торкатися стіни, а інші частини будуть знаходитись на відстані кількох сантиметрів від стіни. У випадку, якщо не всі вищеперелічені частини щільно прилягають до стіни, необхідно терміново займатися корекцією постави.

Неправильна постава сама по собі не вважається хворобою, але саме вона лежить в основі таких захворювань опорно-рухового апарату, як сколіоз, кіфоз та лордоз. Тому ігнорувати цю проблему аж ніяк не можна і навіть при найменших відхиленнях від норми бити на сполох.

У виправленні постави важливий комплексний підхід, тому редакція Beauty HUB склала чеклист для виправлення постави. 

Дихайте правильно

Дихання грудною кліткою затискає і деформує багато м’язів верхньої частини тіла, чим провокує багато проблем з опорно-руховим апаратом. Відповідно, щоб виправити поставу, першим ділом необхідно навчитись правильно дихати: вдихати кисень діафрагмою (або животом). Дихання діафрагмою – широким м’язом, який розділяє легені й черевну порожнину – медики називають запорукою гарної постави і правильного функціонування всього організму. Техніка діафрагмального дихання подає плечі назад і позбавляє нас сутулості, а також очищає легені, робить м’який масаж внутрішніх органів і запускає циркуляцію лімфи. Непоганий бонус, як для доволі простого ритуалу.

Спіть правильно

Хороші новини: ваша постава може виправлятися сама, поки ви спите. Головне – запам’ятати ключовий закон правильного, на думку остеопатів, сну: лінія шиї при лежанні повинна бути паралельною до ліжка і рівною від шиї до попереку. Отож для того, аби виправити поставу, найкраще спати на спині, поклавши голову на невелику, майже плоску подушку. Допускається також лежання на боці, але в цьому випадку необхідно затиснути між ногами подушку, щоб збалансувати положення тіла. А ось про сон у позі ембріона чи на животі краще забути назавжди. У такому положенні тіла хребет неприродно прогинається, попутно створюючи сильне навантаження на поперек і шию, і постава мимоволі викривляється ще більше.

Не забувайте про спорт

Запорука правильної постави, як і здорового тіла загалом,  – регулярні фізичні навантаження. Для поліпшення постави у спортзалі чи при домашніх тренуваннях потрібно сфокусуватися на зміцненні м’язів спини, живота і поперека, особливо в місцях їх кріплення до тазу і хребта. Деякі з них рухають тулуб, згинаючи, подовжуючи (розширюючи) або обертаючи хребет. Інші стабілізують таз і хребетний стовп у природному, нейтральному положенні.

На сьогоднішній день йога, пілатес і програми з фітнесу можуть забезпечити необхідний розвиток і зміцнення потрібних м’язів, так що у вас є великий вибір!

Впорядкуйте меблі в домі і своє робоче місце

Дуже часто порушення постави буває спровоковане неправильною розстановкою гаджетів і меблів вдома та на роботі. Наприклад, крісла неправильної форми, занадто високий чи низький стіл і телевізор, розташований на незручній висоті просто змушують нас набувати звичку сидіти “гачком”. Для того, аби випрямлена спина стала нормою і зручним для вас положенням, потрібно дотримуватись наступних правил:

 • монітор всіх гаджетів повинен бути розташований трішки нижче рівня очей при рівному сидінні. Телефона це також стосується. В протилежному випадку – сидіння “гачком” і порушена постава залишиться з вами назавжди;
 • комп’ютер повинен бути розташований на відстані витягнутої руки від голови – це допоможе зберегти добрий зір і при цьому не прогинатись під час роботи;
 • місце для сидіння повинно бути облаштоване таким чином, аби ноги завжди міцно стояли на землі п’ятами і пальцями на ширині плечей. Схрещування ніг або закидання ноги на ногу при сидінні автоматично спотворює плечі. Сидіння на високих барних стільцях чи низьких пуфах повинно бути радше виключенням, аніж правилом; 
 • стіл повинен бути такої висоти, щоб верхні частини рук до ліктів завжди були притиснутими до тулуба, а лікті лежали на столі під кутом 90 градусів. Це дає додаткову опору плечам, тримає їх у рівному положенні і сприяє виправленню постави.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також