Секретний інгредієнт: ретинол

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Секретный ингредиент: ретинол

У рубриці "Секретний інгредієнт" редакція Beauty HUB розповідає все, що необхідно знати про активні компоненти в складі косметики.

Ретинол (вітамін А), відомий з 1920 року, в косметології почали застосовувати наприкінці 70-х, коли американський дерматолог Альберт Клигман винайшов Ретин-А або третиноїн – похідний вітаміну А, й успішно довів його ефективність у лікуванні акне і боротьбі зі зморшками.

Зараз ретинол і його активні форми – золотий стандарт антивікової терапії. Проникаючи в глибокі шари шкіри, вітамін А запускає процес оновлення клітин, який з віком сповільнюється, а також стимулює виробництво колагену, відлущує, бореться з вільними радикалами, протистоїть фотостарінню. В разі тривалого застосування препаратів ретинолу помітно розгладжуються зморшки, скорочуються пори, світлішає пігментація, поверхня шкіри стає більш однорідною, вирівнюється її тон.

Використання косметики з похідними ретинолу вимагає дисципліни й обережності: починати потрібно з невеликих концентрацій, спостерігаючи за реакцією шкіри, – компонент може стати причиною подразнень і лущення. В цьому випадку рекомендують наносити активні засоби раз на 3-4 дні, поступово збільшуючи частоту застосувань. Ретинолвмісну косметику радять накладати у вечірній час виключно на суху шкіру (після вмивання потрібно почекати 15-20 хвилин), а вранці обов’язково використовувати санблоку з захистом не менше SPF 15. На виснажену і подразнену шкіру засоби з вітаміном А не наносять – для ефективної дії препарату необхідний здоровий ліпідний бар’єр.

Період звикання до косметики з ретинолом триває 3-6 місяців: найчастіше в цей час шкіра реагує на нього сухістю і лущенням, які поступово зникають. Щоб побічні ефекти не стали сюрпризом, косметику з активними формами вітаміну А призначають дерматологи, виходячи з типу шкіри і проблем, які потрібно вирішити. Важливо знати: косметику з ретинолом не рекомендують використовувати під час вагітності.

5 засобів з ретинолом, які нам подобаються

Крем Retinol 1.0, Obagi. Важка артилерія в боротьбі зі зморшками: оновлює клітини, повертає шкірі пружність і еластичність, усуває гіперпігментацію. Явного ефекту варто очікувати тільки в разі регулярного і тривалого використання.
Крем для повік Retinol, Trish McEvoy. Ефективний в боротьбі з «гусячими лапками» навколо очей. Оновлювальну дію ретинолу підсилюють гіалуронова кислота й антиоксиданти.
Нічна олія Luna, Sundey Riley. Сироватка модного американського бренду натуральної косметики – це, по суті, суміш двох десятків олій, видобутих із рослин, і суперфуд. Ретинол й інші вітаміни в ній мають виключно органічне походження.
Маска Alpha Beta & Retinol, Holy Land. Вирівнює текстуру і колір шкіри, нормалізує діяльність сальних залоз, скорочує пори й освітлює пігментні плями завдяки вмісту ретинолу та комплексу кислот – фруктових (АНА), саліцилової й азелаїнової.
Сироватка Multivitamin, Dermalogica. Засновники сироватки обіцяють миттєвий ефект: зменшення зморшок вже після декількох застосувань. Склад: дві форми ретинолу, вітаміни С і Е, пептиди, які працюють на підвищення еластичності й ущільнення шкіри.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також