Обліпиха: користь чи шкода для організму?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові 2021

  • Листи Діду Морозу 2020

  • Адвент календар 2020

  • Стоматологія від А до Я

Облепиха: польза или вред для организма?

У Мережі фігурує багато думок, що крихітні ягідки обліпихи мають велику силу, яка зміцнить наше здоров’я. Чи правда це, які саме корисні властивості містить обліпиха та чи є в ній шкідливі речовини, розповідає Beauty HUB.

Обліпиха використовується у побуті людей уже більше тисячі років, з того моменту, коли древні греки інтуїтивно помітили, що крихітні жовтогарячі ягідки додають сили та вберігають від хвороб. Згодом було досліджено, що обліпиха також допомагає боротися з недугами. Відтак, вона плавно перейшла до медичної сфери. У давніх манускриптах біля слова “обліпиха” можна знайти лаконічний запис — універсальна лікарська рослина.

У чому користь обліпихи для здоров’я

Облепиха: польза или вред для организма?

Обліпиха — це перш за все джерело вітамінів та мінералів. У маленьких ягодах міститься багато калію, кальцію, магнію, заліза та фосфору. Фолієва кислота, біотин і вітаміни В1, В2, В6, С та Е — також компоненти обліпихи. Такий склад комплексно покращує стан організму та вкрай позитивно впливає на наш імунітет. Доведено, що відмінне самопочуття, енергійність та висока продуктивність — нормальні речі для тих, хто серед напоїв віддає перевагу обліпиховому чаю чи з’їдає кілька ягідок на день.

Обліпихова олія, завдяки високій концентрації вітаміну С і флавоноїдів, допомагає захистити ваш організм від інфекцій і підвищити резистентність до хвороб. Відтак, герпес, кишкова паличка, ГРВІ — запеклі вороги цього продукту.

Обліпиха також насичена антиоксидантами, які допомагають захистити тіло не лише від банальної застуди, але й від серйозних недуг, наприклад, серцево-судинних захворювань. Незалежні дослідження американських медиків виявили, що регулярне вживання обліпихи допомагає стабілізувати артеріальний тиск та зменшити схильність до утворення тромбів, а також знижує рівень холестерину і тригліцеридів у крові. Жовтогарячі ягоди також допомагають підтримувати здоров’я печінки — головного фільтру в нашому тілі. Вітамін Е та каротиноїди в складі обліпихи захищають клітини органу від пошкоджень, покращують його роботу і, відповідно, допомагають інтенсивніше виводити токсини з організму.

Цікаво те, що обліпихова олія — один із небагатьох рослинних продуктів, які можуть забезпечити організм усіма чотирма видами жирних кислот — омега-3, омега-6, омега-7 та омега-9. Це допомагає покращити обмін речовин у клітинах і сприяє травленню.

Чи може обліпиха принести шкоду

Облепиха: польза или вред для организма?

Обліпиха має у складі багато кислот, тож у чистому вигляді протипоказана людям із гастритом, виразкою, при захворюваннях підшлункової залози. Продукт також має послаблювальну дію на кишківник, тож може принести дискомфорт людям, схильним до діареї. Та навіть людям, у яких кишково-шлунковий тракт працює ідеально, не варто з’їдати понад 50 грамів ягід за один раз.

Висока концентрація вітаміну С відносить обліпиху до алергічних продуктів. Тож захоплюватися цими ягодами не варто, особливо тим, хто страждає від переїдання цитрусовими. Разом із міцним імунітетом ви можете отримати подразнення на тілі.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також