Сигнальні пептиди в косметології: що це таке і для чого потрібні

  • Пептиди

    Пептиди

  • Біохакінг шкіри

    Біохакінг шкіри

  • Halloween

  • Рожевий жовтень

  • Барберінг

Сигнальні пептиди

Косметика з пептидами допомагає прискорювати синтез колагену та еластину й робить шкіру більш пружною та пластичною. Розберемося більш детально, що таке пептиди і навіщо вони потрібні.

Що таке пептиди

Пептиди − це довгі ланцюжки амінокислот. Більше двох амінокислот у молекулі − вже вважається пептидом, але якщо такий ланцюжок дуже довгий, понад 50, тоді він вважається білком. У створенні косметики використовуються два види пептидів: олігопептиди − це коли до десяти з’єднань амінокислот, і поліпептиди − коли таких з’єднань більше десяти. У невеликих кількостях пептиди містяться майже у всіх живих клітинах. Коли відбуваються зміни в синтезі пептидів, вироблення пептидів в організмі скорочується, зазвичай це настає в двадцять п’ять − тридцять років, саме до цього віку організм виробляє такі сполуки самостійно. Згодом в обміні речовин організму відбуваються зміни, в тому числі й у роботі пептидів, що відбивається на стані нашої шкіри. Враховуючи те, що  пептиди беруть участь у будові клітин, то при неправильній їх роботі наша шкіра втрачає еластичність і щільність.

Сигнальні пептиди

Як працюють пептиди в косметиці

Головним завданням пептидів є активізація здібностей клітин шкіри до відновлення та регенерації, посилення синтезу колагену, еластину, гіалуронової кислоти. Пептиди володіють дуже важливою здатністю швидко й глибоко проникати всередину шкіри. Завдяки пептидам нейтралізуються вільні радикали, регулюється імунна реакція шкіри та зменшуються запальні процеси.

Але застосовуючи косметику з пептидами, потрібно розібратися, який саме пептид необхідний у кожній ситуації, адже не всі креми спрацюють саме на вашій шкірі. Розберемо основні типи пептидів, які використовуються в косметиці.

Які бувають пептиди

Сигнальні пептиди

Сигнальні пептиди

Це пептиди, що відповідають за стимуляцію будови клітин шкіри до вироблення колагену, еластину та інших білків для підтримання її пружності та еластичності. Такі пептиди спочатку є в нашій шкірі, й коли життєвий цикл будь-якої з перерахованих вище молекул закінчується, такий пептид сигналізує організму про це. Організм у свою чергу починає синтезувати нову молекулу. Найчастіше в косметичних засобах використовуються саме сигнальні пептиди. Адже вони допомагають мінімізувати кількість зморшок

До цього типу пептидів належать, наприклад, Acetyl tetrapeptide-9, Caprooyl tetrapeptide-3 Syn-tacks, Tripeptide 1, Hexapeptide-11, Matrixyl (Palmitoyl Pentapeptide-4) Matrixyl 3000, що регулюють синтез колагену та еластину. Засоби, до складу яких входять ці пептиди, спрямовані на ліфтинг-ефект.

Стимулюючі пептиди

Сигнальні пептиди

Цей тип пептидів допомагає ущільнювати стоншену шкіру, відновлювати кордон між роговим шаром і дермою, усувати підвищену чутливість, допомагає правильній роботі в процесі утворення колагенових волокон. Наприклад, трипептид, що містить мідь.

Транспортні пептиди

Сигнальні пептиди

Цей тип пептидів відповідає за доставку важливих мікроелементів до клітин шкіри, наприклад, міді, магнію. Недолік міді призводить до пошкодження білків і дегенеративних наслідків. Використання таких пептидів, як Copper tripeptide, Manganese tripeptide-1 значно допомагає поліпшити пружність шкіри, освітлити пігментацію, розсмоктати існуючі рубці постакне, а також має антиоксидантні властивості.

Міорелаксуючі пептиди

Сигнальні пептиди

Цей тип більш відомий як пептиди з ефектом ботокса. Дійсно, ці пептиди діють за принципом ботулотоксину, розслаблюють м’язи. Саме засоби, у складі яких є такі пептиди, як Argireline, SNAP-8, Myoxinol, Syn-Ake, Acetyl hexapeptide-3, Pentapeptide-18, Pentapeptide-3, Tripeptide-3, допомагають блокувати нейронні сигнали, тим самим істотно скорочуючи мімічні зморшки. Найбільш ефективно зарекомендували себе засоби для усунення зморшок навколо очей, губ і на лобі. Від цих пептидів не варто очікувати миттєвого ефекту, а при припиненні використання засобів зморшки можуть знову повернутися.

Ми розібрали найбільш часто використовувані пептиди, що містяться  в складах косметики, але існує ще багато інших видів. У косметологічних цілях використовується понад 50 видів пептидів. Основним завданням пептидів у косметиці є запобігання втрати еластичності тканин, а також уповільнення процесів старіння, відновлення нормального функціонування шкіри та поліпшення її захисних властивостей.

Безумовно, пептиди є важливою частиною в індустрії краси, адже косметика з ними справді допомагає поліпшити стан шкіри й продовжити її молодість. Для того, щоб підібрати необхідний засіб із пептидами саме для вашої шкіри, не нехтуйте консультацією фахівця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також