Дієта, що імітує голодування: що таке FMD

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Дієта, що імітує голодування: що таке FMD

Голодування запускає процес аутофагії, тому зараз дієти на його основі дуже популярні. Інтервальні голодування, Екадаші (одноденне сухе голодування), а тепер і FMD! Розбираємося, як працює ця дієта.

Fast Mimicking Diet (FMD) або по-простому FMD-дієта − відносно нова дієта, яка обмежує калорії тільки протягом встановленого періоду часу. Розповімо суть FMD-дієти, які продукти можна і не можна на FMD-дієті і запропонуємо меню на п’ять на FMD-дієті.

Що таке дієта FMD

FMD-дієта була розроблена доктором Вальтером Лонго, італійським біологом і дослідником. Він вивчав вплив посту на організм і намагався збільшити його позитивні ефекти без такої тривалої голодовки. В результаті своїх досліджень Лонго знайшов спосіб – створив дієту, яка лише імітує тривале голодування, але при цьому вам не доведеться обмежувати себе в калоріях так довго. FMD – тип переривчастого посту. Він трохи відрізняється від більш звичного нам інтервального голодування. Протокол інтервального голодування заснований на десятилітті досліджень, у тому числі кількох клінічних.

Як працює FMD-дієта

Як працює FMD-дієта

Основа ProLon Fasting Mimicking Diet – підготовлені заздалегідь п’ятиденні плани харчування раз на місяць. Тобто вам не потрібно харчуватися так весь місяць. Тільки один раз на місяць протягом п’яти днів. Всі страви й закуски готуються з екопродуктів на рослинній основі, які пройшли мінімальну обробку. Набори містять у собі невелику кількість білків і вуглеводів та багато жирів, таких як оливки або лляне масло. Ви не можете їсти протягом цих п’яти днів щось інше.

Перший день дієти дає приблизно 1090 ккал (10% білка, 56% жиру, 34% вуглеводів), в той час як у дні з другого по п’ятий дають тільки 725 ккал (9% білка, 44% жиру, 47% вуглеводів).

Таке низькокалорійне, низьковуглеводне та жирне харчування змушує організм виробляти енергію з невуглеводних джерел після того, як запаси глікогену виснажуються. Цей процес називається глюконеогенез (не плутати з кетозом).

Глюконеогенез – метаболічний шлях, що призводить до утворення глюкози з невуглеводних з’єднань (зокрема, пірувату). Поряд із гликогенолизом, цей шлях підтримує в крові рівень глюкози, необхідний для роботи багатьох тканин і органів, в першу чергу, нервової тканини та еритроцитів. Він служить важливим джерелом глюкози в умовах недостатньої кількості глікогену, наприклад, після тривалого голодування або важкої фізичної роботи.

Відповідно до одного з досліджень, така дієта покриває 34-54% звичного денного раціону. Таке обмеження калорій імітує фізіологічну реакцію організму на традиційні методи голодування (пост) – регенерація клітин, зменшення запалення і втрата жиру.

Перед тим, як зважитися на таку дієту, вам варто обов’язково проконсультуватися з дієтологом або гастроентерологом. Пропонуємо меню FMD-дієти на п’ять днів.

читайте також

Приклад FMD-дієти: календар харчування

Приклад FMD-дієти

Ми вже відзначали, що творець дієти Вальтер Лонго запропонував оригінальний комерційний набір для дієти FMD під назвою ProLon. Він містить продукти на всі 5 днів курсу. Список продуктів для FMD-дієти повинен складатися лише з продуктів натурального походження. Наприклад, Лонго пропонує на сніданок – чай ​​і горіховий батончик; на обід – невелику порцію овочевого супу і кілька крекерів з капусти Кейл; на полуденок – пару оливок, і суп на вечерю.

Ми не бігти у пошуках ProLon, а використовувати необхідні доступні продукти. Ваше меню голодування може виглядати приблизно так.

День № 1.

 • Сніданок: салат із авокадо, огірка і м’яти.
 • Обід: морквяний суп з волоськими горіхами.
 • Вечеря: суп з авокадо.

День № 2.

 • Сніданок: пудинг із насіння чіа та заморожених ягід на кокосовому молоці.
 • Обід: салат із руколи та граната.
 • Перекус: смузі з апельсинового соку, оливкової олії й сливового (яблучного) оцту.
 • Вечеря: спагетті з цукіні (зудлс) з тушкованими овочами.

День № 3.

 • Сніданок: гострі оладки з бананів і какао.
 • Обід: оливковий тапенад зі свіжими овочами.

День № 4.

 • Сніданок: салат із груші, руколи й мигдалю.
 • Обід: суп із цвітної капусти з каррі.

День № 5.

 • Сніданок: мафіни з гарбуза без борошна.
 • Обід: овочевий салат з оцтової заправкою.

Звичайно, ви можете вибрати свої страви, тільки варто пам’ятати про те, що всі вони повинні бути вегетаріанські, й потрібно обов’язково вважати кількість калорій: перший день – 1090 ккал, інші чотири дні – 725 ккал. Бо бажано дотримуватися ще й балансу БЖУ (білки – жири – вуглеводи), краще звернутися за допомогою до дієтолога або свого тренера. Вони зможуть зібрати для вас оптимальне меню й розрахувати всі показники.

Харчування при виході з голодування має бути вуглеводне. Шостий день – 24 години після закінчення – меню після голодування збагатіть складними вуглеводами (овочами та злаками, бурим рисом, зерновим хлібом, фруктами), звівши до мінімуму рибу, м’ясо, жири, сири і молоко.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також