Пептиди “за” та “проти”: відповідає експерт

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

пептиды в косметике

Пептиди популярні як у косметологічних засобах, так і в інших видах застосування. Розбираємось з експертом, чому пептиди такі унікальні.

Пептиди сприяють активізації відновлювальних та регенеративних процесів у клітинах шкіри, впливають на збільшення синтезу колагену, еластину та багатьох інших важливих елементів, які відповідають за молодість та здоров’я шкіри. За допомогою пептидів відбувається відновлення пошкоджених вільними радикалами клітин, покращуються обмінні процеси у шкірі, відбувається профілактика зморшок, різноманітних пігментацій та різних запалень, особливо пов’язаних із впливом сонця. Основним завданням пептидів є активізація внутрішньоклітинних процесів поліпшення стану шкіри.


средства с пептидами

Фото: Shutterstock

Засоби з пептидами дійсно ефективні, особливо якщо вони правильно підібрані. Щоб визначити, якому саме засобу віддати перевагу, найкраще звернутися за консультацією до фахівця. Адже різні креми та сироватки містять у собі певні види та набори пептидів, які спрямовані на вирішення того чи іншого завдання. Також є засоби, які можуть посилювати або навпаки зменшувати вплив пептидів на шкіру. Тійна Орасмае-Медер розповідає про перевагу та унікальність пептидів.

Тийна Орасмаэ-Медер

Тійна Орасмяе-Медер, дерматолог, розробник косметичних засобів та протоколів, експерт з косметичної безпеки, творець марки професійної косметики Meder Beauty Science

Як пептиди діють на шкіру

По-різному! Сигнальні пептиди діють за принципом сигнальних молекул,  пептиди, що нейромодулюють, втручаються в механізм реалізації нейрохімічних процесів у шкірі, транспортні пептиди транспортують певні речовини, наприклад, іони міді. Ензим-інгібуючі пептиди пригнічують активність ензимів, наприклад, колагенази, яка руйнуює колаген.

зачем нужны пептиды

Фото: Shutterstock

 

Які проблеми можна вирішити за допомогою пептидів

На сьогоднішній день існують пептиди для вирішення практично будь-яких естетичних проблем, від порушень пігментації та корекції зморшок до заспокоєння шкіри та відновлення її бар’єрних функцій.

противопоказания к пептидам

Фото: Shutterstock

Чи є протипоказання?

Перевагою пептидів є їхня біоідентичність та практична відсутність алергенності. Пептиди діють на шкіру фізіологічно, без значних побічних ефектів і не мають протипоказань як таких.

Унікальність пептидів

Пептиди впливають на шкіру завдяки можливості впливати на різні молекулярні механізми клітинної взаємодії. Пептиди діють вузькоспрямовано, взаємодіючи лише з молекулами та клітинами-мішенями, не впливаючи на інші структури шкіри. Зрештою, вони практично не здатні викликати алергічні реакції.

пептиды в косметике

Міфи про пептиди

Багато хто вважає, що пептиди – це виключно противікові інгредієнти – це не так. Існує думка, що пептиди повинні діяти миттєво і якщо цього не сталося, засобом немає сенсу користуватися – це не так, для досягнення результату засобами з пептидами потрібно користуватися регулярно, протягом хоча б декількох тижнів. Нарешті, є думка, що до пептидів «звикають» і вони втрачають ефективність – це не так, звикання та синдром відміни для засобів з пептидами не характерні, на відміну від засобів із ретинолом та гідроксильними кислотами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також