Самоосвіта на дивані: топ-5 фільмів про здорове харчування

Якщо ви завжди хотіли дізнатися більше про здорову їжу, пропонуємо нашу добірку документальних фільмів про їжу. Вони мотивують харчуватися правильно.

Кілька годин, проведених перед телевізором або екраном комп’ютера, можна провести з користю. І для саморозвитку, і для організму. Достатньо увімкнути фільм про правильне харчування.

Хочемо одразу попередити: це далеко не повний список документальних картин про їжу і про здорове харчування. Але й ці фільми про їжу дадуть вам ґрунт для роздумів. Деякі розповідають про вплив їжі на ваш організм, інші – про те, як виробництво деяких продуктів і харчові відходи впливають на довкілля.

«Цукор»

2014

Якщо у вас є проблеми зі шкірою, самопочуттям, концентрацією уваги, перепадами настрою і зайвою вагою і вам цікаво, до чого тут цукор, подивіться цей фільм. У ньому австралієць Деймона Гамо поділився особистою історією. Хлопець вирішує вісім тижнів харчуватися тільки «здоровими» продуктами: мюслі, йогуртами, спортивними напоями, соусами, натуральними соками. І результат такого «правильного» харчування змушує серйозно замислитися над складом цих продуктів. Виявляється, більшість «здорових» продуктів на полицях супермаркетів містять прихований цукор.

У цьому фільмі показано, що станеться з тілом, якщо ви будете вживати цукор із «здорових» фітнес-продуктів. Ви дізнаєтеся, скільки насправді ложок цукру в склянці апельсинового соку, соусі теріякі або улюбленому йогурті?

«Чому дієти не працюють» з документального багатосерійного фільму Explained

2018 рік

Багатосерійний документальний фільм «Роз’яснення» (Explained) від Netflix автори стисло і доступно пояснюють, що не так з найпопулярнішими дієтами сучасності й чому вони завдають вам шкоди. Автори досліджували питання дієт з багатьох сторін: з медичної, наукової, соціально-політичної точки зору. Тому в документалці розповідається не тільки про те, чому дієти не працюють. З фільму ви дізнаєтеся, коли виникла перша дієта, чому і навіщо вони знадобилися людству. Автори досліджували питання, чому різні системи схуднення увійшли в наше життя так міцно і чому всі вони не такі корисні, як здаються.

«Що таке здоров’я»

2017 рік

Після успіху документальної стрічки «Скотозмова», продюсером якої виступив Леонардо Ді Капріо, режисери картини Кіган Кун і Кіп Андерсен вирішили розв’язати інше питання. В поле їх зору потрапило питання впливу м’яса і молочних продуктів на організм. У фільмі про їжу вони показують, що відбувається з тілом під час споживання м’яса і «молочки». У Куна й Андерсена в «Що таке здоров’я» виникають сумніви щодо дій фармацевтичних та медичних організацій і розкривають їх змовницькі схеми з урядами різних країн.

«Виделки замість ножів»

2011 рік

В основу цього документального фільму про їжу полягли дослідження двох незалежних вчених. До фокуса американських вчених потрапили свідоцтва, пов’язані з впливом раціону на виникнення різних захворювань. Вчених зацікавила книга «Китайське дослідження», написана професором Коліном Кемпбеллом і його сином, лікарем Томасом Кемпбеллом, у 2005 році. Кемпбелли спостерігали пацієнтів з важкими хронічними захворюваннями протягом декількох десятків років. Вони дійшли висновку, що уникнути і запобігти ризику розвитку багатьох хвороб можна завдяки правильно побудованому раціону на основі рослинної їжі. Йдеться про вегетаріанство або веганство. При цьому у фільмі особливий акцент зроблено на продукти, які викликають у вчених найбільше суперечок: вживання жирного червоного м’яса, молочних продуктів, рафінованого цукру, продуктів високого ступеня очищення, трансжирів.

«Планеда: Думай, що їси»

2010 рік

Увага: цей фільм про їжу здатний перевернути свідомість і змусити м’ясоїдів перейти на іншу сторону і встати на шлях вегетаріанства. Документалку було створено за участю Коліна Кемпбелла, професора кафедри харчової біохімії Корнельського університету, а також інших компетентних учених. Автори показали в картині, що наше самопочуття безпосередньо залежить від того, що ми вживаємо. У фільмі показують, як виробництво харчових продуктів впливає на природу, і як у результаті це позначається на нашому здоров’ї. Ви здивуєтеся, наскільки сильно це все взаємопов’язане.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також