Оземпік для схуднення: особливості, побічні ефекти та реальний досвід застосування

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Оземпик – нашумевший препарат, который принимают для похудения такие знаменитости, как Опра Уинфри, Эми Шумер, Илон Маск и многие другие. Однако у этого волшебного средства могут быть очень неприятные побочные эффекты.

Оземпік – відомий препарат, який приймають для схуднення такі знаменитості, як Опра Уїнфрі, Емі Шумер, Ілон Маск та багато інших. Однак цей чарівний засіб може мати дуже неприємні побічні ефекти. Ділимося враженнями пацієнта, який приймав препарат протягом 8 місяців.

Що таке Оземпік?

Спочатку препарат Ozempic використовували для лікування діабету. Однак незабаром з’ясувалося, що за його допомогою можна схуднути за короткий час. Чим і скористалося безліч зірок та інших знаменитостей.

 Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів уперше схвалило ін’єкційний препарат для лікування діабету 2017 року; 2021 року воно схвалило препарат з більш високою дозою активного інгредієнта Ozempic, що називається семаглутидом, для лікування ожиріння під брендом Wegovy.

 Ozempic і Wegovy – не єдині препарати, що набирають популярності завдяки своєму ефекту схуднення. У листопаді 2023 року F.D.A. схвалило Zepbound – новий препарат для зниження ваги, що містить те ж саме сполуки, що і ліки від діабету Mounjaro. Аналогічні препарати перебувають у розробці, включаючи таблетовані версії ліків.

 Згідно з інтерв’ю доктора Діші Наранг, ендокринолога з лікарні Northwestern Medicine Lake Forest Hospital, The New Yourk Times, часто лікарі призначають ліки не за призначенням або не для тих цілей, для яких вони випускаються.

 Оскільки інтерес до Ozempic зріс, деякі лікарі вважають, що все більше людей шукають способи приймати препарат для зниження ваги або знаходячи лікаря, який пропише їм препарат не за призначенням, або розшукуючи його в Інтернеті.

 Діші Наранг побоюється, що зі зростанням популярності препарату люди асоціюватимуть його виключно зі схудненням, а не як найважливіші ліки для хворих на діабет.

Як діє Оземпік?

ozempic

Джерело: flickr.com

Ozempic та Wegovy призначені для ін’єкцій раз на тиждень у живіт, стегно або руку.

 Семаглутид знижує рівень цукру в крові та регулює інсулін, що вкрай важливо для людей із діабетом 2-го типу. Препарат також імітує гормон глюкагоноподібний пептид-1, який природним чином виробляється в нашому кишківнику та знижує апетит, сигналізуючи організму про почуття ситості й спонукаючи шлунок спорожнюватися повільніше.

 Внаслідок прийому цього препарату люди з ожирінням та супутніми проблемами зі здоров’ям худнуть. Під час використання тяга до улюблених страв і продуктів зникає, як і бажання постійно перекушувати.

 Деякі люди зазначають, що після прийому таких препаратів, як Ozempic, у них зникає «харчовий шум», або роздуми про їжу. Ліки не були докладно вивчені на людях без діабету чи надмірної ваги.

Як деяким пацієнтам призначають засоби для лікування високого кров’яного тиску або підвищеного рівня холестерину на невизначений термін, так і деяким клієнтам з ожирінням можуть призначати такі препарати, як Wegovy на тривалий період часу. Хто припиняє прийом препарату, може знову набрати вагу.

 І точно ці ліки не призначені для людей з нормальною вагою, які хочуть сильно схуднути.

Оземпік: показання для застосування

Оземпик: показания для применения

Ось що написано про цей препарат на офіційному сайті компанії.

 Оземпік (Ozempic) – ін’єкційний лікарський засіб (семаглутид), що відпускається за рецептом, ін’єкції 0,5 мг, 1 мг або 2 мг.

 Показання:

 • Разом з дієтою та фізичними вправами для підвищення рівня цукру (глюкози) у крові у дорослих з діабетом 2-го типу.
 • Для зниження ризику основних серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт, інсульт або смерть, у дорослих з діабетом 2-го типу з відомими захворюваннями серця.

 Невідомо, чи можна застосовувати Оземпік людям, які перенесли панкреатит. Ліки не призначені для застосування у людей із діабетом 1-го типу. Невідомо, чи є Ozempic безпечним та ефективним для прийому дітьми молодше 18 років.

 Після того як F.D.A. схвалило Ozempic для людей з діабетом 2-го типу, агентство схвалило Wegovy для дорослих з ожирінням або надмірною вагою, що мають як мінімум один «стан, пов’язаний з вагою», до якого агенція відносить такі проблеми, як високий кров’яний тиск, діабет 2-го типу чи високий рівень холестерину.

 F.D.A. визначає ожиріння та надмірну вагу за допомогою показника ІМТ (індекс маси тіла). Показник має бути не менше ніж 27-30 або вище за наявності захворювань, пов’язаних із вагою.

Оземпік: побічні ефекти

Оземпік може спричинити серйозні побічні ефекти, зокрема:

 • Запалення підшлункової залози (панкреатит).
 • Проблеми з зором.
 • Гіпоглікемія (низький рівень цукру в крові).
 • Серйозні алергічні реакції.
 • Проблеми з жовчним міхуром. 

Найбільш поширеними побічними ефектами Ozempic можуть бути нудота, блювання, діарея, біль у животі, закреп або діарея.

 Тому не рекомендується приймати препарат людям, у яких спочатку є проблеми з нирками та підшлунковою залозою, в анамнезі діабетична ретинопатія, вагітність або годування груддю, а також алергічні реакції на семаглутид або будь-який компонент препарату.

Розповідь Олександра 

Олександру 42 роки. Приймав з квітня до жовтня, стартова вага – 124 кг, мінімальна вага – 110 кг. Проводив лікування у Польщі.

 Приймав 8 місяців. Початкова доза – 0,25 мл, кінцева – 2,4 мл. Лікар виписав як препарат для зниження ваги через діагноз «Ожиріння» – показник ІМТ (індекс маси тіла) був трохи нижчим за 40.

 Протягом усіх 8 місяців постійно була присутня легка нудота, було відчуття забитості шлунку та проблеми з випорожненням.

 Крім того, виявилось, що препарат заглушує почуття голоду не так сильно, як очікувалося. Так, бажання постійно відкривати холодильник та шукати там щось смачне для перекушування не було. Але через якийсь час ефект зникав, і доводилося підвищувати дозу. Цього знову ж таки вистачало на якийсь час, і потім знову треба було щось робити.

 Найвідчутніші побічні ефекти виявилися в той момент, коли дозування дійшло до 1,0 мл.

 Дуже швидко з’ясувалося, що не можна вживати червоне м’ясо, гриби, яйця, копченості та деякі інші продукти, бо були дуже неприємні відрижки. Це відбувалося тому, що їжа затримувалась у шлунку на день-два (Оземпік уповільнює процес перетравлення їжі) замість того, щоб пройти свій шлях за 6 годин.

 Стало проблематично ходити з сім’єю та друзями до кафе та ресторанів, оскільки, по-перше, постійні відрижки з неприємними запахами. По-друге, було складно вибрати у меню страви, які можна з’їсти без наслідків. Із тваринного білка шлунок сприймав лише м’ясо курки й індички. Гриби повністю виключалися. Також у раціоні з’явилася велика кількість овочів, бо їсти щось потрібно, але зі звичної їжі мало що підходило.

 Все це накопичувалося, і було постійне відчуття тяжкості й нудоти. Доводилося спеціально спровоковувати блювоту, щоб позбутися цього. Через те, що виходило в процесі спустошення шлунку, було зрозуміло, що вся їжа була вжита за день до.

 Іноді могло просто нудити, якщо з’їдаєш щось не дуже приємне зараз для твого шлунку. Щоб прибрати це, доводилося приймати таблетки для покращення травлення. 

Також було складно пройти процедуру гастроскопії, тому що для цього шлунок має бути порожнім, а він не хотів розлучатися зі вжитою протягом півтори доби їжею. Довелося повторювати процедуру через місяць після скасування Оземпіка.

 В усьому іншому все було нормально. Я втратив близько 10 кг. Але за той місяць, який чекав на гастроскопію, вага практично повернулася. Тобто після закінчення прийому препарату і без додаткових дієт і зусиль є варіант повернутися практично до тієї  ж ваги, з якої ви стартуєте.

 Повернувся до 117 кг за кілька тижнів після припинення прийому.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також